65
edits
Glitch Adam (talk | contribs) No edit summary |
Glitch Adam (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 159: | Line 159: | ||
| rowspan="1" | 255 || {{m|Horn Drill}} || {{ic|Normal}} | | rowspan="1" | 255 || {{m|Horn Drill}} || {{ic|Normal}} | ||
|} | |} | ||
=== By [[TM]]/[[HM]] === | |||
{| border="1" style="background: #f8f8f8; border: 1px solid #999; border-collapse: collapse; background: white; margin: auto;" cellspacing="1" cellpadding="2" | |||
|- style="background: #{{water color}};" | |||
! colspan="3" | [[Generation I]] | |||
|- style="background: #{{water color}};" | |||
! [[TM|#]] | |||
! [[Move]] | |||
! [[Type]] | |||
|- | |||
| TM01 || {{m|Mega Punch}} || {{ic|Normal}} | |||
|- | |||
| TM05 || {{m|Mega Kick}} || {{ic|Normal}} | |||
|- | |||
| TM06 || {{m|Toxic}} || {{ic|Poison}} | |||
|- | |||
| TM08 || {{m|Body Slam}} || {{ic|Normal}} | |||
|- | |||
| TM09 || {{m|Take Down}} || {{ic|Normal}} | |||
|- | |||
| TM10 || {{m|Double-Edge}} || {{ic|Normal}} | |||
|- | |||
| TM11 || '''{{m|BubbleBeam}}''' || {{ic|Water}} | |||
|- | |||
| TM12 || '''{{m|Water Gun}}''' || {{ic|Water}} | |||
|- | |||
| TM13 || {{m|Ice Beam}} || {{ic|Ice}} | |||
|- | |||
| TM14 || {{m|Blizzard}} || {{ic|Ice}} | |||
|- | |||
| TM17 || {{m|Submission}} || {{ic|Fighting}} | |||
|- | |||
| TM18 || {{m|Counter}} || {{ic|Fighting}} | |||
|- | |||
| TM19 || {{m|Seismic Toss}} || {{ic|Fighting}} | |||
|- | |||
| TM20 || {{m|Rage}} || {{ic|Normal}} | |||
|- | |||
| TM26 || ''{{m|Earthquake}}'' || {{ic|Ground}} | |||
|- | |||
| TM27 || {{m|Fissure}} || {{ic|Ground}} | |||
|- | |||
| TM29 || {{m|Psychic}} || {{ic|Psychic}} | |||
|- | |||
| TM31 || {{m|Mimic}} || {{ic|Normal}} | |||
|- | |||
| TM32 || {{m|Double Team}} || {{ic|Normal}} | |||
|- | |||
| TM34 || {{m|Bide}} || {{ic|Normal}} | |||
|- | |||
| TM35 || {{m|Metronome}} || {{ic|Normal}} | |||
|- | |||
| TM40 || {{m|Skull Bash}} || {{ic|Normal}} | |||
|- | |||
| TM44 || {{m|Rest}} || {{ic|Psychic}} | |||
|- | |||
| TM46 || {{m|Psywave}} || {{ic|Psychic}} | |||
|- | |||
| TM50 || {{m|Substitute}} || {{ic|Normal}} | |||
|- | |||
| HM03 || '''{{m|Surf}}''' || {{ic|Water}} | |||
|- | |||
| HM04 || {{m|Strength}} || {{ic|Normal}} | |||
|} | |||
See also: [[Glitch Pokémon]] | See also: [[Glitch Pokémon]] |
edits