70
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 880: | Line 880: | ||
{| {{Bluetable|background: white; margin: auto;}} | {| {{Bluetable|background: white; margin: auto;}} | ||
|- style="background: #ccf;" | |- style="background: #ccf;" | ||
Line 898: | Line 897: | ||
! Item | ! Item | ||
! Notes | ! Notes | ||
|- | |||
| 65 | |||
| {{MS|376}} | |||
| align="center"|[[Metagross|MECHAMAGE]] | |||
| align="center"|[[Image:MasterBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|210 | |||
| align="center"|220 | |||
| align="center"|186 | |||
| align="center"|157 | |||
| align="center"|136 | |||
| align="center"|119 | |||
| align="center"|347264 | |||
| align="center"|Rest(10) | |||
| align="center"|MeteorMash(10) | |||
| align="center"|Earthquake(10) | |||
| align="center"|Psychic(10) | |||
| align="center"|Quirky | |||
| align="center"|MetalCoat | |||
| | |||
|- | |||
| 70 | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Ho-oh|HO-OH]] | |||
| align="center"|[[Image:PokeBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|230 | |||
| align="center"|203 | |||
| align="center"|135 | |||
| align="center"|160 | |||
| align="center"|222 | |||
| align="center"|133 | |||
| align="center"|428750 | |||
| align="center"|Recover(20) | |||
| align="center"|FireBlast(5) | |||
| align="center"|SunnyDay(5) | |||
| align="center"|Swift(20) | |||
| align="center"|Bashful | |||
| align="center"|AmuletCoin | |||
|FatefulEncounter | |||
|- | |||
| 65 | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Suicune|HAM-OF-SEA]] | |||
| align="center"|[[Image:TimerBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|225 | |||
| align="center"|136 | |||
| align="center"|177 | |||
| align="center"|135 | |||
| align="center"|151 | |||
| align="center"|138 | |||
| align="center"|345943 | |||
| align="center"|AuroroaBeam(20) | |||
| align="center"|Blizzard(5) | |||
| align="center"|MirrorCoat(20) | |||
| align="center"|Surf(15) | |||
| align="center"|Naughty | |||
| align="center"|MysticWater | |||
| | |||
|- | |||
| 65 | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Entei|HAM-O'FIRE]] | |||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|243 | |||
| align="center"|184 | |||
| align="center"|126 | |||
| align="center"|149 | |||
| align="center"|118 | |||
| align="center"|177 | |||
| align="center"|346688 | |||
| align="center"|Stomp(20) | |||
| align="center"|Flamethrower(15) | |||
| align="center"|Swagger(15) | |||
| align="center"|FireBlast(8) | |||
| align="center"|Hasty | |||
| align="center"|Charcoal | |||
| | |||
|- | |||
| 65 | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Raikou|Ham-oLight]] | |||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|226 | |||
| align="center"|126 | |||
| align="center"|118 | |||
| align="center"|186 | |||
| align="center"|172 | |||
| align="center"|181 | |||
| align="center"|348372 | |||
| align="center"|RainDance(5) | |||
| align="center"|Crunch(15) | |||
| align="center"|Spark(20) | |||
| align="center"|Thunder(10) | |||
| align="center"|Calm | |||
| align="center"|QuickClaw | |||
| | |||
|- | |||
| 65♀ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Tropius|FANTREE]] | |||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|224 | |||
| align="center"|129 | |||
| align="center"|141 | |||
| align="center"|116 | |||
| align="center"|148 | |||
| align="center"|83 | |||
| align="center"|346319 | |||
| align="center"|Attract(15) | |||
| align="center"|Synthesis(5) | |||
| align="center"|MagicalLeaf(20) | |||
| align="center"|Fly(15) | |||
| align="center"|Impish | |||
| align="center"|MiracleSeed | |||
| | |||
|- | |||
| 65♂ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Tyranitar|ROCKROLL]] | |||
| align="center"|[[Image:TimerBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|217 | |||
| align="center"|211 | |||
| align="center"|155 | |||
