320
edits
Carmenstar97 (talk | contribs) mNo edit summary |
N. Onymous (talk | contribs) |
||
Line 92: | Line 92: | ||
| カラクサタウン ''Karakusa Town'' | | カラクサタウン ''Karakusa Town'' | ||
| 唐草 ''karakusa'', arabesque ([[Media:Karakusa_pattern.jpg|example]]). | | 唐草 ''karakusa'', arabesque ([[Media:Karakusa_pattern.jpg|example]]). | ||
|- | |||
| English | |||
| Accumula Town | |||
| Possibly from ''cumulus'', a type of cloud, and ''accumulate''. | |||
|- | |- | ||
| Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan}}) | | Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan}}) |
edits