248
edits
No edit summary |
|||
Line 21: | Line 21: | ||
{| align="center" style="-moz-border-radius: 20px; background: #d8e7ff; padding:5px;" cellpadding="2" | {| align="center" style="-moz-border-radius: 20px; background: #d8e7ff; padding:5px;" cellpadding="2" | ||
|- | |- | ||
| align="center" colspan="2"| [[Image:181.png]]<br>[[Ampharos|AMPHY]]<span style="color:#0090ff;">♂ | | align="center" colspan="2"| [[Image:181.png]]<br>'''[[Ampharos|AMPHY]]'''<span style="color:#0090ff;">♂ | ||
| align="center" colspan="2"| [[Image:157.png]]<br>[[Typhlosion|TYPHLOSION]]<span style="color:#0090ff;">♂</span> | | align="center" colspan="2"| [[Image:157.png]]<br>'''[[Typhlosion|TYPHLOSION]]'''<span style="color:#0090ff;">♂</span> | ||
| align="center" colspan="2"| [[Image:250.png]]<br>[[Ho-Oh|ADARNA]] | | align="center" colspan="2"| [[Image:250.png]]<br>'''[[Ho-Oh|ADARNA]]''' | ||
| align="center" colspan="2"| [[Image:249.png]]<br>[[Lugia|LUGIA]] | | align="center" colspan="2"| [[Image:249.png]]<br>'''[[Lugia|LUGIA]]''' | ||
| align="center" colspan="2"| [[Image:000.png]]<br>??? | | align="center" colspan="2"| [[Image:000.png]]<br>'''???''' | ||
| align="center" colspan="2"| [[Image:000.png]]<br>??? | | align="center" colspan="2"| [[Image:000.png]]<br>'''???''' | ||
|- | |- | ||
| align="center" colspan="2"|[[File:BallPokéstatus.png]] | | align="center" colspan="2"|[[File:BallPokéstatus.png]] | ||
Line 32: | Line 32: | ||
| align="center" colspan="2"|[[File:BallUltrastatus.png]] | | align="center" colspan="2"|[[File:BallUltrastatus.png]] | ||
| align="center" colspan="2"|[[File:BallUltrastatus.png]] | | align="center" colspan="2"|[[File:BallUltrastatus.png]] | ||
| align="center" colspan="2"| | |||
| align="center" colspan="2"| | |||
|- | |- | ||
| align="center" colspan="2"|[[Image:LeafCrown.png]] | | align="center" colspan="2"|[[Image:LeafCrown.png]] | ||
Line 37: | Line 39: | ||
| align="center" colspan="2"| | | align="center" colspan="2"| | ||
| align="center" colspan="2"|[[Image:ShinyLeaf.png]] | | align="center" colspan="2"|[[Image:ShinyLeaf.png]] | ||
| align="center" colspan="2"| | |||
| align="center" colspan="2"| | |||
|- | |- | ||
| align="center" colspan="2"|[[Amulet Coin]] | | align="center" colspan="2"|<span style="line-height: 0.5;font-variant:small-caps;font-size:11px;">held item<br/></span>[[Amulet Coin]] | ||
| align="center" colspan="2"|[[Leftovers]] | | align="center" colspan="2"|<span style="line-height: 0.5;font-variant:small-caps;font-size:11px;">held item<br/></span>[[Leftovers]] | ||
| align="center" colspan="2"|[[Shell Bell]] | | align="center" colspan="2"|<span style="line-height: 0.5;font-variant:small-caps;font-size:11px;">held item<br/></span>[[Shell Bell]] | ||
| align="center" colspan="2"|[[Wise Glasses]] | | align="center" colspan="2"|<span style="line-height: 0.5;font-variant:small-caps;font-size:11px;">held item<br/></span>[[Wise Glasses]] | ||
| align="center" colspan="2"| | | align="center" colspan="2"| | ||
| align="center" colspan="2"| | | align="center" colspan="2"| | ||
|- | |- | ||
| align="center" colspan="2"|<span style="line-height: 0.5;font-variant:small-caps;font-size:11px;">met | | align="center" colspan="2"|<span style="line-height: 0.5;font-variant:small-caps;font-size:11px;">met at<br/></span>[[Route 32]] | ||
| align="center" colspan="2"|<span style="line-height: 0.5;font-variant:small-caps;font-size:11px;">met at<br/></span>[[New Bark Town]] | | align="center" colspan="2"|<span style="line-height: 0.5;font-variant:small-caps;font-size:11px;">met at<br/></span>[[New Bark Town]] | ||
| align="center" colspan="2"|<span style="line-height: 0.5;font-variant:small-caps;font-size:11px;">met at<br/></span>[[Bell Tower]] | | align="center" colspan="2"|<span style="line-height: 0.5;font-variant:small-caps;font-size:11px;">met at<br/></span>[[Bell Tower]] | ||
| align="center" colspan="2"|<span style="line-height: 0.5;font-variant:small-caps;font-size:11px;">met at<br/></span>[[Whirl Islands]] | | align="center" colspan="2"|<span style="line-height: 0.5;font-variant:small-caps;font-size:11px;">met at<br/></span>[[Whirl Islands]] | ||