| align="center"|147 | |||
| align="center"|142 | |||
| align="center"|96 | |||
| align="center"|345181 | |||
| align="center"|Crunch(15) | |||
| align="center"|Thunder(10) | |||
| align="center"|RockSlide(10) | |||
| align="center"|Earthquake(10) | |||
| align="center"|Naughty | |||
| align="center"|HardStone | |||
| | |||
|- | |||
| 43♀ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Aipom|GRAPPLER]] | |||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|104 | |||
| align="center"|72 | |||
| align="center"|65 | |||
| align="center"|47 | |||
| align="center"|57 | |||
| align="center"|97 | |||
| align="center"|63605 | |||
| align="center"|BatonPass(40) | |||
| align="center"|Tickle(20) | |||
| align="center"|FurySwipes(15) | |||
| align="center"|Swift(20) | |||
| align="center"|Naive | |||
| align="center"| | |||
| | |||
|- | |||
| 45♀ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Delibird|ELFLY]] | |||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|103 | |||
| align="center"|58 | |||
| align="center"|53 | |||
| align="center"|79 | |||
| align="center"|52 | |||
| align="center"|70 | |||
| align="center"|72900 | |||
| align="center"|Blizzard(5) | |||
| align="center"|Attract(15) | |||
| align="center"|Present(15) | |||
| align="center"|Fly(15) | |||
| align="center"|Quiet | |||
| align="center"| | |||
| | |||
|- | |||
| 45♀ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Shuckle|PLAY-DOH]] | |||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|76 | |||
| align="center"|25 | |||
| align="center"|237 | |||
| align="center"|23 | |||
| align="center"|219 | |||
| align="center"|9 | |||
| align="center"|83335 | |||
| align="center"|Safeguard(25) | |||
| align="center"|Encore(5) | |||
| align="center"|Rest(10) | |||
| align="center"|Bide(10) | |||
| align="center"|Relaxed | |||
| align="center"| | |||
| | |||
|- | |||
| 37♀ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Sudowoodo|TREEYORE]] | |||
| align="center"|[[Image:TimerBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|104 | |||
| align="center"|72 | |||
| align="center"|95 | |||
| align="center"|32 | |||
| align="center"|69 | |||
| align="center"|35 | |||
| align="center"|53200 | |||
| align="center"|Flail(15) | |||
| align="center"|Block(5) | |||
| align="center"|LowKick(20) | |||
| align="center"|RockSlide(10) | |||
| align="center"|Calm | |||
| align="center"| | |||
| | |||
|- | |||
| 42♂ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Gligar|GUNBAT]] | |||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|116 | |||
| align="center"|82 | |||
| align="center"|103 | |||
| align="center"|37 | |||
| align="center"|54 | |||
| align="center"|97 | |||
| align="center"|75314 | |||
| align="center"|FaintAttack(20) | |||
| align="center"|Sand-Attack(15) | |||
| align="center"|PoisonSting(35) | |||
| align="center"|Slash(20) | |||
| align="center"|Naive | |||
| align="center"| | |||
| | |||
|- | |||
| 43♀ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Stantler|DEARDEER]] | |||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|125 | |||
| align="center"|108 | |||
| align="center"|54 | |||
| align="center"|78 | |||
| align="center"|74 | |||
| align="center"|83 | |||
| align="center"|101702 | |||
| align="center"|Astonish(15) | |||
| align="center"|Hypnosis(20) | |||
| align="center"|Leer(30) | |||
| align="center"|TakeDown(20) | |||
| align="center"|Lonely | |||
| align="center"| | |||
| | |||
|- | |||
| 43♂ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Ariados|BUGG]] | |||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|126 | |||
| align="center"|92 | |||
| align="center"|67 | |||
| align="center"|58 | |||
| align="center"|61 | |||
| align="center"|57 | |||
| align="center"|67754 | |||
| align="center"|SpiderWeb(10) | |||
| align="center"|ScaryFace(10) | |||
| align="center"|LeechLife(15) | |||
