71,954
edits
m (Protected "Pokémon Prime (TCG)": it was in order of jp release ([edit=sysop] (indefinite) [move=sysop] (indefinite))) |
mNo edit summary |
||
Line 8: | Line 8: | ||
! class="l" | Card | ! class="l" | Card | ||
! class="l" | Expansion | ! class="l" | Expansion | ||
|- | |- | ||
| class="l" | {{TCG|Ampharos}} | | class="l" | {{TCG|Ampharos}} | ||
| class="c" | {{e|Lightning}} | | class="c" | {{e|Lightning}} | ||
| class="l" | {{TCG ID|HeartGold & SoulSilver|Ampharos|105}} | | class="l" | {{TCG ID|HeartGold & SoulSilver|Ampharos|105}} | ||
| class="l" | {{TCG|HeartGold & SoulSilver}} | |||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Blissey}} | |||
| class="c" | {{e|Colorless}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|HeartGold & SoulSilver|Blissey|106}} | |||
| class="l" | {{TCG|HeartGold & SoulSilver}} | | class="l" | {{TCG|HeartGold & SoulSilver}} | ||
|- | |- | ||
Line 24: | Line 24: | ||
| class="l" | {{TCG|HeartGold & SoulSilver}} | | class="l" | {{TCG|HeartGold & SoulSilver}} | ||
|- | |- | ||
| class="l" | {{TCG| | | class="l" | {{TCG|Feraligatr}} | ||
| class="c" | {{e| | | class="c" | {{e|Water}} | ||
| class="l" | {{TCG ID|HeartGold & SoulSilver| | | class="l" | {{TCG ID|HeartGold & SoulSilver|Feraligatr|108}} | ||
| class="l" | {{TCG|HeartGold & SoulSilver}} | | class="l" | {{TCG|HeartGold & SoulSilver}} | ||
|- | |- | ||
Line 39: | Line 39: | ||
| class="l" | {{TCG|HeartGold & SoulSilver}} | | class="l" | {{TCG|HeartGold & SoulSilver}} | ||
|- | |- | ||
| class="l" | {{TCG| | | class="l" | {{TCG|Feraligatr}} | ||
| class="c" | {{e| | | class="c" | {{e|Water}} | ||
| class="l" | {{TCG ID| | | class="l" | {{TCG ID|HGSS Promo|Feraligatr|7}} | ||
| class="l" | {{TCG| | | class="l" | {{TCG|HGSS Black Star Promos}} | ||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Meganium}} | |||
| class="c" | {{e|Grass}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|HGSS Promo|Meganium|8}} | |||
| class="l" | {{TCG|HGSS Black Star Promos}} | |||
|- | |- | ||
| class="l" | {{TCG| | | class="l" | {{TCG|Typhlosion}} | ||
| class="c" | {{e| | | class="c" | {{e|Fire}} | ||
| class="l" | {{TCG ID| | | class="l" | {{TCG ID|HGSS Promo|Typhlosion|9}} | ||
| class="l" | {{TCG| | | class="l" | {{TCG|HGSS Black Star Promos}} | ||
|- | |- | ||
| class="l" | {{TCG| | | class="l" | {{TCG|Crobat}} | ||
| class="c" | {{e|Psychic}} | | class="c" | {{e|Psychic}} | ||
| class="l" | {{TCG ID| | | class="l" | {{TCG ID|Unleashed|Crobat|84}} | ||
| class="l" | {{TCG| | | class="l" | {{TCG|Unleashed}} | ||
|- | |- | ||
| class="l" | {{TCG|Kingdra}} | | class="l" | {{TCG|Kingdra}} | ||
| class="c" | {{e|Water}} | | class="c" | {{e|Water}} | ||
| class="l" | {{TCG ID| | | class="l" | {{TCG ID|Unleashed|Kingdra|85}} | ||
| class="l" | {{TCG| | | class="l" | {{TCG|Unleashed}} | ||
|- | |- | ||
| class="l" | {{TCG|Lanturn}} | | class="l" | {{TCG|Lanturn}} | ||
| class="c" | {{e|Lightning}} | | class="c" | {{e|Lightning}} | ||
| class="l" | {{TCG ID| | | class="l" | {{TCG ID|Unleashed|Lanturn|86}} | ||
| class="l" | {{TCG| | | class="l" | {{TCG|Unleashed}} | ||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Steelix}} | |||
| class="c" | {{e|Metal}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|Unleashed|Steelix|87}} | |||
| class="l" | {{TCG|Unleashed}} | |||
|- | |- | ||
| class="l" | {{TCG|Tyranitar}} | | class="l" | {{TCG|Tyranitar}} | ||
| class="c" | {{e|Darkness}} | | class="c" | {{e|Darkness}} | ||
| class="l" | {{TCG ID| | | class="l" | {{TCG ID|Unleashed|Tyranitar|88}} | ||
| class="l" | {{TCG| | | class="l" | {{TCG|Unleashed}} | ||
|- | |- | ||
| class="l" | {{TCG| | | class="l" | {{TCG|Ursaring}} | ||
| class="c" | {{e| | | class="c" | {{e|Colorless}} | ||
