486
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 122: | Line 122: | ||
| Poppo | | Poppo | ||
| {{a|Keen Eye}} | | {{a|Keen Eye}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Tangled Feet}}* | ||
|- | |- | ||
| 017 | | 017 | ||
Line 129: | Line 129: | ||
| Pigeon | | Pigeon | ||
| {{a|Keen Eye}} | | {{a|Keen Eye}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Tangled Feet}}* | ||
|- | |- | ||
| 018 | | 018 | ||
Line 136: | Line 136: | ||
| Pigeot | | Pigeot | ||
| {{a|Keen Eye}} | | {{a|Keen Eye}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Tangled Feet}}* | ||
|- | |- | ||
| 019 | | 019 | ||
Line 220: | Line 220: | ||
| Nidoran♀ | | Nidoran♀ | ||
| {{a|Poison Point}} | | {{a|Poison Point}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Rivalry}}* | ||
|- | |- | ||
| 030 | | 030 | ||
Line 227: | Line 227: | ||
| Nidorina | | Nidorina | ||
| {{a|Poison Point}} | | {{a|Poison Point}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Rivalry}}* | ||
|- | |- | ||
| 031 | | 031 | ||
Line 234: | Line 234: | ||
| Nidoqueen | | Nidoqueen | ||
| {{a|Poison Point}} | | {{a|Poison Point}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Rivalry}}* | ||
|- | |- | ||
| 032 | | 032 | ||
Line 241: | Line 241: | ||
| Nidoran♂ | | Nidoran♂ | ||
| {{a|Poison Point}} | | {{a|Poison Point}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Rivalry}}* | ||
|- | |- | ||
| 033 | | 033 | ||
Line 248: | Line 248: | ||
| Nidorino | | Nidorino | ||
| {{a|Poison Point}} | | {{a|Poison Point}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Rivalry}}* | ||
|- | |- | ||
| 034 | | 034 | ||
Line 255: | Line 255: | ||
| Nidoking | | Nidoking | ||
| {{a|Poison Point}} | | {{a|Poison Point}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Rivalry}}* | ||
|- | |- | ||
| 173 | | 173 | ||
Line 262: | Line 262: | ||
| Py | | Py | ||
| {{a|Cute Charm}} | | {{a|Cute Charm}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Magic Guard}}* | ||
|- | |- | ||
| 035 | | 035 | ||
Line 269: | Line 269: | ||
| Pippi | | Pippi | ||
| {{a|Cute Charm}} | | {{a|Cute Charm}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Magic Guard}}* | ||
|- | |- | ||
| 036 | | 036 | ||
Line 276: | Line 276: | ||
| Pixy | | Pixy | ||
| {{a|Cute Charm}} | | {{a|Cute Charm}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Magic Guard}}* | ||
|- | |- | ||
| 037 | | 037 | ||
Line 367: | Line 367: | ||
| Paras | | Paras | ||
| {{a|Effect Spore}} | | {{a|Effect Spore}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Dry Skin}}* | ||
|- | |- | ||
| 047 | | 047 | ||
Line 374: | Line 374: | ||
| Parasect | | Parasect | ||
| {{a|Effect Spore}} | | {{a|Effect Spore}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Dry Skin}}* | ||
|- | |- | ||
| 048 | | 048 | ||
Line 381: | Line 381: | ||
| Kongpang | | Kongpang | ||
| {{a|Compoundeyes}} | | {{a|Compoundeyes}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Tinted Lens}}* | ||
|- | |- | ||
| 049 | | 049 | ||
Line 388: | Line 388: | ||
| Morphon | | Morphon | ||
| {{a|Shield Dust}} | | {{a|Shield Dust}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Tinted Lens}}* | ||
|- | |- | ||
| 050 | | 050 | ||
Line 409: | Line 409: | ||
| Nyarth | | Nyarth | ||
| {{a|Pickup}} | | {{a|Pickup}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Technician}}* | ||
|- | |- | ||
| 053 | | 053 | ||
Line 416: | Line 416: | ||
