511
edits
No edit summary |
|||
Line 33: | Line 33: | ||
|- | |- | ||
| {{ActivePoké|x|Charizard|Alain Mega Charizard X.png|fire|dragon|link=no}} ♂ | | {{ActivePoké|x|Charizard|Alain Mega Charizard X.png|fire|dragon|link=no}} ♂ | ||
| {{ActivePoké|x|Togekiss| | | {{ActivePoké|x|Togekiss|Dawn_Togekiss_elegance.png|fairy|flying|fir=Togetic|link=no}} ♀ | ||
| {{ActivePoké|x|Dragonite| | | {{ActivePoké|x|Dragonite|Iris Dragonite.png|dragon|flying|link=no}} ♂ | ||
|- | |- | ||
| {{ActivePoké|x|Axew|Iris Axew debut.png|dragon|link=no}} ♂ | |||
| {{ActivePoké|x|Grookey|Goh Grookey.png|grass}} ♂ | | {{ActivePoké|x|Grookey|Goh Grookey.png|grass}} ♂ | ||
| {{ActivePoké|x|Duraludon|Raihan Duraludon.png|steel|dragon|link=no}} ♂ | | {{ActivePoké|x|Duraludon|Raihan Duraludon.png|steel|dragon|link=no}} ♂ | ||
| {{ActivePoké|x|Dracovish|Ash Dracovish.png|water|dragon|link=no}} ♂ | |- | ||
| {{ActivePoké|x|Dracovish|Ash Dracovish.png|water|dragon|link=no}} ♀ | |||
|} | |||
'''At home''' | |||
{| align="center" width="50%" | |||
|- | |||
| {{ActivePoké|x|Bulbasaur|Shauna Bulbasaur.png|grass|poison|link=no}} ♀ | |||
| {{ActivePoké|x|Alakazam|Faba Alakazam.png|psychic|link=no}} ♂ | |||
| {{ActivePoké|x|Lapras|Lapras anime.png|water|ice|link=no}} ♀ | |||
|- | |||
| {{ActivePoké|x|Eevee|Ilima Eevee.png|normal}} ♂ | |||
| {{ActivePoké|x|Kingdra|Goh Kingdra.png|water|dragon|link=no}} ♀ | |||
| {{ActivePoké|x|Hisuian Typhlosion|Dawn Quilava.png|fire|ghost|link=no}} ♂ | |||
|- | |||
| {{ActivePoké|x|Corsola|Corsola anime.png|water|rock}} ♀ | |||
| {{ActivePoké|x|Flygon|Goh Flygon.png|ground|dragon|link=no}} ♂ | |||
| {{ActivePoké|x|Salamence|Butler Salamence.png|dragon|flying|link=no}} ♂ | |||
|- | |||
| {{ActivePoké|x|Piplup|Dawn Piplup.png|water}} ♂ | |||
| {{ActivePoké|x|Electivire|Volkner Electivire Motor Drive.png|electric|link=no}} ♂ | |||
| {{ActivePoké|x|Garchomp|Paul Garchomp.png|dragon|ground|link=no}} ♂ | |||
|- | |||
| {{ActivePoké|x|Honchkrow|Paul Honchkrow.png|dark|flying}} ♀ | |||
| {{ActivePoké|x|Samurott|Cameron Samurott.png|water|link=no}} ♀ | |||
| {{ActivePoké|x|Zorua|Luke Zorua.png|dark|link=no}} ♂ | |||
|- | |||
| {{ActivePoké|x|Haxorus|Iris Haxorus.png|dragon|link=no}} ♂ | |||
| {{ActivePoké|x|Druddigon|Aliana Druddigon.png|dragon|link=no}} ♂ | |||
| {{ActivePoké|x|Druddigon|Clair Druddigon.png|dragon|link=no}} ♀ | |||
|- | |||
| {{ActivePoké|x|Pumpkaboo|Jessie Pumpkaboo.png|ghost|grass|link=no}} ♀ | |||
| {{ActivePoké|x|Tyrantrum|Scientist Tyrantrum.png|rock|dragon|link=no}} ♂ | |||
| {{ActivePoké|x|Goodra|Raihan Goodra.png|dragon|link=no}} ♀ | |||
|- | |||
| {{ActivePoké|x|Noivern|Drasna Noivern.png|flying|dragon|link=no}} ♂ | |||
| {{ActivePoké|x|Sandslash|Mount Lanakila Sandslash.png|ice|steel|link=no}} ♂ | |||
| {{ActivePoké|x|Decidueye|Hau Decidueye.png|grass|ghost|link=no}} ♂ | |||
|- | |||
| {{ActivePoké|x|Lycanroc|Olivia Lycanroc.png|rock|link=no}} ♂ | |||
| {{ActivePoké|x|Kommo-o|Phil Kommo-o.png|dragon|fighting|link=no}} ♂ | |||
| {{ActivePoké|x|Naganadel|Ash Naganadel.png|poison|dragon|link=no}} ♂ | |||
|} | |} | ||
edits