716
edits
m (some formatting) |
|||
Line 18: | Line 18: | ||
| align=center | [[Evolutionary stone|Leaf Stone]] | | align=center | [[Evolutionary stone|Leaf Stone]] | ||
| align=center | [[Image:045.png]]<br />{{p|Vileplume}} | | align=center | [[Image:045.png]]<br />{{p|Vileplume}} | ||
|- | |- style="border-bottom:5px solid #88a;" | ||
| align=center | [[Evolutionary stone|Sun Stone]] | | align=center | [[Evolutionary stone|Sun Stone]] | ||
| align=center | [[Image:182.png]]<br />{{p|Bellossom}} | | align=center | [[Image:182.png]]<br />{{p|Bellossom}} | ||
Line 27: | Line 27: | ||
| align=center | [[Evolutionary stone|Water Stone]] | | align=center | [[Evolutionary stone|Water Stone]] | ||
| align=center | [[Image:062.png]]<br />{{p|Poliwrath}} | | align=center | [[Image:062.png]]<br />{{p|Poliwrath}} | ||
|- | |- style="border-bottom:5px solid #88a;" | ||
| align=center | Trade holding<br />[[Held items|King's Rock]] | | align=center | Trade holding<br />[[Held items|King's Rock]] | ||
| align=center | [[Image:186.png]]<br />{{p|Politoed}} | | align=center | [[Image:186.png]]<br />{{p|Politoed}} | ||
Line 34: | Line 34: | ||
| align=center | [[Level]] 37 | | align=center | [[Level]] 37 | ||
| align=center | [[Image:080.png]]<br />{{p|Slowbro}} | | align=center | [[Image:080.png]]<br />{{p|Slowbro}} | ||
| align=center rowspan=2 | | align=center rowspan=2 colspan=2 | | ||
|- style="border-bottom:5px solid #88a;" | |||
|- | |||
| align=center | Trade holding<br />[[Held items|King's Rock]] | | align=center | Trade holding<br />[[Held items|King's Rock]] | ||
| align=center | [[Image:199.png]]<br />{{p|Slowking}} | | align=center | [[Image:199.png]]<br />{{p|Slowking}} | ||
Line 43: | Line 42: | ||
| align=center | [[Evolutionary stone|Water Stone]] | | align=center | [[Evolutionary stone|Water Stone]] | ||
| align=center | [[Image:134.png]]<br />{{p|Vaporeon}} | | align=center | [[Image:134.png]]<br />{{p|Vaporeon}} | ||
| align=center rowspan=7 | | align=center rowspan=7 colspan=7 | | ||
|- | |- | ||
| align=center | [[Evolutionary stone|Thunder Stone]] | | align=center | [[Evolutionary stone|Thunder Stone]] | ||
Line 60: | Line 58: | ||
| align=center | [[Level]] up at<br />[[Moss Rock]] | | align=center | [[Level]] up at<br />[[Moss Rock]] | ||
| align=center | [[Image:470.png]]<br />{{p|Leafia}} | | align=center | [[Image:470.png]]<br />{{p|Leafia}} | ||
|- | |- style="border-bottom:5px solid #88a;" | ||
| align=center | [[Level]] up at<br />[[Ice Rock]] | | align=center | [[Level]] up at<br />[[Ice Rock]] | ||
| align=center | [[Image:471.png]]<br />{{p|Glacia}} | | align=center | [[Image:471.png]]<br />{{p|Glacia}} | ||
|- | |- | ||
| align=center rowspan=3 | [[Image:236.png]]<br />{{p|Tyrogue}} | | align=center rowspan=3 | [[Image:236.png]]<br />{{p|Tyrogue}} | ||
| align=center | [[Level]] 20<br />([[Stat#Attack|Attack]] > [[Stat#Defense|Defense]]) | | align=center | [[Level]] 20<br />([[Stat#Attack|Attack]] > [[Stat#Defense|Defense]]) | ||
| align=center | [[Image:106.png]]<br />{{p|Hitmonlee}} | | align=center | [[Image:106.png]]<br />{{p|Hitmonlee}} | ||
| align=center rowspan=3 | | align=center rowspan=3 colspan=3 | | ||
|- | |- | ||
| align=center | [[Level]] 20<br />([[Stat#Attack|Attack]] < [[Stat#Defense|Defense]]) | | align=center | [[Level]] 20<br />([[Stat#Attack|Attack]] < [[Stat#Defense|Defense]]) | ||
| align=center | [[Image:107.png]]<br />{{p|Hitmonchan}} | | align=center | [[Image:107.png]]<br />{{p|Hitmonchan}} | ||
|- | |- style="border-bottom:5px solid #88a;" | ||