| Persian | | Persian | ||
| {{a|Limber}} | | {{a|Limber}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Technician}}* | ||
|- | |- | ||
| 054 | | 054 | ||
Line 437: | Line 437: | ||
| Mankey | | Mankey | ||
| {{a|Vital Spirit}} | | {{a|Vital Spirit}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Anger Point}}* | ||
|- | |- | ||
| 057 | | 057 | ||
Line 444: | Line 444: | ||
| Okorizaru | | Okorizaru | ||
| {{a|Vital Spirit}} | | {{a|Vital Spirit}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Anger Point}}* | ||
|- | |- | ||
| 058 | | 058 | ||
Line 514: | Line 514: | ||
| Wanriky | | Wanriky | ||
| {{a|Guts}} | | {{a|Guts}} | ||
| {{a|}} | | {{a|No Guard}}* | ||
|- | |- | ||
| 067 | | 067 | ||
Line 521: | Line 521: | ||
| Goriky | | Goriky | ||
| {{a|Guts}} | | {{a|Guts}} | ||
| {{a|}} | | {{a|No Guard}}* | ||
|- | |- | ||
| 068 | | 068 | ||
Line 528: | Line 528: | ||
| Kairiky | | Kairiky | ||
| {{a|Guts}} | | {{a|Guts}} | ||
| {{a|}} | | {{a|No Guard}}* | ||
|- | |- | ||
| 069 | | 069 | ||
Line 668: | Line 668: | ||
| Pawou | | Pawou | ||
| {{a|Thick Fat}} | | {{a|Thick Fat}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Hydration}}* | ||
|- | |- | ||
| 087 | | 087 | ||
Line 675: | Line 675: | ||
| Jugon | | Jugon | ||
| {{a|Thick Fat}} | | {{a|Thick Fat}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Hydration}}* | ||
|- | |- | ||
| 088 | | 088 | ||
Line 696: | Line 696: | ||
| Shellder | | Shellder | ||
| {{a|Shell Armor}} | | {{a|Shell Armor}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Skill Link}}* | ||
|- | |- | ||
| 091 | | 091 | ||
Line 703: | Line 703: | ||
| Parshen | | Parshen | ||
| {{a|Shell Armor}} | | {{a|Shell Armor}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Skill Link}}* | ||
|- | |- | ||
| 092 | | 092 | ||
Line 745: | Line 745: | ||
| Sleep | | Sleep | ||
| {{a|Insomnia}} | | {{a|Insomnia}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Forewarn}}* | ||
|- | |- | ||
| 097 | | 097 | ||
Line 752: | Line 752: | ||
| Sleeper | | Sleeper | ||
| {{a|Insomnia}} | | {{a|Insomnia}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Forewarn}}* | ||
|- | |- | ||
| 098 | | 098 | ||
Line 815: | Line 815: | ||
| Baruki | | Baruki | ||
| {{a|Guts}} | | {{a|Guts}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Steadfast}}* | ||
|- | |- | ||
| 106 | | 106 | ||
Line 822: | Line 822: | ||
| Sawamular | | Sawamular | ||
| {{a|Limber}} | | {{a|Limber}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Reckless}}* | ||
|- | |- | ||
| 107 | | 107 | ||
Line 829: | Line 829: | ||
| Ebiwalar | | Ebiwalar | ||
| {{a|Keen Eye}} | | {{a|Keen Eye}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Iron Fist}}* | ||
|- | |- | ||
| 237 | | 237 | ||
Line 836: | Line 836: | ||
| Kaporea | | Kaporea | ||
| {{a|Intimidate}} | | {{a|Intimidate}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Technician}}* | ||
|- | |- | ||
| 108 | | 108 | ||
Line 885: | Line 885: | ||
| Dosidon | | Dosidon | ||
| {{a|Lightningrod}} | | {{a|Lightningrod}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Solid Rock}} | ||
|- | |- | ||
| 440 | | 440 | ||
Line 913: | Line 913: | ||
| Monjara | | Monjara | ||
| {{a|Chlorophyll}} | | {{a|Chlorophyll}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Leaf Guard}}* | ||
|- | |- | ||
| 465 | | 465 | ||
Line 920: | Line 920: | ||
| Mojanbo | | Mojanbo | ||