| class="l" | {{TCG ID| | | class="l" | {{TCG ID|Unleashed|Ursaring|89}} | ||
| class="l" | {{TCG| | | class="l" | {{TCG|Unleashed}} | ||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Espeon}} | |||
| class="c" | {{e|Psychic}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|Undaunted|Espeon|81}} | |||
| class="l" | {{TCG|Undaunted}} | |||
|- | |- | ||
| class="l" | {{TCG|Houndoom}} | | class="l" | {{TCG|Houndoom}} | ||
| class="c" | {{e|Darkness}} | | class="c" | {{e|Darkness}} | ||
| class="l" | {{TCG ID| | | class="l" | {{TCG ID|Undaunted|Houndoom|82}} | ||
| class="l" | {{TCG| | | class="l" | {{TCG|Undaunted}} | ||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Raichu}} | |||
| class="c" | {{e|Lightning}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|Undaunted|Raichu|83}} | |||
| class="l" | {{TCG|Undaunted}} | |||
|- | |- | ||
| class="l" | {{TCG|Scizor}} | | class="l" | {{TCG|Scizor}} | ||
| class="c" | {{e|Metal}} | | class="c" | {{e|Metal}} | ||
| class="l" | {{TCG ID| | | class="l" | {{TCG ID|Undaunted|Scizor|84}} | ||
| class="l" | {{TCG| | | class="l" | {{TCG|Undaunted}} | ||
|- | |- | ||
| class="l" | {{TCG| | | class="l" | {{TCG|Slowking}} | ||
| class="c" | {{e| | | class="c" | {{e|Psychic}} | ||
| class="l" | {{TCG ID| | | class="l" | {{TCG ID|Undaunted|Slowking|85}} | ||
| class="l" | {{TCG| | | class="l" | {{TCG|Undaunted}} | ||
|- | |- | ||
| class="l" | {{TCG| | | class="l" | {{TCG|Umbreon}} | ||
| class="c" | {{e| | | class="c" | {{e|Darkness}} | ||
| class="l" | {{TCG ID| | | class="l" | {{TCG ID|Undaunted|Umbreon|86}} | ||
| class="l" | {{TCG| | | class="l" | {{TCG|Undaunted}} | ||
|- | |- | ||
| class="l" | {{TCG| | | class="l" | {{TCG|Magnezone}} | ||
| class="c" | {{e| | | class="c" | {{e|Lightning}} | ||
| class="l" | {{TCG ID| | | class="l" | {{TCG ID|Lost Link|Magnezone|11}} | ||
| class="l" | {{TCG| | | class="l" | {{TCG|Lost Link}} | ||
|- | |- | ||
| class="l" | {{TCG| | | class="l" | {{TCG|Gengar}} | ||
| class="c" | {{e|Psychic}} | | class="c" | {{e|Psychic}} | ||
| class="l" | {{TCG ID| | | class="l" | {{TCG ID|Lost Link|Gengar|15}} | ||
| class="l" | {{TCG| | | class="l" | {{TCG|Lost Link}} | ||
|- | |- | ||
| class="l" | {{TCG|Mew}} | | class="l" | {{TCG|Mew}} | ||
Line 118: | Line 128: | ||
| class="l" | {{TCG ID|Lost Link|Mew|18}} | | class="l" | {{TCG ID|Lost Link|Mew|18}} | ||
| class="l" | {{TCG|Lost Link}} | | class="l" | {{TCG|Lost Link}} | ||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Absol}} | |||
| class="c" | {{e|Darkness}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|Lost Link|Absol|27}} | |||
| class="l" | {{TCG|Lost Link}} | |||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Yanmega}} | |||
| class="c" | {{e|Grass}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|Clash at the Summit|Yanmega|6}} | |||
| class="l" | {{TCG|Clash at the Summit}} | |||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Celebi}} | |||
| class="c" | {{e|Grass}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|Clash at the Summit|Celebi|7}} | |||
| class="l" | {{TCG|Clash at the Summit}} | |||
|- | |- | ||
| class=" | | class="l" | {{TCG|Electrode}} | ||
| class="c" | {{e|Lightning}} | | class="c" | {{e|Lightning}} | ||
| class=" | | class="l" | {{TCG ID|Clash at the Summit|Electrode|27}} | ||
| class=" | | class="l" | {{TCG|Clash at the Summit}} | ||
|- | |- | ||
| class=" | | class="l" | {{TCG|Machamp}} | ||
| class="c" | {{e| | | class="c" | {{e|Fighting}} | ||
| class=" | | class="l" | {{TCG ID|Clash at the Summit|Machamp|45}} | ||
| class=" | | class="l" | {{TCG|Clash at the Summit}} | ||
|} | |} | ||
[[Category:TCG]] | [[Category:TCG]] | ||
[[Category:Variant Pokémon]] | [[Category:Variant Pokémon]] |