| align=center | [[Level]] 20<br />([[Stat#Attack|Attack]] = [[Stat#Defense|Defense]]) | | align=center | [[Level]] 20<br />([[Stat#Attack|Attack]] = [[Stat#Defense|Defense]]) | ||
| align=center | [[Image:237.png]]<br />{{p|Hitmontop}} | | align=center | [[Image:237.png]]<br />{{p|Hitmontop}} | ||
Line 81: | Line 78: | ||
| align=center | [[Level]] 10 | | align=center | [[Level]] 10 | ||
| align=center | [[Image:267.png]]<br />{{p|Beautifly}} | | align=center | [[Image:267.png]]<br />{{p|Beautifly}} | ||
|- | |- style="border-bottom:5px solid #88a;" | ||
| align=center | [[Level]] 7<br />([[Personality value]] mod 10 ≥ 5) | | align=center | [[Level]] 7<br />([[Personality value]] mod 10 ≥ 5) | ||
| align=center | [[Image:268.png]]<br />{{p|Cascoon}} | | align=center | [[Image:268.png]]<br />{{p|Cascoon}} | ||
Line 92: | Line 89: | ||
| align=center | [[Level]] 30 | | align=center | [[Level]] 30 | ||
| align=center | [[Image:282.png]]<br />{{p|Gardevoir}} | | align=center | [[Image:282.png]]<br />{{p|Gardevoir}} | ||
|- | |- style="border-bottom:5px solid #88a;" | ||
| align=center | [[Evolutionary stone|Awakening Stone]]<br />(male only) | | align=center | [[Evolutionary stone|Awakening Stone]]<br />(male only) | ||
| align=center | [[Image:475.png]]<br />{{p|Everide}} | | align=center | [[Image:475.png]]<br />{{p|Everide}} | ||
Line 99: | Line 96: | ||
| align=center | [[Level]] 20 | | align=center | [[Level]] 20 | ||
| align=center | [[Image:291.png]]<br />{{p|Ninjask}} | | align=center | [[Image:291.png]]<br />{{p|Ninjask}} | ||
| align=center rowspan=2 | | align=center rowspan=2 colspan=2 | | ||
|- style="border-bottom:5px solid #88a;" | |||
|- | |||
| align=center | [[Level]] 20<br />(Empty slot in [[Party]]) | | align=center | [[Level]] 20<br />(Empty slot in [[Party]]) | ||
| align=center | [[Image:292.gif]]<br />{{p|Shedinja}} | | align=center | [[Image:292.gif]]<br />{{p|Shedinja}} | ||
Line 108: | Line 104: | ||
| align=center | [[Level]] 42 | | align=center | [[Level]] 42 | ||
| align=center | [[Image:362.gif]]<br />{{p|Glalie}} | | align=center | [[Image:362.gif]]<br />{{p|Glalie}} | ||
| align=center rowspan=2 | | align=center rowspan=2 colspan=2 | | ||
|- style="border-bottom:5px solid #88a;" | |||
|- | |||
| align=center | [[Evolutionary stone|Awakening Stone]]<br />(female only) | | align=center | [[Evolutionary stone|Awakening Stone]]<br />(female only) | ||
| align=center | [[Image:478.png]]<br />{{p|Yukimenoko}} | | align=center | [[Image:478.png]]<br />{{p|Yukimenoko}} | ||
Line 117: | Line 112: | ||
| align=center | Trade holding<br />[[Held items|Deepseatooth]] | | align=center | Trade holding<br />[[Held items|Deepseatooth]] | ||
| align=center | [[Image:367.png]]<br />{{p|Huntail}} | | align=center | [[Image:367.png]]<br />{{p|Huntail}} | ||
| align=center rowspan=2 | | align=center rowspan=2 colspan=2 | | ||
|- style="border-bottom:5px solid #88a;" | |||
|- | |||
| align=center | Trade holding<br />[[Held items|Deepseascale]] | | align=center | Trade holding<br />[[Held items|Deepseascale]] | ||
| align=center | [[Image:368.png]]<br />{{p|Gorebyss}} | | align=center | [[Image:368.png]]<br />{{p|Gorebyss}} | ||
Line 126: | Line 120: | ||
| align=center | [[Level]] 20<br />(female) | | align=center | [[Level]] 20<br />(female) | ||
| align=center | [[Image:413.png]]<br />{{p|Minomadam}} | | align=center | [[Image:413.png]]<br />{{p|Minomadam}} | ||
| align=center rowspan=2 | | align=center rowspan=2 colspan=2 | | ||
|- | |- | ||
| align=center | [[Level]] 20<br />(male) | | align=center | [[Level]] 20<br />(male) |
edits