266
edits
Connixstar08 (talk | contribs) |
Connixstar08 (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 151: | Line 151: | ||
| data-sort-value="Clemont" | [[File:VSClemont Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{Electric color dark}}|Clemont (Masters)|Clemont}} | | data-sort-value="Clemont" | [[File:VSClemont Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{Electric color dark}}|Clemont (Masters)|Clemont}} | ||
|| [[File:Masters695.png|100px|link=Clemont's Heliolisk (Pokémon)]]<br>{{pcolor|Heliolisk|{{Electric color dark}}}} | || [[File:Masters695.png|100px|link=Clemont's Heliolisk (Pokémon)]]<br>{{pcolor|Heliolisk|{{Electric color dark}}}} | ||
|- style="background:#{{ghost color light}}; color:#{{ghost color dark}}" | |||
| data-sort-value="Fantina" | [[File:VSFantina Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{ghost color dark}}|Fantina (Masters)|Fantina}} | |||
| [[File:Masters429.png|100px|link=Mismagius]]<br>{{pcolor|Mismagius|{{ghost color dark}}}} | |||
|- style="background:#{{ice color light}}; color:#{{ice color dark}}" | |||
| data-sort-value="Glacia" | [[File:VSGlacia Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{ice color dark}}|Glacia (Masters)|Glacia}} | |||
| [[File:Masters362.png|100px|link=Glalie]]↔[[File:Masters362M.png|100px|link=Glalie]]<br>{{color2|{{ice color dark}}|Glalie|Glalie}}<br><small> ({{color2|{{ice color dark}}|Mega Evolution|Mega Glaile}})</small> | |||
|- style="background:#{{dragon color light}}; color:#{{dragon color dark}}" | |||
| data-sort-value="Zinnia" | [[File:VSZinnia Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{dragon color dark}}|Zinnia (Masters)|Zinnia}} | |||
| [[File:Masters384.png|100px|link=Rayquaza]]<br>{{pcolor|Rayquaza|{{dragon color dark}}}} | |||
|- style="background:#{{rock color light}}; color:#{{rock color dark}}" | |||
| data-sort-value="Kukui" | [[File:VSKukui Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{rock color dark}}|Kukui (Masters)|Kukui}} | |||
| [[File:Masters745.png|100px|link=Lycanroc]]<br>{{pcolor|Lycanroc (Midday Form) |{{rock color dark}}}} | |||
|- style="background:#{{rock color light}}; color:#{{rock color dark}}" | |||
| data-sort-value="Olivia" | [[File:VSOlivia Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{rock color dark}}|Olivia (Masters)|Olivia}} | |||
| [[File:Masters745Mn.png|100px|link=Olivia's Lycanroc]]<br>{{pcolor|Lycanroc (Midnight Form) |{{rock color dark}}}} | |||
|- style="background:#{{poison color light}}; color:#{{poison color dark}}" | |||
| data-sort-value="Plumeria" | [[File:VSPlumeria Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{poison color dark}}|Plumeria (Masters)|Plumeria}} | |||
| [[File:Masters758.png|100px|link=Salazzle]]<br>{{pcolor|Salazzle|{{poison color dark}}}} | |||
|- style="background:#{{water color light}}; color:#{{water color dark}}" | |||
| data-sort-value="Siebold" | [[File:VSSiebold Holiday 2019 Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{water color dark}}|Siebold (Masters)|Siebold (Holiday 2019)}} | |||
| [[File:Masters224.png|100px|link=Octillery]]<br>{{pcolor|Octillery|{{water color dark}}}} | |||
|- style="background:#{{steel color light}}; color:#{{steel color dark}}" | |||
| data-sort-value="Scottie" | [[File:Masters Scottie.png|x100px]]<br>[[File:Masters Bettie.png|x100px]]<br>{{color2|{{steel color dark}}|player character|Scottie/Bettie}} | |||
| [[File:Masters791.png|100px|link=Solgaleo]]<br>{{pcolor|Solgaleo|{{steel color dark}}}} | |||
|- style="background:#{{fire color light}}; color:#{{fire color dark}}" | |||
| data-sort-value="Silver" | [[File:VSSilver Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{fire color dark}}|Silver (Masters)|Silver}} | |||
| [[File:Masters250.png|100px|link=Ho-oh]]<br>{{pcolor|Ho-oh|{{fire color dark}}}} | |||