| align="center"|SludgeBomb(10) | |||
| align="center"|Naive | |||
| align="center"|Silverpowder | |||
| | |||
|- | |||
| 43♂ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Sneasel|SYKA]] | |||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|103 | |||
| align="center"|96 | |||
| align="center"|64 | |||
| align="center"|36 | |||
| align="center"|89 | |||
| align="center"|94 | |||
| align="center"|71833 | |||
| align="center"|FaintAttack(20) | |||
| align="center"|Screech(40) | |||
| align="center"|FurySwipes(15) | |||
| align="center"|IcyWind(15) | |||
| align="center"|Sassy | |||
| align="center"|FullRestore | |||
| | |||
|- | |||
| 43♀ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Murkrow|DARKIRD]] | |||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|112 | |||
| align="center"|83 | |||
| align="center"|49 | |||
| align="center"|89 | |||
| align="center"|41 | |||
| align="center"|88 | |||
| align="center"|71833 | |||
| align="center"|FaintAttack(20) | |||
| align="center"|MeanLook(5) | |||
| align="center"|NightShade(15) | |||
| align="center"|Fly(15) | |||
| align="center"|Docile | |||
| align="center"|MaxPotion | |||
| | |||
|- | |||
| 33♂ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Yanma|FLYTLE]] | |||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|86 | |||
| align="center"|57 | |||
| align="center"|40 | |||
| align="center"|64 | |||
| align="center"|44 | |||
| align="center"|63 | |||
| align="center"|38224 | |||
| align="center"|Detect(5) | |||
| align="center"|Supersonic(20) | |||
| align="center"|Sonicboom(20) | |||
| align="center"|Uproar(10) | |||
| align="center"|Relaxed | |||
| align="center"| | |||
| | |||
|- | |||
| 40♀ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Ledian|LAYDE]] | |||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|96 | |||
| align="center"|44 | |||
| align="center"|53 | |||
| align="center"|55 | |||
| align="center"|94 | |||
| align="center"|85 | |||
| align="center"|52478 | |||
| align="center"|BatonPass(40) | |||
| align="center"|Safeguard(25) | |||
| align="center"|Supersonic(20) | |||
| align="center"|CometPunch(15) | |||
| align="center"|Docile | |||
| align="center"|Revive | |||
| | |||
|- | |||
| 33♀ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Quilfish|PINBALL]] | |||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|94 | |||
| align="center"|73 | |||
| align="center"|53 | |||
| align="center"|41 | |||
| align="center"|50 | |||
| align="center"|74 | |||
| align="center"|36709 | |||
| align="center"|PinMissile(20) | |||
| align="center"|Minimize(20) | |||
| align="center"|PoisonSting(35) | |||
| align="center"|Surf(15) | |||
| align="center"|Hasty | |||
| align="center"| | |||
| | |||
|- | |||
| 33♀ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Furret|FERR]] | |||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|103 | |||
| align="center"|64 | |||
| align="center"|61 | |||
| align="center"|35 | |||
| align="center"|42 | |||
| align="center"|63 | |||
| align="center"|36709 | |||
| align="center"|IronTail(15) | |||
| align="center"|HelpingHand(20) | |||
| align="center"|QuickAttack(30) | |||
| align="center"|Strength(15) | |||
| align="center"|Relaxed | |||
| align="center"| | |||
| | |||
|- | |||
| 20♀ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Remoraid|FIRG]] | |||
| align="center"|[[Image:GreatBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|47 | |||
| align="center"|29 | |||
| align="center"|21 | |||
| align="center"|35 | |||
| align="center"|23 | |||
| align="center"|36 | |||
| align="center"|8000 | |||
| align="center"|Bubblebeam(20) | |||
| align="center"|Lock-on(5) | |||
| align="center"|Psybeam(20) | |||
| align="center"|AuroraBeam(20) | |||
| align="center"|Calm | |||
| align="center"| | |||
| | |||
|- | |||
