103
edits
mNo edit summary |
That'sBupkis (talk | contribs) No edit summary |
||
(16 intermediate revisions by 8 users not shown) | |||
Line 106: | Line 106: | ||
| 浅田葉子 | | 浅田葉子 | ||
| {{ka|Lily}} | | {{ka|Lily}} | ||
|- | |||
| Ayaka Asai | |||
| 朝井 彩加 | |||
| [[Virgil#Glaceon|Virgil's Glaceon]] ([[SS026]]) | |||
|- | |- | ||
| [[Kiyomi Asai]] | | [[Kiyomi Asai]] | ||
Line 213: | Line 217: | ||
| Akane Fujita | | Akane Fujita | ||
| 藤田茜 | | 藤田茜 | ||
| [[Bryony]] | | [[Bryony]], Girl ([[XY124]]) | ||
|- | |- | ||
| Saki Fujita | | Saki Fujita | ||
Line 265: | Line 269: | ||
| Megumi Han | | Megumi Han | ||
| 潘めぐみ | | 潘めぐみ | ||
| [[Katharine]], {{OBP|Carrie| | | [[Katharine]], {{OBP|Carrie|XY092}}, {{tc|Youngster}} ([[Pokémon Omega Ruby and Pokémon Alpha Sapphire Animated Trailer|ORASAT]]) | ||
|- | |- | ||
| Kana Hanazawa | | Kana Hanazawa | ||
Line 277: | Line 281: | ||
| Sayuri Hara | | Sayuri Hara | ||
| 原紗友里 | | 原紗友里 | ||
| [[Mable]] | | [[Mable]], [[Lilia]] | ||
|- | |- | ||
| Miki Hase | | Miki Hase | ||
Line 430: | Line 434: | ||
| 氷青 | | 氷青 | ||
| [[Winona]], {{jo|Calista}}, {{p|Oddish}} ([[EP239]]) | | [[Winona]], {{jo|Calista}}, {{p|Oddish}} ([[EP239]]) | ||
|- | |||
|Somegorô Ichikawa | |||
|市川染五郎 | |||
|{{p|Volcanion}} | |||
|- | |- | ||
| Masachika Ichimura | | Masachika Ichimura | ||
Line 505: | Line 513: | ||
| Bon Ishihara | | Bon Ishihara | ||
| 石原凡 | | 石原凡 | ||
| [[ | | [[Travon]] | ||
|- | |- | ||
| Satomi Ishihara | | Satomi Ishihara | ||
Line 603: | Line 611: | ||
| [[Ash's Bayleef]], [[Tracey's Marill]], [[Casey's Meganium]], {{an|Jigglypuff}} | | [[Ash's Bayleef]], [[Tracey's Marill]], [[Casey's Meganium]], {{an|Jigglypuff}} | ||
|- | |- | ||
| Tetsuo | | Tetsuo Kanao | ||
| 金尾哲夫 | | 金尾哲夫 | ||
| [[Lon]] | | [[Lon]] | ||
Line 735: | Line 743: | ||
| [[Sheena]] | | [[Sheena]] | ||
|- | |- | ||
| | | Yō Kitazawa | ||
| 北沢洋 | | 北沢洋 | ||
| Hanzo | | [[Hanzo]] | ||
|- | |- | ||
| Kōhei Kiyasu | | Kōhei Kiyasu | ||
Line 930: | Line 938: | ||
| 松本保典 | | 松本保典 | ||
| [[Danny]], [[Professor Alden]], [[Pierre]], [[Cliff]] | | [[Danny]], [[Professor Alden]], [[Pierre]], [[Cliff]] | ||
|- | |||
| Mayu Matsuoka | |||
| 松岡茉優 | |||
| [[Chymia]] | |||
|- | |- | ||
| Yuki Matsuoka | | Yuki Matsuoka | ||
Line 981: | Line 993: | ||
| Takahiro Miyake | | Takahiro Miyake | ||
| 三宅貴洋 | | 三宅貴洋 | ||
| Citizen ([[SS028]]), Operator, Referee ([[ | | Citizen ([[SS028]]), Operator, Referee ([[XY081]]) | ||
|- | |- | ||
| Yūko Miyamura | | Yūko Miyamura | ||
Line 1,137: | Line 1,149: | ||
| Karin Nanami | | Karin Nanami | ||
| 奈波果林 | | 奈波果林 | ||
| [[Celosia]], [[ | | [[Celosia]], [[Lucianne]] | ||
|- | |- | ||
| Tōru Nara | | Tōru Nara | ||
Line 1,145: | Line 1,157: | ||
| Rinko Natsuhi | | Rinko Natsuhi | ||
| 夏日凜子 | | 夏日凜子 | ||
| [[Aliana]] | | [[Aliana]], Boy ([[XY124]]) | ||
|- | |- | ||
| Rio Natsuki | | Rio Natsuki | ||
Line 1,205: | Line 1,217: | ||
| Hirofumi Nojima | | Hirofumi Nojima | ||
| 野島裕史 | | 野島裕史 | ||
| [[Volkner]], {{si|Kyle}} | | [[Volkner]], [[Grant]], {{si|Kyle}} | ||
|- | |- | ||
| [[Kenji Nojima]] | | [[Kenji Nojima]] | ||
Line 1,309: | Line 1,321: | ||
| Ryūzaburō Ōtomo | | Ryūzaburō Ōtomo | ||
| 大友龍三郎 | | 大友龍三郎 | ||
| | | [[Wulfric]], [[Corey#Venusaur|Corey's Venusaur]], [[Muramasa]] | ||
|- | |- | ||
| Chikao Ōtsuka | | Chikao Ōtsuka | ||
Line 1,377: | Line 1,389: | ||
| Ayane Sakura | | Ayane Sakura | ||
| 佐倉綾音 | | 佐倉綾音 | ||
| | | [[Meray]] (child) | ||
|- | |- | ||
| Takahiro Sakurai | | Takahiro Sakurai | ||
Line 1,505: | Line 1,517: | ||
| [[Kei Shindō]] | | [[Kei Shindō]] | ||
| 真堂圭 | | 真堂圭 | ||
| [[Miette]] ([[ | | [[Miette]] ([[XY080]]), [[Ricky]], [[Jay]], [[Kiko]], {{an|Azelf}}, {{an|Lyra}}'s {{p|Chikorita}}, [[Ukulele Pichu]], [[Kevie]] | ||
|- | |- | ||
| [[Naomi Shindō]] | | [[Naomi Shindō]] | ||
Line 1,901: | Line 1,913: | ||
| Hideyuki Umezu | | Hideyuki Umezu | ||
| 梅津秀行 | | 梅津秀行 | ||
| [[Trick Master]], [[Marcel]], | | [[Trick Master]], [[Marcel]], [[Chapman]] | ||
|- | |- | ||
| Megumi Urawa | | Megumi Urawa |
edits