22,513
edits
Blazingfist (talk | contribs) No edit summary |
Blazingfist (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 16: | Line 16: | ||
{| class="roundy" style="margin:auto; background: #FFFFFF; border: 2px solid #{{orange color dark}};" | {| class="roundy" style="margin:auto; background: #FFFFFF; border: 2px solid #{{orange color dark}};" | ||
|- | |- | ||
| style="background:none; font-size: 90%;" | '''Inhabited'''<br>[[Ascorbia Island|Ascorbia]] • [[Butwal Island|Butwal]] • [[Golden Island|Golden]] • [[Hamlin Island|Hamlin]] • [[Kinnow Island|Kinnow]] • [[Kumquat Island|Kumquat]] • [[Mandarin Island North|Mandarin N.]]<br>[[Mandarin Island South|Mandarin S.]] • [[Mikan Island|Mikan]] • [[Moro Island|Moro]] • [[Murcott Island|Murcott]] • [[Navel Island|Navel]] • [[Pummelo Island|Pummelo]] • [[Shamouti Island|Shamouti]]<br>[[Sunburst Island|Sunburst]] • [[Tangelo Island|Tangelo]] • [[Tarroco Island|Tarroco]] • [[Trovita Island|Trovita]] • [[Valencia Island|Valencia]] | | style="background:none; font-size: 90%;" | '''Inhabited islands'''<br>[[Ascorbia Island|Ascorbia]] • [[Butwal Island|Butwal]] • [[Golden Island|Golden]] • [[Hamlin Island|Hamlin]] • [[Kinnow Island|Kinnow]] • [[Kumquat Island|Kumquat]] • [[Mandarin Island North|Mandarin N.]]<br>[[Mandarin Island South|Mandarin S.]] • [[Mikan Island|Mikan]] • [[Moro Island|Moro]] • [[Murcott Island|Murcott]] • [[Navel Island|Navel]] • [[Pummelo Island|Pummelo]] • [[Shamouti Island|Shamouti]]<br>[[Sunburst Island|Sunburst]] • [[Tangelo Island|Tangelo]] • [[Tarroco Island|Tarroco]] • [[Trovita Island|Trovita]] • [[Valencia Island|Valencia]] | ||
|- | |- | ||
| style="background:none; font-size: 90%;" | '''Deserted'''<br>[[Cleopatra Island|Cleopatra]] • [[Fairchild Island|Fairchild]] • [[Fire Island|Fire]] • [[Fukuhara Island No. 4|Fukuhara No. 4]]<br>[[Seven Grapefruit Islands|Grapefruit]] • [[Ice Island|Ice]] • [[Lightning Island|Lightning]] • [[Pinkan Island|Pinkan]] • [[Rind Island|Rind]] | | style="background:none; font-size: 90%;" | '''Deserted islands'''<br>[[Cleopatra Island|Cleopatra]] • [[Fairchild Island|Fairchild]] • [[Fire Island|Fire]] • [[Fukuhara Island No. 4|Fukuhara No. 4]]<br>[[Seven Grapefruit Islands|Grapefruit]] • [[Ice Island|Ice]] • [[Lightning Island|Lightning]] • [[Pinkan Island|Pinkan]] • [[Rind Island|Rind]] | ||
|- | |- | ||
| style="background:none; font-size: 90%;" | '''Unnamed'''<br>[[Unnamed island (EP090)]] • [[Unnamed island (EP092)]]<br>[[Unnamed island (EP098)]] • [[Unnamed island (EP110)]]<br>[[Unnamed island (PK04)]] | | style="background:none; font-size: 90%;" | '''Unnamed islands'''<br>[[Unnamed island (EP090)]] • [[Unnamed island (EP092)]]<br>[[Unnamed island (EP098)]] • [[Unnamed island (EP110)]]<br>[[Unnamed island (PK04)]] | ||
|- | |- | ||
| style="background:none; font-size: 90%;" | '''Settlements'''<br>[[Trovitopolis]] • [[Unnamed city (EP099)]]<br>[[Unnamed town (EP101)]] • [[Yambera]] | | style="background:none; font-size: 90%;" | '''Settlements'''<br>[[Trovitopolis]] • [[Unnamed city (EP099)]]<br>[[Unnamed town (EP101)]] • [[Yambera]] | ||
|- | |||
| style="background:none; font-size: 90%;" | '''Landmarks'''<br>[[Ghost ship]] • [[Mandarin Desert]] • [[Palace of Victory]] • {{an|Pokémon Park}}<br>[[Pokémon Showboat]] • [[Pummelo Stadium]] | |||
|} | |} | ||
|}<includeonly>[[Category:Anime locations]][[Category:Orange Islands]]</includeonly><noinclude>[[Category:Region navigation templates]][[de:Vorlage:Orange-Archipel]][[it:Template:Arcipelago Orange]] | |}<includeonly>[[Category:Anime locations]][[Category:Orange Islands]]</includeonly><noinclude>[[Category:Region navigation templates]][[de:Vorlage:Orange-Archipel]][[it:Template:Arcipelago Orange]] | ||
</noinclude> | </noinclude> |