6,081
edits
m (→Trivia) |
Piotrek1113 (talk | contribs) (→Name origin: Added Polish) |
||
Line 321: | Line 321: | ||
| 七寶市 ''Chātbóu Síh'' | | 七寶市 ''Chātbóu Síh'' | ||
| From 七寶 ''qībǎo'', seven treasures | | From 七寶 ''qībǎo'', seven treasures | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| Polish | |||
| Nacrene | |||
| From its English name | |||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Brazilian Portuguese | | Brazilian Portuguese |
edits