| {{a|Chlorophyll}} | | {{a|Chlorophyll}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Leaf Guard}} | ||
|- | |- | ||
| 115 | | 115 | ||
Line 927: | Line 927: | ||
| Garura | | Garura | ||
| {{a|Early Bird}} | | {{a|Early Bird}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Scrappy}}* | ||
|- | |- | ||
| 116 | | 116 | ||
Line 934: | Line 934: | ||
| Tattu | | Tattu | ||
| {{a|Swift Swim}} | | {{a|Swift Swim}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Sniper}}* | ||
|- | |- | ||
| 117 | | 117 | ||
Line 941: | Line 941: | ||
| Seadra | | Seadra | ||
| {{a|Poison Point}} | | {{a|Poison Point}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Sniper}}* | ||
|- | |- | ||
| 230 | | 230 | ||
Line 948: | Line 948: | ||
| Kingdra | | Kingdra | ||
| {{a|Swift Swim}} | | {{a|Swift Swim}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Sniper}}* | ||
|- | |- | ||
| 118 | | 118 | ||
Line 983: | Line 983: | ||
| Manene | | Manene | ||
| {{a|Soundproof}} | | {{a|Soundproof}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Filter}}* | ||
|- | |- | ||
| 122 | | 122 | ||
Line 990: | Line 990: | ||
| Barrierd | | Barrierd | ||
| {{a|Soundproof}} | | {{a|Soundproof}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Filter}}* | ||
|- | |- | ||
| 123 | | 123 | ||
Line 997: | Line 997: | ||
| Strike | | Strike | ||
| {{a|Swarm}} | | {{a|Swarm}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Technician}}* | ||
|- | |- | ||
| 212 | | 212 | ||
Line 1,004: | Line 1,004: | ||
| Hassamu | | Hassamu | ||
| {{a|Swarm}} | | {{a|Swarm}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Technician}}* | ||
|- | |- | ||
| 238 | | 238 | ||
Line 1,011: | Line 1,011: | ||
| Muchuru | | Muchuru | ||
| {{a|Oblivious}} | | {{a|Oblivious}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Forewarn}}* | ||
|- | |- | ||
| 124 | | 124 | ||
Line 1,018: | Line 1,018: | ||
| Rougela | | Rougela | ||
| {{a|Oblivious}} | | {{a|Oblivious}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Forewarn}}* | ||
|- | |- | ||
| 239 | | 239 | ||
Line 1,038: | Line 1,038: | ||
| {{p|Electivire}} | | {{p|Electivire}} | ||
| Elekible | | Elekible | ||
| {{a|}} | | {{a|Motor Drive}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 1,067: | Line 1,067: | ||
| Kailios | | Kailios | ||
| {{a|Hyper Cutter}} | | {{a|Hyper Cutter}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Mold Breaker}}* | ||
|- | |- | ||
| 128 | | 128 | ||
Line 1,074: | Line 1,074: | ||
| Kentauros | | Kentauros | ||
| {{a|Intimidate}} | | {{a|Intimidate}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Anger Point}}* | ||
|- | |- | ||
| 129 | | 129 | ||
Line 1,109: | Line 1,109: | ||
| Eievui | | Eievui | ||
| {{a|Run Away}} | | {{a|Run Away}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Adaptability}}* | ||
|- | |- | ||
| 134 | | 134 | ||
Line 1,150: | Line 1,150: | ||
| {{p|Leafeon}} | | {{p|Leafeon}} | ||
| Leafia | | Leafia | ||
| {{a|}} | | {{a|Leaf Guard}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 1,157: | Line 1,157: | ||
| {{p|Glaceon}} | | {{p|Glaceon}} | ||
| Glacia | | Glacia | ||
| {{a|}} | | {{a|Snow Cloak}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 1,165: | Line 1,165: | ||
| Porygon | | Porygon | ||
| {{a|Trace}} | | {{a|Trace}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Download}}* | ||
|- | |- | ||
| 233 | | 233 | ||
Line 1,172: | Line 1,172: | ||
