2,986
edits
m (~.~) |
(Table) |
||
Line 18: | Line 18: | ||
{{Col-2}} | {{Col-2}} | ||
== Tropical Mega Battle Release == | == Tropical Mega Battle Release == | ||
{| | {| class="roundy" style="width:auto; text-align:center; background: #{{tcg colorless color}}; border: 3px solid gray;" | ||
|- | |||
! Card Name !! Type !! Quantity | ! Card Name !! Type !! Quantity | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|Tyranitar|Janine's Beedrill|Half Deck}} || {{e|Grass}} || 1 | | {{TCG ID|Tyranitar|Janine's Beedrill|Half Deck}} || {{e|Grass}} || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|Tyranitar|Bugsy's Yanma|Half Deck}} || {{e|Grass}} || 1 | | {{TCG ID|Tyranitar|Bugsy's Yanma|Half Deck}} || {{e|Grass}} || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|Tyranitar|Karen's Rapidash|Half Deck}} || {{e|Fire}} || 1 | | {{TCG ID|Tyranitar|Karen's Rapidash|Half Deck}} || {{e|Fire}} || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|Tyranitar|Pryce's Cloyster|Half Deck}} || {{e|Water}} || 1 | | {{TCG ID|Tyranitar|Pryce's Cloyster|Half Deck}} || {{e|Water}} || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|Tyranitar|Clair's Mantine|Half Deck}} || {{e|Water}} || 1 | | {{TCG ID|Tyranitar|Clair's Mantine|Half Deck}} || {{e|Water}} || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|Tyranitar|Jasmine's Raichu|Half Deck}} || {{e|Lightning}} || 1 | | {{TCG ID|Tyranitar|Jasmine's Raichu|Half Deck}} || {{e|Lightning}} || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|Tyranitar|Morty's Hypno|Half Deck}} || {{e|Psychic}} || 1 | | {{TCG ID|Tyranitar|Morty's Hypno|Half Deck}} || {{e|Psychic}} || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|Tyranitar|Will's Girafarig|Half Deck}} || {{e|Psychic}} || 1 | | {{TCG ID|Tyranitar|Will's Girafarig|Half Deck}} || {{e|Psychic}} || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|Tyranitar|Bruno's Hitmonchan|Half Deck}} || {{e|Fighting}} || 1 | | {{TCG ID|Tyranitar|Bruno's Hitmonchan|Half Deck}} || {{e|Fighting}} || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|Tyranitar|Chuck's Donphan|Half Deck}} || {{e|Fighting}} || 1 | | {{TCG ID|Tyranitar|Chuck's Donphan|Half Deck}} || {{e|Fighting}} || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|Tyranitar|Falkner's Fearow|Half Deck}} || {{e|Colorless}} || 1 | | {{TCG ID|Tyranitar|Falkner's Fearow|Half Deck}} || {{e|Colorless}} || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|Tyranitar|Whitney's Furret|Half Deck}} || {{e|Colorless}} || 1 | | {{TCG ID|Tyranitar|Whitney's Furret|Half Deck}} || {{e|Colorless}} || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|Tyranitar|Tropical Breeze|Half Deck}} || T || 1 | | {{TCG ID|Tyranitar|Tropical Breeze|Half Deck}} || T || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|Tyranitar|Energy Ark|Half Deck}} || T || 1 | | {{TCG ID|Tyranitar|Energy Ark|Half Deck}} || T || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|Tyranitar|Super Scoop Up|Half Deck}} || T || 1 | | {{TCG ID|Tyranitar|Super Scoop Up|Half Deck}} || T || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|Tyranitar|Switch|Half Deck}} || T || 1 | | {{TCG ID|Tyranitar|Switch|Half Deck}} || T || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|Tyranitar|Potion|Half Deck}} || T || 1 | | {{TCG ID|Tyranitar|Potion|Half Deck}} || T || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| Grass Energy || E || 3 | | Grass Energy || E || 3 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| Fire Energy || E || 2 | | Fire Energy || E || 2 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| Water Energy || E || 2 | | Water Energy || E || 2 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| Lightning Energy || E || 2 | | Lightning Energy || E || 2 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| Psychic Energy || E || 2 | | Psychic Energy || E || 2 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| Fighting Energy || E || 2 | | Fighting Energy || E || 2 | ||
