1,551
edits
Solar Dragon (talk | contribs) No edit summary |
Solar Dragon (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 216: | Line 216: | ||
| style="background: #{{ice color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 460 m.png|link=Abomasnow (Pokémon)]] | | style="background: #{{ice color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 460 m.png|link=Abomasnow (Pokémon)]] | ||
| style="background: #{{ice color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 614.png|link=Beartic (Pokémon)]] | | style="background: #{{ice color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 614.png|link=Beartic (Pokémon)]] | ||
|- | |||
| style="background: #{{normal color}}; {{roundy|10px}}" | {{color2|{{normal color dark}}|Normal (type)|Normal-type}} | |||
| style="background: #{{normal color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 143.png|link=Snorlax (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{normal color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 217 m.png|link=Ursaring (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{normal color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 289.png|link=Slaking (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{normal color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 446.png|link=Munchlax (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{normal color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 626.png|link=Bouffalant (Pokémon)]] | |||
|- | |||
| style="background: #{{poison color}}; {{roundy|10px}}" | {{color2|{{poison color dark}}|Poison (type)|Poison-type}} | |||
| style="background: #{{poison color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 034.png|link=Nidoking (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{poison color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 169.png|link=Crobat (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{poison color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 317 m.png|link=Swalot (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{poison color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 454 m.png|link=Toxicroak (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{poison color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 545.png|link=Scolipede (Pokémon)]] | |||
|- | |||
| style="background: #{{psychic color}}; {{roundy|10px}}" | {{color2|{{psychic color dark}}|Psychic (type)|Psychic-type}} | |||
| style="background: #{{psychic color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 065 m.png|link=Alakazam (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{psychic color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 196.png|link=Espeon (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{psychic color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 376.png|link=Metagross (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{psychic color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 437.png|link=Bronzong (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{psychic color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 606.png|link=Beheeyem (Pokémon)]] | |||
|- | |||
| style="background: #{{rock color}}; {{roundy|10px}}" | {{color2|{{rock color dark}}|Rock (type)|Rock-type}} | |||
| style="background: #{{rock color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 076.png|link=Golem (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{rock color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 248.png|link=Tyranitar (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{rock color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 306.png|link=Aggron (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{rock color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 409.png|link=Ramparods (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{rock color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 567.png|link=Archeops (Pokémon)]] | |||
|- | |||
| style="background: #{{steel color}}; {{roundy|10px}}" | {{color2|{{steel color dark}}|Steel (type)|Steel-type}} | |||
| style="background: #{{steel color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 082.png|link=Magneton (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{steel color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 212 m.png|link=Scizor (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{steel color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 306.png|link=Aggron (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{steel color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 448.png|link=Lucario (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{steel color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 625.png|link=Bisharp (Pokémon)]] | |||
|- | |||
| style="background: #{{water color}}; {{roundy|10px}}" | {{color2|{{water color dark}}|Water (type)|Water-type}} | |||
| style="background: #{{water color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 009.png|link=Blastoise (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{water color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 160.png|link=Feraligatr (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{water color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 321.png|link=Wailord (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{water color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 419 m.png|link=Floatzel (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{water color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 593 m.png|link=Jellicent (Pokémon)]] | |||
|- | |||
| style="background: #{{johto color}}; {{roundy|10px}}" | {{color2|{{johto color dark}}|Legendary Pokémon|Legendary Pokémon}} | |||
| style="background: #{{psychic color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 150.png|link=Mewtwo (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{psychic color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 249.png|link=Lugia (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{dragon color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 384.png|link=Rayquaza (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{dark color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 491.png|link=Darkrai (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{bug color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 649.png|link=Jellicent (Pokémon)]] | |||
|} | |} | ||
edits