| Porygon2 | | Porygon2 | ||
| {{a|Trace}} | | {{a|Trace}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Download}}* | ||
|- | |- | ||
| 474 | | 474 | ||
Line 1,178: | Line 1,178: | ||
| {{p|Porygon-Z}} | | {{p|Porygon-Z}} | ||
| PorygonZ | | PorygonZ | ||
| {{a|}} | | {{a|Adaptability}} | ||
| | | {{a|Download}} | ||
|- | |- | ||
| 138 | | 138 | ||
Line 1,515: | Line 1,515: | ||
| Hanecco | | Hanecco | ||
| {{a|Chlorophyll}} | | {{a|Chlorophyll}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Leaf Guard}}* | ||
|- | |- | ||
| 188 | | 188 | ||
Line 1,522: | Line 1,522: | ||
| Popokko | | Popokko | ||
| {{a|Chlorophyll}} | | {{a|Chlorophyll}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Leaf Guard}}* | ||
|- | |- | ||
| 189 | | 189 | ||
Line 1,529: | Line 1,529: | ||
| Watacco | | Watacco | ||
| {{a|Chlorophyll}} | | {{a|Chlorophyll}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Leaf Guard}}* | ||
|- | |- | ||
| 190 | | 190 | ||
Line 1,542: | Line 1,542: | ||
| {{p|Ambipom}} | | {{p|Ambipom}} | ||
| Eteboth | | Eteboth | ||
| {{a|}} | | {{a|Technician}} | ||
| {{a|Pickup}} | | {{a|Pickup}} | ||
|- | |- | ||
Line 1,550: | Line 1,550: | ||
| Himanuts | | Himanuts | ||
| {{a|Chlorophyll}} | | {{a|Chlorophyll}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Solar Power}}* | ||
|- | |- | ||
| 192 | | 192 | ||
Line 1,557: | Line 1,557: | ||
| Kimawari | | Kimawari | ||
| {{a|Chlorophyll}} | | {{a|Chlorophyll}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Solar Power}}* | ||
|- | |- | ||
| 193 | | 193 | ||
Line 1,571: | Line 1,571: | ||
| Megayanma | | Megayanma | ||
| {{a|Speed Boost}} | | {{a|Speed Boost}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Tinted Lens}} | ||
|- | |- | ||
| 194 | | 194 | ||
Line 1,592: | Line 1,592: | ||
| Yamikarasu | | Yamikarasu | ||
| {{a|Insomnia}} | | {{a|Insomnia}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Super Luck}}* | ||
|- | |- | ||
| 430 | | 430 | ||
Line 1,599: | Line 1,599: | ||
| Donkarasu | | Donkarasu | ||
| {{a|Insomnia}} | | {{a|Insomnia}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Super Luck}} | ||
|- | |- | ||
| 200 | | 200 | ||
Line 1,690: | Line 1,690: | ||
| Granbull | | Granbull | ||
| {{a|Intimidate}} | | {{a|Intimidate}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Quick Feet}}* | ||
|- | |- | ||
| 211 | | 211 | ||
Line 1,704: | Line 1,704: | ||
| Tsubotsubo | | Tsubotsubo | ||
| {{a|Sturdy}} | | {{a|Sturdy}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Gluttony}}* | ||
|- | |- | ||
| 214 | | 214 | ||
Line 1,732: | Line 1,732: | ||
| Himeguma | | Himeguma | ||
| {{a|Pickup}} | | {{a|Pickup}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Quick Feet}}* | ||
|- | |- | ||
| 217 | | 217 | ||
Line 1,739: | Line 1,739: | ||
| Ringuma | | Ringuma | ||
| {{a|Guts}} | | {{a|Guts}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Quick Feet}}* | ||
|- | |- | ||
| 218 | | 218 | ||
Line 1,760: | Line 1,760: | ||
| Urimu | | Urimu | ||
| {{a|Oblivious}} | | {{a|Oblivious}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Snow Cloak}}* | ||
|- | |- | ||
| 221 | | 221 | ||
Line 1,767: | Line 1,767: | ||
| Inomu | | Inomu | ||
| {{a|Oblivious}} | | {{a|Oblivious}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Snow Cloak}}* | ||
|- | |- | ||
| 473 | | 473 | ||
Line 1,774: | Line 1,774: | ||
| Mammoo | | Mammoo | ||
