73
edits
(Added traps.) |
|||
Line 53: | Line 53: | ||
{{mdloc|382|Kyogre|Depths|49|{{tt|50|Unaffected by boosts}}|boss=yes}} | {{mdloc|382|Kyogre|Depths|49|{{tt|50|Unaffected by boosts}}|boss=yes}} | ||
{{mdloc/f|water}} | {{mdloc/f|water}} | ||
==Traps encountered== | |||
==Traps== | |||
Wonder Tiles are not found in this dungeon. | |||
{| class="roundy" style="text-align: center; background: #{{water color}}; border: 3px solid #{{water color dark}}" | |||
|- | |||
! style="background: #{{water color light}}; {{roundytl|5px}}" | Image | |||
! style="background-color: #{{water color light}}" | {{color2|000|Dungeon tile|Trap}} | |||
! style="background-color: #{{water color light}}; {{roundytr|5px}}" | Floors | |||
|- style="background: #FFF" | |||
| align="center"| [[File:ExplosionTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Explosion Trap''' | |||
| align="center"| B1-B49F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:GrimyTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Grimy Trap''' | |||
| align="center"| B1-B49F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:GustTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Gust Trap''' | |||
| align="center"| B1-B49F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:MudTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Mud Trap''' | |||
| align="center"| B1-B49F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:PitfallTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Pitfall Trap''' | |||
| align="center"| B10-B49F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:PoisonTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Poison Trap''' | |||
| align="center"| B1-B49F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:PokémonTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Pokémon Trap''' | |||
| align="center"| B1-B49F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:PP-ZeroTrap.png]] | |||
| align="center"| '''PP-Zero Trap''' | |||
| align="center"| B1-B49F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:SealTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Seal Trap''' | |||
| align="center"| B1-B49F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:SelfdestructTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Selfdestruct Trap''' | |||
| align="center"| B1-B49F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:SlowTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Slow Trap''' | |||
| align="center"| B1-B49F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:SlumberTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Slumber Trap''' | |||
| align="center"| B1-B49F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:SpinTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Spin Trap''' | |||
| align="center"| B1-B49F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:StickyTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Sticky Trap''' | |||
| align="center"| B1-B49F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:WarpTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Warp Trap''' | |||
| align="center"| B1-B49F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
|} | |||
==Layout== | ==Layout== |
edits