| 45♀ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Smeargle|KELSTER]] | |||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|108 | |||
| align="center"|24 | |||
| align="center"|45 | |||
| align="center"|29 | |||
| align="center"|46 | |||
| align="center"|86 | |||
| align="center"|75645 | |||
| align="center"|Sketch(1) | |||
| align="center"|TailWhip(30) | |||
| align="center"|Doubleslap(10) | |||
| align="center"|IronTail(15) | |||
| align="center"|Hardy | |||
| align="center"| | |||
| | |||
|- | |||
| 30♀ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Noctowl|KAEPORA]] | |||
| align="center"|[[Image:PokeBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|105 | |||
| align="center"|35 | |||
| align="center"|42 | |||
| align="center"|51 | |||
| align="center"|66 | |||
| align="center"|56 | |||
| align="center"|27471 | |||
| align="center"|SteelWing(25) | |||
| align="center"|Hypnosis(20) | |||
| align="center"|Reflect(20) | |||
| align="center"|Fly(15) | |||
| align="center"|Jolly | |||
| align="center"| | |||
| | |||
|- | |||
| 43♂ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Vibrava|WINDEW]] | |||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|99 | |||
| align="center"|79 | |||
| align="center"|52 | |||
| align="center"|53 | |||
| align="center"|56 | |||
| align="center"|66 | |||
| align="center"|73873 | |||
| align="center"|Crunch(15) | |||
| align="center"|Screech(40) | |||
| align="center"|SandTomb(15) | |||
| align="center"|Dragonbreath(20) | |||
| align="center"|Brave | |||
| align="center"| | |||
| | |||
|- | |||
| 20♂ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Togetic|EGGLES]] | |||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|57 | |||
| align="center"|23 | |||
| align="center"|38 | |||
| align="center"|41 | |||
| align="center"|53 | |||
| align="center"|22 | |||
| align="center"|6400 | |||
| align="center"|Metronome(10) | |||
| align="center"|Charm(20) | |||
| align="center"|SweetKiss(10) | |||
| align="center"|Yawn(10) | |||
| align="center"|Mild | |||
| align="center"| | |||
| | |||
|- | |||
| 33♂ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Dunsparce|BEABUC]] | |||
| align="center"|[[Image:PokeBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|117 | |||
| align="center"|52 | |||
| align="center"|60 | |||
| align="center"|58 | |||
| align="center"|54 | |||
| align="center"|44 | |||
| align="center"|38084 | |||
| align="center"|Spite(10) | |||
| align="center"|Glare(30) | |||
| align="center"|Yawn(10) | |||
| align="center"|TakeDown(20) | |||
| align="center"|Modest | |||
| align="center"| | |||
| | |||
|- | |||
| 31♂ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Feraligatr|ORDILE]] | |||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|97 | |||
| align="center"|66 | |||
| align="center"|72 | |||
| align="center"|58 | |||
| align="center"|71 | |||
| align="center"|62 | |||
| align="center"|25214 | |||
| align="center"|RainDance(5) | |||
| align="center"|ScaryFace(10) | |||
| align="center"|Bite(25) | |||
| align="center"|Surf(15) | |||
| align="center"|Calm | |||
| align="center"| | |||
| | |||
|- | |||
| 32♂ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Quilava|BURNSEL]] | |||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|79 | |||
| align="center"|53 | |||
| align="center"|49 | |||
| align="center"|66 | |||
| align="center"|48 | |||
| align="center"|61 | |||
| align="center"|28346 | |||
| align="center"|SunnyDay(5) | |||
| align="center"|Smokescreen(20) | |||
| align="center"|FireBlast(5) | |||
| align="center"|FlameWheel(25) | |||
| align="center"|Lax | |||
| align="center"|Nugget | |||
| | |||
|- | |||
| 34♂ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Meditite|BUDDEL]] | |||
| align="center"|[[Image:PokeBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|73 | |||
| align="center"|36 | |||
| align="center"|52 | |||
| align="center"|38 | |||
| align="center"|51 | |||
