18
edits
Line 272: | Line 272: | ||
| align=center rowspan="4" | [[Image:258.png]]<br>[[Image:PokeBallSpriteSmall.png]] [[Mudkip (Pokémon)|Mudkip]] | | align=center rowspan="4" | [[Image:258.png]]<br>[[Image:PokeBallSpriteSmall.png]] [[Mudkip (Pokémon)|Mudkip]] | ||
| align=center rowspan="4" style="font-size:250%;" | <span style="color:#0000FF;">♂</span> | | align=center rowspan="4" style="font-size:250%;" | <span style="color:#0000FF;">♂</span> | ||
| align=center rowspan="4" | [[Level]] | | align=center rowspan="4" | [[Level]] 14 | ||
| align=center rowspan="4" | Sassy | | align=center rowspan="4" | Sassy | ||
| align=center rowspan="4" | [[Route 101]]<br>([[Professor Birch|Received]] at level 5) | | align=center rowspan="4" | [[Route 101]]<br>([[Professor Birch|Received]] at level 5) | ||
Line 283: | Line 283: | ||
| align=center | {{m|Mud Slap}} | | align=center | {{m|Mud Slap}} | ||
|-bgcolor="#99CCFF" | |-bgcolor="#99CCFF" | ||
| align=center | {{m| | | align=center | {{m|Water Gun}} | ||
|-bgcolor="#FFFFFF" | |-bgcolor="#FFFFFF" | ||
Line 300: | Line 300: | ||
|-bgcolor="#FFFFFF" | |-bgcolor="#FFFFFF" | ||
| align=center | {{m|N/A}} | | align=center | {{m|N/A}} | ||
|-bgcolor="#FFFFFF" | |||
| align=center rowspan="4" | [[Image:276.png]]<br>[[Image:PokeBallSpriteSmall.png]] [[Taillow (Pokémon)|Pecky]] | |||
| align=center rowspan="4" style="font-size:250%;" | <span style="color:#0000FF;">♀</span> | |||
| align=center rowspan="4" | [[Level]] 12 | |||
| align=center rowspan="4" | Serious | |||
| align=center rowspan="4" | [[Route 104]]<br>([[Captured Pokémon|Caught]] at level 4) | |||
| align=center rowspan="4" | | |||
| align=center rowspan="4" | {{a|Guts}} | |||
| align=center | {{m|Peck}} | |||
|-bgcolor="#FFFFFF" | |||
| align=center | {{m|Growl}} | |||
|-bgcolor="#FFFFFF" | |||
| align=center | {{m|Focus Energy}} | |||
|-bgcolor="#FFFFFF" | |||
| align=center | {{m|Quick Attack}} | |||
|} | |} | ||
edits