6,081
edits
No edit summary |
Piotrek1113 (talk | contribs) (→Name origin: Added Polish) |
||
Line 260: | Line 260: | ||
| 水脈市 ''Séuimahk Síh'' | | 水脈市 ''Séuimahk Síh'' | ||
| From 水脈 ''séuimahk'', watercourse | | From 水脈 ''séuimahk'', watercourse | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| Polish | |||
| Canalave | |||
| From its English name | |||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Russian | | Russian |
edits