| align="center"|47 | |||
| align="center"|41702 | |||
| align="center"|Detect(5) | |||
| align="center"|CalmMind(20) | |||
| align="center"|Confusion(20) | |||
| align="center"|HiJumpKick(20) | |||
| align="center"|Modest | |||
| align="center"|Twistedspoon | |||
| | |||
|- | |||
| 49♂ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Houndoom|DOGULA]] | |||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|145 | |||
| align="center"|95 | |||
| align="center"|66 | |||
| align="center"|119 | |||
| align="center"|85 | |||
| align="center"|106 | |||
| align="center"|146774 | |||
| align="center"|FaintAttack(20) | |||
| align="center"|Howl(40) | |||
| align="center"|Smog(20) | |||
| align="center"|Flamethrower(15) | |||
| align="center"|Bashful | |||
| align="center"|Blackglasses | |||
| | |||
|- | |||
| 39♂ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Altaria|SKYDRA]] | |||
| align="center"|[[Image:GreatBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|114 | |||
| align="center"|68 | |||
| align="center"|75 | |||
| align="center"|70 | |||
| align="center"|91 | |||
| align="center"|65 | |||
| align="center"|73713 | |||
| align="center"|DragonClaw(15) | |||
| align="center"|Sing(15) | |||
| align="center"|DragonBreath(20) | |||
| align="center"|Fly(15) | |||
| align="center"|Quiet | |||
| align="center"|DragonFang | |||
| | |||
|- | |||
| 45♂ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Heracross|RHINOB]] | |||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|134 | |||
| align="center"|118 | |||
| align="center"|84 | |||
| align="center"|49 | |||
| align="center"|99 | |||
| align="center"|77 | |||
| align="center"|13906 | |||
| align="center"|Reverrsal(15) | |||
| align="center"|Endure(10) | |||
| align="center"|Counter(20) | |||
| align="center"|BrickBreak(15) | |||
| align="center"|Relaxed | |||
| align="center"| | |||
| | |||
|- | |||
| 45♂ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Sunflora|SUNPLAN]] | |||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|136 | |||
| align="center"|86 | |||
| align="center"|70 | |||
| align="center"|107 | |||
| align="center"|90 | |||
| align="center"|35 | |||
| align="center"|83335 | |||
| align="center"|SunnyDay(5) | |||
| align="center"|Growth(40) | |||
| align="center"|Ingrain(20) | |||
| align="center"|Solarbeam(10) | |||
| align="center"|Relaxed | |||
| align="center"| | |||
| | |||
|- | |||
| 48♂ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Absol|LUCKLESS]] | |||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|132 | |||
| align="center"|131 | |||
| align="center"|64 | |||
| align="center"|72 | |||
| align="center"|71 | |||
| align="center"|91 | |||
| align="center"|102810 | |||
| align="center"|PerishSong(5) | |||
| align="center"|SwordsDance(30) | |||
| align="center"|Slash(20) | |||
| align="center"|FaintAttack(20) | |||
| align="center"|Careful | |||
| align="center"| | |||
| | |||
|- | |||
| 48♀ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Miltank|CHAN2]] | |||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|154 | |||
| align="center"|74 | |||
| align="center"|112 | |||
| align="center"|51 | |||
| align="center"|84 | |||
| align="center"|101 | |||
| align="center"|138240 | |||
| align="center"|MilkDrink(10) | |||
| align="center"|DefenseCurl(40) | |||
| align="center"|Rollout(20) | |||
| align="center"|BodySlam(15) | |||
| align="center"|Modest | |||
| align="center"| | |||
| | |||
|- | |||
| 45♀ | |||
| {{MS|}} | |||
| align="center"|[[Ursaring|BEARUTA]] | |||
| align="center"|[[Image:TimerBallSpriteSmall.png]] | |||
| align="center"|144 | |||
| align="center"|123 | |||
| align="center"|82 | |||
| align="center"|74 | |||
| align="center"|83 | |||
| align="center"|58 | |||
| align="center"|91125 | |||
| align="center"|FaintAttack(20) | |||
| align="center"|FakeTears(20) | |||
