15,816
edits
(→Ice Cream Scoop: Shrinking) |
|||
Line 67: | Line 67: | ||
|- | |- | ||
! rowspan="2" colspan="2" style="background:#ffc0cb; {{roundytl|5px}}" | {{color2|000|Berry}} | ! rowspan="2" colspan="2" style="background:#ffc0cb; {{roundytl|5px}}" | {{color2|000|Berry}} | ||
! colspan="3" style="background:#ffc0cb" | Scoop/Stickiness | |||
! rowspan="2" colspan="2" style="background:#ffc0cb" | {{color2|000|Berry}} | |||
! colspan="3" style="background:#ffc0cb; {{roundytr|5px}}" | Scoop/Stickiness | ! colspan="3" style="background:#ffc0cb; {{roundytr|5px}}" | Scoop/Stickiness | ||
|- style="background:#ffc0cb" | |- style="background:#ffc0cb" | ||
! Flavor 1 | |||
! Flavor 2 | |||
! Flavor 3 | |||
! Flavor 1 | ! Flavor 1 | ||
! Flavor 2 | ! Flavor 2 | ||
! Flavor 3 | ! Flavor 3 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag|Cheri Berry}} || [[Cheri Berry]] || 1/3 || 2/4 || 3/5 | |{{Bag|Cheri Berry}} || [[Cheri Berry]] || 1/3 || 2/4 || 3/5 ||{{Bag|Chesto Berry}} || [[Chesto Berry]] || 1/3 || 3/5 || 2/4 | ||
| | |||
|{{Bag|Chesto Berry}} || [[Chesto Berry]] || 1/3 || 3/5 || 2/4 | |||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Pecha Berry}} || [[Pecha Berry]] || 2/4 || 1/3 || 3/5 ||{{Bag|Rawst Berry}} || [[Rawst Berry]] || 2/4 || 3/5 || 1/3 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Aspear Berry}} || [[Aspear Berry]] || 3/5 || 1/3 || 2/4 || {{Bag|Leppa Berry}} || [[Leppa Berry]] || 2/4 || 3/5 || 5/1 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Oran Berry}} || [[Oran Berry]] || 2/1 || 3/2 || 4/3 || {{Bag|Persim Berry}} || [[Persim Berry]] || 2/2 || 3/3 || 4/4 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Lum Berry}} || [[Lum Berry]] || 2/3 || 3/4 || 4/5 || {{Bag|Sitrus Berry}} || [[Sitrus Berry]] || 1/4 || 2/5 || 4/1 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Figy Berry}} || [[Figy Berry]] || 1/5 || 3/1 || 4/2 || {{Bag|Wiki Berry}} || [[Wiki Berry]] || 1/5 || 4/2 || 3/1 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Mago Berry}} || [[Mago Berry]] || 3/1 || 1/5 || 4/2 || {{Bag|Aguav Berry}} || [[Aguav Berry]] || 3/1 || 4/2 || 1/5 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Iapapa Berry}} || [[Iapapa Berry]] || 4/2 || 1/5 || 3/1 || {{Bag|Razz Berry}} || [[Razz Berry]] || 1/1 || 2/2 || 3/3 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Bluk Berry}} || [[Bluk Berry]] || 1/1 || 3/3 || 2/2 || {{Bag|Nanab Berry}} || [[Nanab Berry]] || 2/2 || 1/1 || 3/3 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Wepear Berry}} || [[Wepear Berry]] || 2/2 || 3/3 || 1/1 || {{Bag|Pinap Berry}} || [[Pinap Berry]] || 3/3 || 1/1 || 2/2 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Pomeg Berry}} || [[Pomeg Berry]] || 2/5 || 4/1 || 5/2 || {{Bag|Kelpsy Berry}} || [[Kelpsy Berry]] || 2/5 || 5/2 || 4/1 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Qualot Berry}} || [[Qualot Berry]] || 4/1 || 2/5 || 5/2 || {{Bag|Hondew Berry}} || [[Hondew Berry]] || 4/1 || 5/2 || 2/5 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Grepa Berry}} || [[Grepa Berry]] || 5/2 || 2/5 || 4/1 || {{Bag|Tamato Berry}} || [[Tamato Berry]] || 5/2 || 4/1 || 2/5 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Cornn Berry}} || [[Cornn Berry]] || 3/3 || 2/2 || 1/1 || {{Bag|Magost Berry}} || [[Magost Berry]] || 1/1 || 2/2 || 3/3 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Rabuta Berry}} || [[Rabuta Berry]] || 1/1 || 3/3 || 2/2 || {{Bag|Nomel