| {{a|Oblivious}} | | {{a|Oblivious}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Snow Cloak}} | ||
|- | |- | ||
| 222 | | 222 | ||
Line 1,788: | Line 1,788: | ||
| Teppouo | | Teppouo | ||
| {{a|Hustle}} | | {{a|Hustle}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Sniper}}* | ||
|- | |- | ||
| 224 | | 224 | ||
Line 1,795: | Line 1,795: | ||
| Okutan | | Okutan | ||
| {{a|Suction Cups}} | | {{a|Suction Cups}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Sniper}}* | ||
|- | |- | ||
| 225 | | 225 | ||
Line 1,858: | Line 1,858: | ||
| Odoshishi | | Odoshishi | ||
| {{a|Intimidate}} | | {{a|Intimidate}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Frisk}}* | ||
|- | |- | ||
| 235 | | 235 | ||
Line 1,865: | Line 1,865: | ||
| Doburu | | Doburu | ||
| {{a|Own Tempo}} | | {{a|Own Tempo}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Technician}}* | ||
|- | |- | ||
| 241 | | 241 | ||
Line 1,872: | Line 1,872: | ||
| Miltank | | Miltank | ||
| {{a|Thick Fat}} | | {{a|Thick Fat}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Scrappy}}* | ||
|- | |- | ||
| 243 | | 243 | ||
Line 2,005: | Line 2,005: | ||
| Pochiena | | Pochiena | ||
| {{a|Run Away}} | | {{a|Run Away}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Quick Feet}}* | ||
|- | |- | ||
| 262 | | 262 | ||
Line 2,012: | Line 2,012: | ||
| Guraena | | Guraena | ||
| {{a|Intimidate}} | | {{a|Intimidate}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Quick Feet}}* | ||
|- | |- | ||
| 263 | | 263 | ||
Line 2,019: | Line 2,019: | ||
| Jiguzaguma | | Jiguzaguma | ||
| {{a|Pickup}} | | {{a|Pickup}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Gluttony}}* | ||
|- | |- | ||
| 264 | | 264 | ||
Line 2,026: | Line 2,026: | ||
| Massuguma | | Massuguma | ||
| {{a|Pickup}} | | {{a|Pickup}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Gluttony}}* | ||
|- | |- | ||
| 265 | | 265 | ||
Line 2,158: | Line 2,158: | ||
| {{p|Gallade}} | | {{p|Gallade}} | ||
| Erlade | | Erlade | ||
| {{a|}} | | {{a|Steadfast}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 2,180: | Line 2,180: | ||
| Kinococo | | Kinococo | ||
| {{a|Effect Spore}} | | {{a|Effect Spore}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Poison Heal}}* | ||
|- | |- | ||
| 286 | | 286 | ||
Line 2,187: | Line 2,187: | ||
| Kinogassa | | Kinogassa | ||
| {{a|Effect Spore}} | | {{a|Effect Spore}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Poison Heal}}* | ||
|- | |- | ||
| 287 | | 287 | ||
Line 2,285: | Line 2,285: | ||
| Eneco | | Eneco | ||
| {{a|Cute Charm}} | | {{a|Cute Charm}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Normalize}}* | ||
|- | |- | ||
| 301 | | 301 | ||
Line 2,292: | Line 2,292: | ||
| Enekororo | | Enekororo | ||
| {{a|Cute Charm}} | | {{a|Cute Charm}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Normalize}}* | ||
|- | |- | ||
| 302 | | 302 | ||
Line 2,299: | Line 2,299: | ||
| Yamirami | | Yamirami | ||
| {{a|Keen Eye}} | | {{a|Keen Eye}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Stall}}* | ||
|- | |- | ||
| 303 | | 303 | ||
Line 2,383: | Line 2,383: | ||
| Illumise | | Illumise | ||
| {{a|Oblivious}} | | {{a|Oblivious}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Tinted Lens}}* | ||
|- | |- | ||
| 406 | | 406 | ||
Line 2,453: | Line 2,453: | ||
| Donmel | | Donmel | ||
| {{a|Oblivious}} | | {{a|Oblivious}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Simple}}* | ||
