6,081
edits
(→Gallery: Adding image.) |
Piotrek1113 (talk | contribs) (→Name origin: Added Polish) |
||
Line 288: | Line 288: | ||
| Aldeia Celeste | | Aldeia Celeste | ||
| From ''celeste'', celestial | | From ''celeste'', celestial | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| Polish | |||
| Celestic | |||
| Same as its English name | |||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Russian | | Russian |
edits