9,887
edits
mNo edit summary |
(→Names: Finally a surprise from Koreans!) |
||
Line 96: | Line 96: | ||
|Orm | |Orm | ||
|From ''orm'', {{wp|Swedish}} for {{wp|snake}}. | |From ''orm'', {{wp|Swedish}} for {{wp|snake}}. | ||
|- style="background:#FFF;" | |||
|Korean | |||
|프랑켄 ''Franken'' | |||
|From [[wp:Frankenstein|Frankenstein]]. | |||
|- style="background:#FFF;" | |- style="background:#FFF;" | ||
|Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan and mainland China}}) | |Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan and mainland China}}) |
edits