|} | |} | ||
{{Col-2}} | {{Col-2}} | ||
== Japanese Release == | == Japanese Release == | ||
{| | {| class="roundy" style="width:auto; text-align:center; background: #{{tcg colorless color}}; border: 3px solid gray;" | ||
|- | |||
! Card Name !! Type !! Quantity | ! Card Name !! Type !! Quantity | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|VS|Janine's Beedrill|61}} || {{e|Grass}} || 1 | | {{TCG ID|VS|Janine's Beedrill|61}} || {{e|Grass}} || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|VS|Bugsy's Yanma|12}} || {{e|Grass}} || 1 | | {{TCG ID|VS|Bugsy's Yanma|12}} || {{e|Grass}} || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|VS|Karen's Rapidash|87}} || {{e|Fire}} || 1 | | {{TCG ID|VS|Karen's Rapidash|87}} || {{e|Fire}} || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|VS|Pryce's Cloyster|40}} || {{e|Water}} || 1 | | {{TCG ID|VS|Pryce's Cloyster|40}} || {{e|Water}} || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|VS|Clair's Mantine|51}} || {{e|Water}} || 1 | | {{TCG ID|VS|Clair's Mantine|51}} || {{e|Water}} || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|VS|Jasmine's Raichu|27}} || {{e|Lightning}} || 1 | | {{TCG ID|VS|Jasmine's Raichu|27}} || {{e|Lightning}} || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|VS|Morty's Hypno|22}} || {{e|Psychic}} || 1 | | {{TCG ID|VS|Morty's Hypno|22}} || {{e|Psychic}} || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|VS|Will's Girafarig|78}} || {{e|Psychic}} || 1 | | {{TCG ID|VS|Will's Girafarig|78}} || {{e|Psychic}} || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|VS|Bruno's Hitmonchan|83}} || {{e|Fighting}} || 1 | | {{TCG ID|VS|Bruno's Hitmonchan|83}} || {{e|Fighting}} || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|VS|Chuck's Donphan|38}} || {{e|Fighting}} || 1 | | {{TCG ID|VS|Chuck's Donphan|38}} || {{e|Fighting}} || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|VS|Falkner's Fearow|2}} || {{e|Colorless}} || 1 | | {{TCG ID|VS|Falkner's Fearow|2}} || {{e|Colorless}} || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|VS|Whitney's Furret|18}} || {{e|Colorless}} || 1 | | {{TCG ID|VS|Whitney's Furret|18}} || {{e|Colorless}} || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG ID|VS|Rocket's Tyranitar|142}} || {{e|Darkness}} || 1 | | {{TCG ID|VS|Rocket's Tyranitar|142}} || {{e|Darkness}} || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG|Energy Ark}} || T || 1 | | {{TCG|Energy Ark}} || T || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG|Super Scoop Up}} || T || 1 | | {{TCG|Super Scoop Up}} || T || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG|Switch}} || T || 1 | | {{TCG|Switch}} || T || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| {{TCG|Potion}} || T || 1 | | {{TCG|Potion}} || T || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| Darkness Energy || E || 1 | | Darkness Energy || E || 1 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| Grass Energy || E || 2 | | Grass Energy || E || 2 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| Fire Energy || E || 2 | | Fire Energy || E || 2 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| Water Energy || E || 2 | | Water Energy || E || 2 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| Lightning Energy || E || 2 | | Lightning Energy || E || 2 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| Psychic Energy || E || 2 | | Psychic Energy || E || 2 | ||
|- | |- style="background:#f8f8f8" | ||
| Fighting Energy || E || 2 | | Fighting Energy || E || 2 | ||
|} | |} |
edits