1,589
edits
m (Book titles are italicized.) |
(→Names) |
||
Line 59: | Line 59: | ||
| 梵爺 ''Fànyé'' | | 梵爺 ''Fànyé'' | ||
| From Japanese 梵爺 ''Bonjī'' and 爺 ''yé'' (old man) | | From Japanese 梵爺 ''Bonjī'' and 爺 ''yé'' (old man) | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| Chinese ({{tt|Cantonese|Hong Kong}}) | |||
| 梵爺 ''Fàahnyèh'' | |||
| From Japanese 梵爺 ''Bonjī'' and 爺 ''yèh'' (old man) | |||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Thai | | Thai |
edits