220
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 42: | Line 42: | ||
|move4=ThunderPunch | |move4=ThunderPunch | ||
}} | }} | ||
|-align="center" | |||
| rowspan="4" valign="bottom" | [[Image:198.png]]<br>[[Image:DuskBallSpriteSmall.png]] {{p2|Murkrow|Mob Psycho}} <big><span style="color:#0000FF;">♂</span></big> | |||
| rowspan="4" | {{ic|Dark}} {{ic|Flying}} | |||
| rowspan="4" | <span style="color:#FF0000;">Modest</span> nature.<br>Aug. 31, 2007<br>[[Eterna Forest|<span style="color:#FF0000;">Eterna Forest</span>]]<br>Met at Lv. 11.<br>Strong willed.<br>Likes <span style="color:#FF0000;">dry</span> food. | |||
| rowspan="4" | {{a|Super Luck}}<br><small>[[Macho Brace]]</small> | |||
| {{m|Peck}} | |||
| {{ic|Flying}} | |||
|-align="center" | |||
| {{m|Astonish}} | |||
| {{ic|Ghost}} | |||
|-align="center" | |||
| {{m|Pursuit}} | |||
| {{ic|Dark}} | |||
|-align="center" | |||
| {{m|Haze}} | |||
| {{ic|Ice}} | |||
|- | |||
edits