| align="center" colspan="2"| | |||
| align="center" colspan="2"| | |||
|- | |||
| align="center" colspan="2"|<span style="line-height: 0.5;font-variant:small-caps;font-size:11px;">nature<br/></span>[[Relaxed]] | |||
| align="center" colspan="2"|<span style="line-height: 0.5;font-variant:small-caps;font-size:11px;">nature<br/></span>[[Hasty]] | |||
| align="center" colspan="2"|<span style="line-height: 0.5;font-variant:small-caps;font-size:11px;">nature<br/></span>[[Mild]] | |||
| align="center" colspan="2"|<span style="line-height: 0.5;font-variant:small-caps;font-size:11px;">nature<br/></span>[[Jolly]] | |||
| align="center" colspan="2"| | |||
| align="center" colspan="2"| | |||
|- | |||
| align="center" colspan="2"|<span style="line-height: 0.5;font-variant:small-caps;font-size:11px;">ability:<br/></span>[[Static]] | |||
| align="center" colspan="2"|<span style="line-height: 0.5;font-variant:small-caps;font-size:11px;">ability:<br/></span>[[Blaze]] | |||
| align="center" colspan="2"|<span style="line-height: 0.5;font-variant:small-caps;font-size:11px;">ability:<br/></span>[[Pressure]] | |||
| align="center" colspan="2"|<span style="line-height: 0.5;font-variant:small-caps;font-size:11px;">ability:<br/></span>[[Pressure]] | |||
| align="center" colspan="2"| | |||
| align="center" colspan="2"| | |||
|- | |- | ||
| align="center" colspan=" | | align="center" colspan="8"|<span style="font-size:14px;">Moves</span> | ||
|- | |- | ||
| align="center" colspan="2"|<span style="font-size:12px;">[[ThunderPunch]]</span> | | align="center" colspan="2"|<span style="font-size:12px;">[[ThunderPunch]]</span> | ||
Line 59: | Line 76: | ||
| align="center" colspan="2"|<span style="font-size:12px;">[[Sacred Fire]]</span> | | align="center" colspan="2"|<span style="font-size:12px;">[[Sacred Fire]]</span> | ||
| align="center" colspan="2"|<span style="font-size:12px;">[[Extrasensory]]</span> | | align="center" colspan="2"|<span style="font-size:12px;">[[Extrasensory]]</span> | ||
| align="center" colspan="2"| | |||
| align="center" colspan="2"| | |||
|- | |- | ||
| align="center" colspan="2"|<span style="font-size:12px;">[[Power Gem]]</span> | | align="center" colspan="2"|<span style="font-size:12px;">[[Power Gem]]</span> | ||
Line 64: | Line 83: | ||
| align="center" colspan="2"|<span style="font-size:12px;">[[Punishment]]</span> | | align="center" colspan="2"|<span style="font-size:12px;">[[Punishment]]</span> | ||
| align="center" colspan="2"|<span style="font-size:12px;">[[Hydro Pump]]</span> | | align="center" colspan="2"|<span style="font-size:12px;">[[Hydro Pump]]</span> | ||
| align="center" colspan="2"| | |||
| align="center" colspan="2"| | |||
|- | |- | ||
| align="center" colspan="2"|<span style="font-size:12px;">[[Signal Beam]]</span> | | align="center" colspan="2"|<span style="font-size:12px;">[[Signal Beam]]</span> | ||
Line 69: | Line 90: | ||
| align="center" colspan="2"|<span style="font-size:12px;">[[Recover]]</span> | | align="center" colspan="2"|<span style="font-size:12px;">[[Recover]]</span> | ||
| align="center" colspan="2"|<span style="font-size:12px;">[[Aeroblast]]</span> | | align="center" colspan="2"|<span style="font-size:12px;">[[Aeroblast]]</span> | ||
| align="center" colspan="2"| | |||
| align="center" colspan="2"| | |||
|- | |- | ||
| align="center" colspan="2"|<span style="font-size:12px;">[[Discharge]]</span> | | align="center" colspan="2"|<span style="font-size:12px;">[[Discharge]]</span> | ||
Line 74: | Line 97: | ||
| align="center" colspan="2"|<span style="font-size:12px;">[[Fly]]</span> | | align="center" colspan="2"|<span style="font-size:12px;">[[Fly]]</span> | ||
| align="center" colspan="2"|<span style="font-size:12px;">[[Dragon Rush]]</span> | | align="center" colspan="2"|<span style="font-size:12px;">[[Dragon Rush]]</span> | ||
| align="center" colspan="2"| | |||
| align="center" colspan="2"| | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
edits