|- | |- | ||
| 323 | | 323 | ||
Line 2,460: | Line 2,460: | ||
| Bakuuda | | Bakuuda | ||
| {{a|Magma Armor}} | | {{a|Magma Armor}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Solid Rock}}* | ||
|- | |- | ||
| 324 | | 324 | ||
Line 2,488: | Line 2,488: | ||
| Patcheel | | Patcheel | ||
| {{a|Own Tempo}} | | {{a|Own Tempo}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Tangled Feet}}* | ||
|- | |- | ||
| 328 | | 328 | ||
Line 2,572: | Line 2,572: | ||
| Dojoach | | Dojoach | ||
| {{a|Oblivious}} | | {{a|Oblivious}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Anticipation}}* | ||
|- | |- | ||
| 340 | | 340 | ||
Line 2,578: | Line 2,578: | ||
| {{p|Whiscash}} | | {{p|Whiscash}} | ||
| Namazun | | Namazun | ||
| {{a|}} | | {{a|Oblivious}} | ||
| | | {{a|Anticipation}}* | ||
|- | |- | ||
| 341 | | 341 | ||
Line 2,670: | Line 2,670: | ||
| Kagebouzu | | Kagebouzu | ||
| {{a|Insomnia}} | | {{a|Insomnia}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Frisk}}* | ||
|- | |- | ||
| 354 | | 354 | ||
Line 2,677: | Line 2,677: | ||
| Juppeta | | Juppeta | ||
| {{a|Insomnia}} | | {{a|Insomnia}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Frisk}}* | ||
|- | |- | ||
| 355 | | 355 | ||
Line 2,705: | Line 2,705: | ||
| Tropius | | Tropius | ||
| {{a|Chlorophyll}} | | {{a|Chlorophyll}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Solar Power}}* | ||
|- | |- | ||
| 433 | | 433 | ||
Line 2,726: | Line 2,726: | ||
| Absol | | Absol | ||
| {{a|Pressure}} | | {{a|Pressure}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Super Luck}}* | ||
|- | |- | ||
| 361 | | 361 | ||
Line 2,733: | Line 2,733: | ||
| Yukiwarashi | | Yukiwarashi | ||
| {{a|Inner Focus}} | | {{a|Inner Focus}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Ice Body}}* | ||
|- | |- | ||
| 362 | | 362 | ||
Line 2,740: | Line 2,740: | ||
| Onigohri | | Onigohri | ||
| {{a|Inner Focus}} | | {{a|Inner Focus}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Ice Body}}* | ||
|- | |- | ||
| 478 | | 478 | ||
Line 2,746: | Line 2,746: | ||
| {{p|Froslass}} | | {{p|Froslass}} | ||
| Yukimenoko | | Yukimenoko | ||
| {{a|}} | | {{a|Snow Cloak}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 2,754: | Line 2,754: | ||
| Tamazarashi | | Tamazarashi | ||
| {{a|Thick Fat}} | | {{a|Thick Fat}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Ice Body}}* | ||
|- | |- | ||
| 364 | | 364 | ||
Line 2,761: | Line 2,761: | ||
| Todoggler | | Todoggler | ||
| {{a|Thick Fat}} | | {{a|Thick Fat}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Ice Body}}* | ||
|- | |- | ||
| 365 | | 365 | ||
Line 2,768: | Line 2,768: | ||
| Todoseruga | | Todoseruga | ||
| {{a|Thick Fat}} | | {{a|Thick Fat}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Ice Body}}* | ||
|- | |- | ||
| 366 | | 366 | ||
Line 2,872: | Line 2,872: | ||
| {{p|Latias}} | | {{p|Latias}} | ||
| Latias | | Latias | ||
| {{a|}} | | {{a|Levitate}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 2,879: | Line 2,879: | ||
| {{p|Latios}} | | {{p|Latios}} | ||
| Latios | | Latios | ||
| {{a|}} | | {{a|Levitate}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 3,026: | Line 3,026: | ||
| {{p|Bidoof}} | | {{p|Bidoof}} | ||
| Bipper | | Bipper | ||
| {{a|}} | | {{a|Simple}} | ||
| | | {{a|Unaware}} | ||
|- | |- | ||
| 400 | | 400 | ||
Line 3,033: | Line 3,033: | ||