|- style="background:#{{ghost color light}}; color:#{{ghost color dark}}" | |||
| data-sort-value="Phoebe" | [[File:VSPhoebe Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{ghost color dark}}|Phoebe (Masters)|Phoebe}} | |||
| [[File:Masters356.png|100px|link=Dusclops]]→[[File:Masters477.png|100px|link=Dusknoir]]<br>{{color2|{{ghost color dark}}|Dusknoir|Dusclops→Dusknoir}} | |||
|- style="background:#{{psychic color light}}; color:#{{psychic color dark}}" | |||
| data-sort-value="Giovanni" | [[File:VSGiovanni Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{psychic color dark}}|Giovanni (Masters)|Giovanni}} | |||
| [[File:Masters150.png|100px|link=Mewtwo]]<br>{{pcolor|Mewtwo|{{psychic color dark}}}} | |||
|- style="background:#{{dark color light}}; color:#{{psychic color dark}}" | |||
| data-sort-value="Grimsley" | [[File:VSGrimsley Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{dark color dark}}|Grimsley (Masters)|Grimsley}} | |||
| [[File:Masters510.png|100px|link=Liepard]]<br>{{pcolor|Liepard|{{dark color dark}}}} | |||
|- style="background:#{{dark color light}}; color:#{{dark color dark}}" | |||
| data-sort-value="Karen" | [[File:VSKaren Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{dark color dark}}|Karen (Masters)|Karen}} | |||
| [[File:Masters229.png|100px|link=Houndoom]]↔[[File:Masters229M.png|100px|link=Houndoom]]<br>{{color2|{{dark color dark}}|Houndoom|Houndoom}}<br><small> ({{color2|{{dark color dark}}|Mega Evolution|Mega Houndoom}})</small> | |||
|- style="background:#{{fairy color light}}; color:#{{fariy color dark}}" | |||
| data-sort-value="Professor Sycamore"| [[File:VSSycamore Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{fairy color dark}}|Professor Sycamore (Masters)|Professor Sycamore}} | |||
| [[File:Masters716.png|100px|link=Xerneas]]<br>{{pcolor|Xerneas|{{fairy color dark}}}} | |||
|- style="background:#{{dragon color light}}; color:#{{dragon color dark}}" | |||
| data-sort-value="Cyrus" | [[File:VSCyrus Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{dragon color dark}}|Cyrus (Masters)|Cyrus}} | |||
| [[File:Masters484.png|100px|link=Palkia]]<br>{{pcolor|Palkia|{{dragon color dark}}}} | |||
|- style="background:#{{psychic color light}}; color:#{{psychic color dark}}" | |||
| data-sort-value="Caitlin" | [[File:VSCaitlin Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{psychic color dark}}|Caitlin (Masters)|Cailin}} | |||
| [[File:Masters579.png|100px|link=Reuniclus]]<br>{{pcolor|Reuniclus|{{psychic color dark}}}} | |||
|} | |||
==Upcoming 6★ EX== | |||
This section are for [[sync pair]]s who are received 6★ EX form in future updates. | |||
{| class="sortable expandable" style="{{roundy|10px}} background:#{{orange color}}; border:4px solid #{{orange color dark}}; text-align:center" cellspacing="1" cellpadding="2" | |||
|- | |||
! data-sort-type="text" style="background-color:#{{gold color light}}; {{roundytl|5px}}" | Trainer | |||
! style="background-color:#{{gold color light}}" | Pokémon | |||
|- style="background:#{{spring color light}}; color:#{{spring color dark}}" | |||
| data-sort-value="Burgh" | [[File:VSBurgh Spring 2021 Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{spring color dark}}|Burgh (Masters)|Burgh (Spring 2021)}} | |||
|| [[File:Masters175.png|100px|link=Togepi (Pokémon)]]<br>{{pcolor|Togepi|{{spring color dark}}}} | |||
|- style="background:#{{ghost color light}}; color:#{{ghost color dark}}" | |- style="background:#{{ghost color light}}; color:#{{ghost color dark}}" | ||
| data-sort-value="Fantina" | [[File:VSFantina Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{ghost color dark}}|Fantina (Masters)|Fantina}} | | data-sort-value="Fantina" | [[File:VSFantina Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{ghost color dark}}|Fantina (Masters)|Fantina}} |
edits