400
edits
(→Intro) |
(→Intro) |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{{User:Dennou Zenshi/userspace|Anyone may edit this page}} | Poké{{User:Dennou Zenshi/userspace|Anyone may edit this page}} | ||
{| style="border: 1px solid #999; border-collapse: collapse;" | {| style="border: 1px solid #999; border-collapse: collapse;" | ||
Line 307: | Line 307: | ||
| Pokémon Adventures | | Pokémon Adventures | ||
| Red | | Red | ||
| align="right" | Chuang Yi | |||
|- | |||
| {{p|Typhlosion}} | |||
| [[Exbo]] | |||
| Pokémon Adventures | |||
| [[Gold (Adventures)|Gold]] | |||
| align="right" | English | |||
|- | |||
| Typhlosion | |||
| Explotaro | |||
| Pokémon Adventures | |||
| Gold | |||
| align="right" | Chuang Yi | | align="right" | Chuang Yi | ||
|- | |- | ||
Line 332: | Line 344: | ||
| Jasmine | | Jasmine | ||
| align="right" | English | | align="right" | English | ||
|- | |||
| {{p|Sudowoodo}} | |||
| Sudobo | |||
| Pokémon Anime | |||
| Gold | |||
| align="right" | English | |||
|- | |||
| Sudowoodo | |||
| Utaro | |||
| Pokémon Anime | |||
| Gold | |||
| align="right" | English | |||
|- | |||
| {{p|Politoed}} | |||
| [[Polibo]] | |||
| Pokémon Adventures | |||
| Gold | |||
| align="right" | English | |||
|- | |||
| Politoed | |||
| Poltaro | |||
| Pokémon Adventures | |||
| Gold | |||
| align="right" | Chuang Yi | |||
|- | |||
| {{p|Sunflora}} | |||
| Sunbo | |||
| Pokémon Adventures | |||
| Gold | |||
| align="right" | English | |||
|- | |||
| Sunflora | |||
| Sintaro | |||
| Pokémon Adventures | |||
| Gold | |||
| align="right" | Chuang Yi | |||
|- | |- | ||
| {{p|Espeon}} | | {{p|Espeon}} | ||
Line 356: | Line 404: | ||
| Flannery | | Flannery | ||
| align="right" | English | | align="right" | English | ||
|- | |||
| {{p|Mantine}} | |||
| Tibo | |||
| Pokémon Adventures | |||
| Gold | |||
| align="right" | English | |||
|- | |||
| Mantine | |||
| Mantaro | |||
| Pokémon Adventures | |||
| Gold | |||
| align="right" | Chuang Yi | |||
|- | |- | ||
| {{p|Smeargle}} | | {{p|Smeargle}} | ||
Line 470: | Line 530: | ||
| | | | ||
| align="right" | English | | align="right" | English | ||
|- | |||
| {{p|Ambipom}} | |||
| [[Aibo]] | |||
| Pokémon Adventures | |||
| Gold | |||
| align="right" | English | |||
|- | |||
| Ambipom | |||
| Ataro | |||
| Pokémon Adventures | |||
| Gold | |||
| align="right" | Chuang Yi | |||
|- | |- | ||
| {{p|Drifblim}} | | {{p|Drifblim}} | ||
Line 475: | Line 547: | ||
| Pokémon Diamond, Pearl, and Platinum | | Pokémon Diamond, Pearl, and Platinum | ||
| [[Fantina]] | | [[Fantina]] | ||
| align="right" | English | |||
|- | |||
| {{p|Togekiss}} | |||
| [[Togebo]] | |||
| Pokémon Adventures | |||
| Gold | |||
| align="right" | English | | align="right" | English | ||
|- style="background: #fcc;" | |- style="background: #fcc;" |
edits