| {{p|Bibarel}} | | {{p|Bibarel}} | ||
| Beadull | | Beadull | ||
| {{a|}} | | {{a|Simple}} | ||
| | | {{a|Unaware}} | ||
|- | |- | ||
| 401 | | 401 | ||
Line 3,054: | Line 3,054: | ||
| {{p|Shinx}} | | {{p|Shinx}} | ||
| Kolink | | Kolink | ||
| {{a|}} | | {{a|Rivalry}} | ||
| {{a|Intimidate}} | | {{a|Intimidate}} | ||
|- | |- | ||
Line 3,061: | Line 3,061: | ||
| {{p|Luxio}} | | {{p|Luxio}} | ||
| Luxio | | Luxio | ||
| {{a|}} | | {{a|Rivalry}} | ||
| {{a|Intimidate}} | | {{a|Intimidate}} | ||
|- | |- | ||
Line 3,068: | Line 3,068: | ||
| {{p|Luxray}} | | {{p|Luxray}} | ||
| Rentorer | | Rentorer | ||
| {{a|Rivalry}} | |||
| {{a|Intimidate}} | | {{a|Intimidate}} | ||
|- | |- | ||
| 408 | | 408 | ||
Line 3,075: | Line 3,075: | ||
| {{p|Cranidos}} | | {{p|Cranidos}} | ||
| Zugaidos | | Zugaidos | ||
| {{a|}} | | {{a|Mold Breaker}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 3,082: | Line 3,082: | ||
| {{p|Rampardos}} | | {{p|Rampardos}} | ||
| Rampard | | Rampard | ||
| {{a|}} | | {{a|Mold Breaker}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 3,110: | Line 3,110: | ||
| {{p|Wormadam}} | | {{p|Wormadam}} | ||
| Minomadam | | Minomadam | ||
| {{a|}} | | {{a|Anticipation}} | ||
| | |||
|- | |||
| 413G | |||
| {{MS|413G|Wormadam (Pokémon)}} | |||
| {{p|Wormadam}} | |||
| Minomadam | |||
| {{a|Anticipation}} | |||
| | |||
|- | |||
| 413S | |||
| {{MS|413S|Wormadam (Pokémon)}} | |||
| {{p|Wormadam}} | |||
| Minomadam | |||
| {{a|Anticipation}} | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 3,124: | Line 3,138: | ||
| {{p|Combee}} | | {{p|Combee}} | ||
| Mitsuhoney | | Mitsuhoney | ||
| {{a|}} | | {{a|Honey Gather}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 3,166: | Line 3,180: | ||
| {{p|Cherrim}} | | {{p|Cherrim}} | ||
| Cherrim | | Cherrim | ||
| {{a|}} | | {{a|Flower Gift}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 3,174: | Line 3,188: | ||
| Karanakushi | | Karanakushi | ||
| {{a|Sticky Hold}} | | {{a|Sticky Hold}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Storm Drain}} | ||
|- | |- | ||
| 423 | | 423 | ||
Line 3,181: | Line 3,195: | ||
| Toritodon | | Toritodon | ||
| {{a|Sticky Hold}} | | {{a|Sticky Hold}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Storm Drain}} | ||
|- | |- | ||
| 425 | | 425 | ||
Line 3,187: | Line 3,201: | ||
| {{p|Drifloon}} | | {{p|Drifloon}} | ||
| Fuwante | | Fuwante | ||
| {{a|}} | | {{a|Aftermath}} | ||
| | | {{a|Unburden}} | ||
|- | |- | ||
| 426 | | 426 | ||
Line 3,194: | Line 3,208: | ||
| {{p|Drifblim}} | | {{p|Drifblim}} | ||
| Fuwaride | | Fuwaride | ||
| {{a|}} | | {{a|Aftermath}} | ||
| | | {{a|Unburden}} | ||
|- | |- | ||
| 427 | | 427 | ||
Line 3,202: | Line 3,216: | ||
| Mimiroll | | Mimiroll | ||
| {{a|Run Away}} | | {{a|Run Away}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Klutz}} | ||
|- | |- | ||
| 428 | | 428 | ||
Line 3,209: | Line 3,223: | ||
| Mimilop | | Mimilop | ||
| {{a|Cute Charm}} | | {{a|Cute Charm}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Klutz}} | ||
|- | |- | ||
| 431 | | 431 | ||
Line 3,230: | Line 3,244: | ||
| Skunpoo | | Skunpoo | ||
| {{a|Stench}} | | {{a|Stench}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Aftermath}} | ||
|- | |- | ||
| 435 | | 435 | ||
Line 3,237: | Line 3,251: | ||
| Skutank | | Skutank | ||
| {{a|Stench}} | | {{a|Stench}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Aftermath}} | ||
