73
edits
No edit summary |
(Added traps.) |
||
Line 84: | Line 84: | ||
{{mdloc|467|Magmortar|Bottom|36|0|boss=yes}} | {{mdloc|467|Magmortar|Bottom|36|0|boss=yes}} | ||
{{mdloc/f|fire|This boss can only be fought once.}} | {{mdloc/f|fire|This boss can only be fought once.}} | ||
==Traps encountered== | |||
{| style="background: #C3C3C3; margin-left: 10px; margin-bottom: 10px; {{roundy|10px}} border: 3px solid #2C2C2C" | |||
|- | |||
! style="background: #FFFFFF; {{roundytl|10px}}"| Image | |||
! style="background: #FFFFFF; {{roundytr|10px}}"| Trap | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:ChestnutTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Chestnut Trap''' | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:ExplosionTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Explosion Trap''' | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:GrimyTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Grimy Trap''' | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:GustTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Gust Trap''' | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:MudTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Mud Trap''' | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:PoisonTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Poison Trap''' | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:PokémonTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Pokémon Trap''' | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:PP-ZeroTrap.png]] | |||
| align="center"| '''PP-Zero Trap''' | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:SealTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Seal Trap''' | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:SelfdestructTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Selfdestruct Trap''' | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:SlowTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Slow Trap''' | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:SlumberTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Slumber Trap''' | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:SpinTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Spin Trap''' | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:StickyTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Sticky Trap''' | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:SummonTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Summon Trap''' | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:TripTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Trip Trap''' | |||
|- style="background; #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:WarpTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Warp Trap''' | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
|} | |||
==Layout== | ==Layout== | ||
{| class="roundy" style="margin:auto; background: #000; border: 3px solid #{{fire color}}" | {| class="roundy" style="margin:auto; background: #000; border: 3px solid #{{fire color}}" |
edits