| align="center"|Lick(30) | |||
| align="center"|Slash(20) | |||
| align="center"|Impish | |||
| align="center"| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| 47♂ | | 47♂ | ||
| {{MS|}} | | {{MS|}} | ||
| align="center"|[[ | | align="center"|[[Skarmory|BIRON]] | ||
| align="center"|[[Image:TimerBallSpriteSmall.png]] | | align="center"|[[Image:TimerBallSpriteSmall.png]] | ||
| align="center"|119 | | align="center"|119 | ||
Line 915: | Line 1,598: | ||
| align="center"|SteelWing(25) | | align="center"|SteelWing(25) | ||
| align="center"|Hardy | | align="center"|Hardy | ||
| align="center"| | | align="center"|SharpBeak | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 934: | Line 1,617: | ||
| align="center"|Blizzard(5) | | align="center"|Blizzard(5) | ||
| align="center"|Relaxed | | align="center"|Relaxed | ||
| align="center"| | | align="center"|SoftSand | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 953: | Line 1,636: | ||
| align="center"|Strength(15) | | align="center"|Strength(15) | ||
| align="center"|Lonely | | align="center"|Lonely | ||
| align="center"| | | align="center"|SilkScarf | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 977: | Line 1,660: | ||
| 40♂ | | 40♂ | ||
| {{MS|}} | | {{MS|}} | ||
| align="center"|[[Hitmontop| | | align="center"|[[Hitmontop|SPINTOP]] | ||
| align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | | align="center"|[[Image:UltraBallSpriteSmall.png]] | ||
| align="center"|93 | | align="center"|93 | ||
Line 991: | Line 1,674: | ||
| align="center"|RapidSpin(40) | | align="center"|RapidSpin(40) | ||
| align="center"|Naughty | | align="center"|Naughty | ||
| align="center"| | | align="center"|BlackBelt | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 1,010: | Line 1,693: | ||
| align="center"|TakeDown(20) | | align="center"|TakeDown(20) | ||
| align="center"|Lax | | align="center"|Lax | ||
| align="center"| | | align="center"|RawstBerry | ||
|- | |- | ||
| 31♂ | | 31♂ | ||
Line 1,028: | Line 1,711: | ||
| align="center"|Surf(15) | | align="center"|Surf(15) | ||
| align="center"|Lonely | | align="center"|Lonely | ||
| align="center"| | | align="center"|Nevermeltice | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 1,085: | Line 1,768: | ||
| align="center"|ShadowBall(15) | | align="center"|ShadowBall(15) | ||
| align="center"|Adamant | | align="center"|Adamant | ||
| align="center"| | | align="center"|SpellTag | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 1,142: | Line 1,825: | ||
| align="center"|CrossChop(5) | | align="center"|CrossChop(5) | ||
| align="center"|Bashful | | align="center"|Bashful | ||
| align="center"| | | align="center"|MachoBadge | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| 13♂ | | 13♂ | ||
| {{MS|}} | | {{MS|}} | ||
| align="center"|[[Plusle| | | align="center"|[[Plusle|PLUSLE]] | ||
| align="center"|[[Image:PokeBallSpriteSmall.png]] | | align="center"|[[Image:PokeBallSpriteSmall.png]] | ||
| align="center"|42 | | align="center"|42 | ||
Line 1,180: | Line 1,863: | ||
| align="center"|FaintAttack(20) | | align="center"|FaintAttack(20) | ||
| align="center"|Hardy | | align="center"|Hardy | ||
| align="center"| | | align="center"|King'sRock | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 1,195: | Line 1,878: | ||
| align="center"|36262 | | align="center"|36262 | ||
| align="center"|Confusion(25) | | align="center"|Confusion(25) | ||
| align="center"| | | align="center"|Psychic(10) | ||
| align="center"|Reflect(20) | | align="center"|Reflect(20) | ||
| align="center"|Swift(20) | | align="center"|Swift(20) | ||
| align="center"|Brave | | align="center"|Brave | ||
| align="center"| | | align="center"|Exp.Share | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
//Pokemon Colosseum (OT: PLASMA - ID: 14839) [All Pokemon minus Espeon, Umbreon, Plulse, and Ho-oh have National Ribbons] | |||
edits