|- | |- | ||
| 436 | | 436 | ||
Line 3,244: | Line 3,258: | ||
| Domirror | | Domirror | ||
| {{a|Levitate}} | | {{a|Levitate}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Heatproof}} | ||
|- | |- | ||
| 437 | | 437 | ||
Line 3,251: | Line 3,265: | ||
| Dōtakun | | Dōtakun | ||
| {{a|Levitate}} | | {{a|Levitate}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Heatproof}} | ||
|- | |- | ||
| 441 | | 441 | ||
Line 3,258: | Line 3,272: | ||
| Perap | | Perap | ||
| {{a|Keen Eye}} | | {{a|Keen Eye}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Tangled Feet}} | ||
|- | |- | ||
| 442 | | 442 | ||
Line 3,292: | Line 3,306: | ||
| {{p|Riolu}} | | {{p|Riolu}} | ||
| Riolu | | Riolu | ||
| {{a|}} | | {{a|Steadfast}} | ||
| {{a|Inner Focus}} | | {{a|Inner Focus}} | ||
|- | |- | ||
Line 3,299: | Line 3,313: | ||
| {{p|Lucario}} | | {{p|Lucario}} | ||
| Lucario | | Lucario | ||
| {{a|}} | | {{a|Steadfast}} | ||
| {{a|Inner Focus}} | | {{a|Inner Focus}} | ||
|- | |- | ||
Line 3,321: | Line 3,335: | ||
| Scorpi | | Scorpi | ||
| {{a|Battle Armor}} | | {{a|Battle Armor}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Sniper}} | ||
|- | |- | ||
| 452 | | 452 | ||
Line 3,328: | Line 3,342: | ||
| Dorapion | | Dorapion | ||
| {{a|Battle Armor}} | | {{a|Battle Armor}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Sniper}} | ||
|- | |- | ||
| 453 | | 453 | ||
Line 3,334: | Line 3,348: | ||
| {{p|Croagunk}} | | {{p|Croagunk}} | ||
| Gureggru | | Gureggru | ||
| {{a|}} | | {{a|Anticipation}} | ||
| | | {{a|Dry Skin}} | ||
|- | |- | ||
| 454 | | 454 | ||
Line 3,341: | Line 3,355: | ||
| {{p|Toxicroak}} | | {{p|Toxicroak}} | ||
| Dokurog | | Dokurog | ||
| {{a|}} | | {{a|Anticipation}} | ||
| | | {{a|Dry Skin}} | ||
|- | |- | ||
| 455 | | 455 | ||
Line 3,356: | Line 3,370: | ||
| Keikouo | | Keikouo | ||
| {{a|Swift Swim}} | | {{a|Swift Swim}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Storm Drain}} | ||
|- | |- | ||
| 457 | | 457 | ||
Line 3,363: | Line 3,377: | ||
| Neorant | | Neorant | ||
| {{a|Swift Swim}} | | {{a|Swift Swim}} | ||
| {{a|}} | | {{a|Storm Drain}} | ||
|- | |- | ||
| 459 | | 459 | ||
Line 3,369: | Line 3,383: | ||
| {{p|Snover}} | | {{p|Snover}} | ||
| Yukikaburi | | Yukikaburi | ||
| {{a|}} | | {{a|Snow Warning}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 3,376: | Line 3,390: | ||
| {{p|Abomasnow}} | | {{p|Abomasnow}} | ||
| Yukinooh | | Yukinooh | ||
| {{a|}} | | {{a|Snow Warning}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 3,467: | Line 3,481: | ||
| {{p|Regigigas}} | | {{p|Regigigas}} | ||
| Regigigas | | Regigigas | ||
| {{a|}} | | {{a|Slow Start}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 3,495: | Line 3,509: | ||
| {{p|Phione}} | | {{p|Phione}} | ||
| Phione | | Phione | ||
| {{a|}} | | {{a|Hydration}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 3,502: | Line 3,516: | ||
| {{p|Manaphy}} | | {{p|Manaphy}} | ||
| Manaphy | | Manaphy | ||
| {{a|}} | | {{a|Hydration}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 3,509: | Line 3,523: | ||
| {{p|Darkrai}} | | {{p|Darkrai}} | ||
| Darkrai | | Darkrai | ||
| {{a|}} | | {{a|Bad Dreams}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 3,530: | Line 3,544: | ||
| {{p|Arceus}} | | {{p|Arceus}} | ||
| Arceus | | Arceus | ||
| {{a|}} | | {{a|Multitype}} | ||
| | | | ||
|} | |} | ||
|} | |} |
edits