editlock-exempt
28,544
edits
(→On hand: order of appearance) |
(→Other) |
||
Line 208: | Line 208: | ||
|- | |- | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Sandshrew|Professor Oak Laboratory Sandshrew Fury Swipes.png|ground|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Sandshrew|Professor Oak Laboratory Sandshrew Fury Swipes.png|ground|link=no}} | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Sandslash|Professor Oak Laboratory Sandslash.png|ground|link=no}} | |||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Nidoran♀|Professor Oak Laboratory various 1.png|poison|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Nidoran♀|Professor Oak Laboratory various 1.png|poison|link=no}} | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Nidoran♂|Professor Oak Laboratory various 1.png|poison|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Nidoran♂|Professor Oak Laboratory various 1.png|poison|link=no}} | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Oddish|Professor Oak Laboratory various 1.png|grass|poison|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Oddish|Professor Oak Laboratory various 1.png|grass|poison|link=no}} | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Gloom|Professor Oak Laboratory various 1.png|grass|poison|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Gloom|Professor Oak Laboratory various 1.png|grass|poison|link=no}} | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Vileplume|Professor Oak Laboratory various 3.png|grass|poison|link=no}} | |||
|- | |||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Paras|Professor Oak Laboratory various 1.png|bug|grass|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Paras|Professor Oak Laboratory various 1.png|bug|grass|link=no}} | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Parasect|Professor Oak Laboratory various 1.png|bug|grass|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Parasect|Professor Oak Laboratory various 1.png|bug|grass|link=no}} | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Mankey|Mankey Primeape banana.png|fighting|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Mankey|Mankey Primeape banana.png|fighting|link=no}} | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Primeape|Mankey Primeape banana.png|fighting|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Primeape|Mankey Primeape banana.png|fighting|link=no}} | ||
Line 220: | Line 222: | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Poliwag|Professor Oak Laboratory various 2.png|water|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Poliwag|Professor Oak Laboratory various 2.png|water|link=no}} | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Poliwhirl|Professor Oak Laboratory various 2.png|water|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Poliwhirl|Professor Oak Laboratory various 2.png|water|link=no}} | ||
|- | |||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Weepinbell|Professor Oak Laboratory Weepinbell.png|grass|poison|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Weepinbell|Professor Oak Laboratory Weepinbell.png|grass|poison|link=no}} | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Geodude|Professor Oak Laboratory Geodude.png|rock|ground|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Geodude|Professor Oak Laboratory Geodude.png|rock|ground|link=no}} | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Ponyta|Professor Oak Laboratory Ponyta Rapidash.png|fire|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Ponyta|Professor Oak Laboratory Ponyta Rapidash.png|fire|link=no}} | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Rapidash|Professor Oak Laboratory Ponyta Rapidash.png|fire|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Rapidash|Professor Oak Laboratory Ponyta Rapidash.png|fire|link=no}} | ||
Line 228: | Line 230: | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Seel|Professor Oak Laboratory various 2.png|water|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Seel|Professor Oak Laboratory various 2.png|water|link=no}} | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Dewgong|Professor Oak Laboratory various 2.png|water|ice|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Dewgong|Professor Oak Laboratory various 2.png|water|ice|link=no}} | ||
|- | |||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Onix|Professor Oak Laboratory Onix Exeggute Rhyhorn Rhydon.png|rock|ground|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Onix|Professor Oak Laboratory Onix Exeggute Rhyhorn Rhydon.png|rock|ground|link=no}} | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Voltorb|Professor Oak Laboratory Voltorb Electrode.png|electric|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Voltorb|Professor Oak Laboratory Voltorb Electrode.png|electric|link=no}} | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Electrode|Professor Oak Laboratory Voltorb Electrode.png|electric|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Electrode|Professor Oak Laboratory Voltorb Electrode.png|electric|link=no}} | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Exeggcute|Professor Oak Laboratory Onix Exeggute Rhyhorn Rhydon.png|grass|psychic|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Exeggcute|Professor Oak Laboratory Onix Exeggute Rhyhorn Rhydon.png|grass|psychic|link=no}} | ||
Line 236: | Line 238: | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Rhydon|Professor Oak Laboratory Onix Exeggute Rhyhorn Rhydon.png|ground|rock|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Rhydon|Professor Oak Laboratory Onix Exeggute Rhyhorn Rhydon.png|ground|rock|link=no}} | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Horsea|Professor Oak Laboratory various 2.png|water|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Horsea|Professor Oak Laboratory various 2.png|water|link=no}} | ||
|- | |||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Goldeen|Professor Oak Laboratory various 2.png|water|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Goldeen|Professor Oak Laboratory various 2.png|water|link=no}} | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Seaking|Professor Oak Laboratory various 3.png|water|link=no}} | |||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Staryu|Professor Oak Laboratory various 2.png|water|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Staryu|Professor Oak Laboratory various 2.png|water|link=no}} | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Starmie|Professor Oak Laboratory various 2.png|water|psychic|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Starmie|Professor Oak Laboratory various 2.png|water|psychic|link=no}} | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Magikarp|Professor Oak Laboratory various 2.png|water|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Magikarp|Professor Oak Laboratory various 2.png|water|link=no}} | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Snorlax|Professor Oak Laboratory Snorlax.png|normal|link=no}} | | {{InactivePoké|Professor Oak|Snorlax|Professor Oak Laboratory Snorlax.png|normal|link=no}} | ||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Quagsire|Professor Oak Laboratory various 3.png|water|ground|link=no}} | |||
|- | |||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Hoppip|Professor Oak Laboratory various 3.png|grass|flying|link=no}} | |||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Skiploom|Professor Oak Laboratory various 3.png|grass|flying|link=no}} | |||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Jumpluff|Professor Oak Laboratory various 3.png|grass|flying|link=no}} | |||
| {{InactivePoké|Professor Oak|Bellossom|Professor Oak Laboratory various 3.png|grass|link=no}} | |||
|} | |} | ||