3
edits
m (→Glaceon) |
(→Similar movesets: Updated movesets to be up-to-date with Gen VII, removed out of date warning) |
||
Line 113: | Line 113: | ||
==Similar movesets== | ==Similar movesets== | ||
{| style="background: #{{normal color}}; {{roundy|10px}} border: 3px solid #{{normal color light}}; margin:auto; text-align:center" | {| style="background: #{{normal color}}; {{roundy|10px}} border: 3px solid #{{normal color light}}; margin:auto; text-align:center" | ||
|- | |- | ||
Line 127: | Line 126: | ||
| style="background:#{{fairy color light}}; {{roundytr|5px}}" | {{MSP|700|Sylveon}}<br>{{pcolor|Sylveon|{{fairy color dark}}}}<br><small>{{typecolor|Fairy}}</small> | | style="background:#{{fairy color light}}; {{roundytr|5px}}" | {{MSP|700|Sylveon}}<br>{{pcolor|Sylveon|{{fairy color dark}}}}<br><small>{{typecolor|Fairy}}</small> | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="5" style="background:#{{normal color dark}}; text-align:right" | {{color|{{normal color light}}|1}} | ||
| style="background:#{{normal color light}}" | '''{{mcolor|Covet|{{normal color dark}}}}''' | |||
| style="background:#{{water color light}}" | '''{{mcolor|Water Gun|{{water color dark}}}}''' | |||
| style="background:#{{electric color light}}" | '''{{mcolor|Thunder Shock|{{electric color dark}}}}''' | |||
| style="background:#{{fire color light}}" | '''{{mcolor|Ember|{{fire color dark}}}}''' | |||
| style="background:#{{psychic color light}}" | '''{{mcolor|Confusion|{{psychic color dark}}}}''' | |||
| style="background:#{{dark color light}}" | '''{{mcolor|Pursuit|{{dark color dark}}}}''' | |||
| style="background:#{{grass color light}}" | '''{{mcolor|Razor Leaf|{{grass color dark}}}}''' | |||
| style="background:#{{ice color light}}" | '''{{mcolor|Icy Wind|{{ice color dark}}}}''' | |||
| style="background:#{{fairy color light}}" | '''{{mcolor|Fairy Wind|{{fairy color dark}}}}''' | |||
|- | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{mcolor|Growl|{{normal color dark}}}}'' | | style="background:#{{normal color light}}" | ''{{mcolor|Growl|{{normal color dark}}}}'' | ||
| colspan="7" style="background:#{{unknown color light}}; color:#{{unknown color dark}}" | None | | colspan="7" style="background:#{{unknown color light}}; color:#{{unknown color dark}}" | None | ||
Line 137: | Line 146: | ||
|- | |- | ||
| colspan="9" style="background:#{{normal color light}}" | ''{{mcolor|Tail Whip|{{normal color dark}}}}'' | | colspan="9" style="background:#{{normal color light}}" | ''{{mcolor|Tail Whip|{{normal color dark}}}}'' | ||
|- | |- | ||
| style="background:#{{normal color dark}}; text-align:right" | {{color|{{normal color light}}| | | style="background:#{{normal color dark}}; text-align:right" | {{color|{{normal color light}}|{{tt|Evo.|Learned upon evolving}}}} | ||
| style="background:#{{unknown color light}}; color:#{{unknown color dark}}" | None | |||
| style="background:#{{ | |||
| style="background:#{{water color light}}" | '''{{mcolor|Water Gun|{{water color dark}}}}''' | | style="background:#{{water color light}}" | '''{{mcolor|Water Gun|{{water color dark}}}}''' | ||
| style="background:#{{electric color light}}" | '''{{mcolor|Thunder Shock|{{electric color dark}}}}''' | | style="background:#{{electric color light}}" | '''{{mcolor|Thunder Shock|{{electric color dark}}}}''' | ||
Line 152: | Line 158: | ||
| style="background:#{{fairy color light}}" | '''{{mcolor|Fairy Wind|{{fairy color dark}}}}''' | | style="background:#{{fairy color light}}" | '''{{mcolor|Fairy Wind|{{fairy color dark}}}}''' | ||
|- | |- | ||
| style="background:#{{normal color dark}}; text-align:right" | {{color|{{normal color light}}| | | style="background:#{{normal color dark}}; text-align:right" | {{color|{{normal color light}}|5}} | ||
| style="background:#{{ | | colspan="9" style="background:#{{ground color light}}" | ''{{mcolor|Sand Attack|{{ground color dark}}}}'' | ||
| colspan=" | |- | ||
| style="background:#{{normal color dark}}; text-align:right" | {{color|{{normal color light}}|9}} | |||
| colspan="9" style="background:#{{fairy color light}}" | ''{{mcolor|Baby-Doll Eyes|{{fairy color dark}}}}'' | |||
|- | |- | ||
| style="background:#{{normal color dark}}; text-align:right" | {{color|{{normal color light}}|13}} | | style="background:#{{normal color dark}}; text-align:right" | {{color|{{normal color light}}|13}} | ||
Line 180: | Line 188: | ||
| style="background:#{{ice color light}}" | '''{{mcolor|Ice Fang|{{ice color dark}}}}''' | | style="background:#{{ice color light}}" | '''{{mcolor|Ice Fang|{{ice color dark}}}}''' | ||
| style="background:#{{fairy color light}}" | '''{{mcolor|Draining Kiss|{{fairy color dark}}}}''' | | style="background:#{{fairy color light}}" | '''{{mcolor|Draining Kiss|{{fairy color dark}}}}''' | ||
|- | |- | ||
| style="background:#{{normal color dark}}; text-align:right" | {{color|{{normal color light}}|25}} | | style="background:#{{normal color dark}}; text-align:right" | {{color|{{normal color light}}|25}} |
edits