Berry}} || [[Nomel Berry]] || 2/2 || 1/1 || 3/3 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Spelon Berry}} || [[Spelon Berry]] || 1/2 || 2/3 || 3/4 || {{Bag|Pamtre Berry}} || [[Pamtre Berry]] || 1/2 || 3/4 || 2/3 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Watmel Berry}} || [[Watmel Berry]] || 2/3 || 1/2 || 3/4 || {{Bag|Durin Berry}} || [[Durin Berry]] || 2/3 || 3/4 || 1/2 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Belue Berry}} || [[Belue Berry]] || 3/4 || 1/2 || 2/3 || {{Bag|Occa Berry}} || [[Occa Berry]] || 3/1 || 4/2 || 5/3 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Passho Berry}} || [[Passho Berry]] || 3/1 || 5/3 || 4/2 || {{Bag|Wacan Berry}} || [[Wacan Berry]] || 4/2 || 3/1 || 5/3 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Rindo Berry}} || [[Rindo Berry]] || 4/2 || 5/3 || 3/1 || {{Bag|Yache Berry}} || [[Yache Berry]] || 5/3 || 3/1 || 4/2 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Chople Berry}} || [[Chople Berry]] || 5/3 || 4/2 || 3/1 || {{Bag|Kebia Berry}} || [[Kebia Berry]] || 3/1 || 4/2 || 5/3 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Shuca Berry}} || [[Shuca Berry]] || 3/1 || 5/3 || 4/2 || {{Bag|Coba Berry}} || [[Coba Berry]] || 4/2 || 3/1 || 5/3 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Payapa Berry}} || [[Payapa Berry]] || 4/2 || 5/3 || 3/1 || {{Bag|Tanga Berry}} || [[Tanga Berry]] || 5/3 || 3/1 || 4/2 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Charti Berry}} || [[Charti Berry]] || 5/3 || 4/2 || 3/1 || {{Bag|Kasib Berry}} || [[Kasib Berry]] || 3/1 || 4/2 || 5/3 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Haban Berry}} || [[Haban Berry]] || 3/1 || 5/3 || 4/2 || {{Bag|Colbur Berry}} || [[Colbur Berry]] || 4/2 || 3/1 || 5/3 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Babiri Berry}} || [[Babiri Berry]] || 4/2 || 5/3 || 3/1 || {{Bag|Chilan Berry}} || [[Chilan Berry]] || 5/3 || 3/1 || 4/2 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Liechi Berry}} || [[Liechi Berry]] || 3/2 || 4/3 || 5/4 || {{Bag|Ganlon Berry}} || [[Ganlon Berry]] || 3/2 || 5/4 || 4/3 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Salac Berry}} || [[Salac Berry]] || 4/3 || 3/2 || 5/4 || {{Bag|Petaya Berry}} || [[Petaya Berry]] || 4/3 || 5/4 || 3/2 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Apicot Berry}} || [[Apicot Berry]] || 5/4 || 3/2 || 4/3 || {{Bag|Lansat Berry}} || [[Lansat Berry]] || 3/4 || 4/5 || 5/3 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
|{{Bag| | |{{Bag|Starf Berry}} || [[Starf Berry]] || 3/4 || 5/3 || 4/5 || {{Bag|Enigma Berry}} || [[Enigma Berry]] || 3/3 || 4/4 || 5/5 | ||
|- align=center style="background:#fff" | |- align=center style="background:#fff" | ||
| style="{{roundybl|5px}}" | {{Bag|Rowap Berry}} || [[Rowap Berry]] || 3/5 || 5/4 || style="{{roundybr|5px}}" | 4/3 | |{{Bag|Micle Berry}} || [[Micle Berry]] || 4/3 || 3/5 || 5/4 || {{Bag|Custap Berry}} || [[Custap Berry]] || 4/3 || 5/4 || 3/5 | ||
|- align=center | |||
| style="background:#fff; {{roundybl|5px}}" | {{Bag|Jaboca Berry}} || style="background:#fff" | [[Jaboca Berry]] || style="background:#fff" | 3/5 || style="background:#fff" | 4/3 || style="background:#fff" | 5/4 || style="background:#fff" | {{Bag|Rowap Berry}} || style="background:#fff" | [[Rowap Berry]] || style="background:#fff" | 3/5 || style="background:#fff" | 5/4 || style="background:#fff; {{roundybr|5px}}" | 4/3 | |||
|} | |} | ||
edits