147
edits
mNo edit summary |
|||
Line 10: | Line 10: | ||
! colspan="3" style="background:#{{cynthia color light}}; {{roundytop|5px}}" | {{color|{{cynthia color dark}}|Mascot trios}} | ! colspan="3" style="background:#{{cynthia color light}}; {{roundytop|5px}}" | {{color|{{cynthia color dark}}|Mascot trios}} | ||
|- | |- | ||
| style="background:#{{ground color light}}" |[[File:383Groudon.png|96px]]<br>{{pcolor|Groudon| | | style="background:#{{ground color light}}" |[[File:383Groudon.png|96px]]<br>{{pcolor|Groudon|{{ground color dark}}}} | ||
| style="background:#{{water color light}}" |[[File:382Kyogre.png|96px]]<br>{{pcolor|Kyogre| | | style="background:#{{water color light}}" |[[File:382Kyogre.png|96px]]<br>{{pcolor|Kyogre|{{water color dark}}}} | ||
| style="background:#{{dragon color light}}" |[[File:384Rayquaza.png|96px]]<br>{{pcolor|Rayquaza| | | style="background:#{{dragon color light}}" |[[File:384Rayquaza.png|96px]]<br>{{pcolor|Rayquaza|{{dragon color dark}}}} | ||
|- | |- | ||
| colspan="3" style="background:#{{cynthia color light}}" |{{color2|{{cynthia color dark}}|Weather trio}} | | colspan="3" style="background:#{{cynthia color light}}" |{{color2|{{cynthia color dark}}|Weather trio}} | ||
|- | |- | ||
| style="background:#{{steel color light}}" |[[File:483Dialga.png|96px]]<br>{{pcolor|Dialga| | | style="background:#{{steel color light}}" |[[File:483Dialga.png|96px]]<br>{{pcolor|Dialga|{{steel color dark}}}} | ||
| style="background:#{{water color light}}" |[[File:484Palkia.png|96px]]<br>{{pcolor|Palkia| | | style="background:#{{water color light}}" |[[File:484Palkia.png|96px]]<br>{{pcolor|Palkia|{{water color dark}}}} | ||
| style="background:#{{ghost color light}}" |[[File:487Giratina-Origin.png|96px]]<br>{{pcolor|Giratina| | | style="background:#{{ghost color light}}" |[[File:487Giratina-Origin.png|96px]]<br>{{pcolor|Giratina|{{ghost color dark}}}} | ||
|- | |- | ||
| colspan="3" style="background:#{{cynthia color light}}" |{{color2|{{cynthia color dark}}|Creation trio}} | | colspan="3" style="background:#{{cynthia color light}}" |{{color2|{{cynthia color dark}}|Creation trio}} | ||
|- | |- | ||
| style="background:#{{fire color light}}" |[[File:643Reshiram.png|96px]]<br>{{pcolor|Reshiram| | | style="background:#{{fire color light}}" |[[File:643Reshiram.png|96px]]<br>{{pcolor|Reshiram|{{fire color dark}}}} | ||
| style="background:#{{electric color light}}" |[[File:644Zekrom.png|96px]]<br>{{pcolor|Zekrom| | | style="background:#{{electric color light}}" |[[File:644Zekrom.png|96px]]<br>{{pcolor|Zekrom|{{electric color dark}}}} | ||
| style="background:#{{ice color light}}" |[[File:646Kyurem.png|96px]]<br>{{pcolor|Kyurem| | | style="background:#{{ice color light}}" |[[File:646Kyurem.png|96px]]<br>{{pcolor|Kyurem|{{ice color dark}}}} | ||
|- | |||
| colspan="3" style="background:#{{cynthia color light}}" |{{color2|{{cynthia color dark}}|Tao trio}} | |||
|- | |- | ||
<!-- | <!-- | ||
|- | |- | ||
| style="background:#{{fairy color light}}" |[[File:716Xerneas.png|96px]]<br>{{pcolor|Xerneas| | | style="background:#{{fairy color light}}" |[[File:716Xerneas.png|96px]]<br>{{pcolor|Xerneas|{{fairy color dark}}}} | ||
| style="background:#{{dark color light}}" |[[File:717Yveltal.png|96px]]<br>{{pcolor|Yveltal| | | style="background:#{{dark color light}}" |[[File:717Yveltal.png|96px]]<br>{{pcolor|Yveltal|{{dark color dark}}}} | ||
| style="background:#{{dragon color light}}" |[[File:718Zygarde.png|96px]]<br>{{pcolor|Zygarde| | | style="background:#{{dragon color light}}" |[[File:718Zygarde.png|96px]]<br>{{pcolor|Zygarde|{{dragon color dark}}}}--> | ||
|}{{-}} | |}{{-}} | ||
Line 38: | Line 39: | ||
! colspan="3" style="background:#{{cynthia color light}}; {{roundytop|5px}}" | {{color|{{cynthia color dark}}|Other Legendary trios}} | ! colspan="3" style="background:#{{cynthia color light}}; {{roundytop|5px}}" | {{color|{{cynthia color dark}}|Other Legendary trios}} | ||
|- | |- | ||
| style="background:#{{ice color light}}" |[[File:144Articuno.png|96px]]<br>{{pcolor|Articuno| | | style="background:#{{ice color light}}" |[[File:144Articuno.png|96px]]<br>{{pcolor|Articuno|{{ice color dark}}}} | ||
| style="background:#{{electric color light}}" |[[File:145Zapdos.png|96px]]<br>{{pcolor|Zapdos| | | style="background:#{{electric color light}}" |[[File:145Zapdos.png|96px]]<br>{{pcolor|Zapdos|{{electric color dark}}}} | ||
| style="background:#{{fire color light}}" |[[File:146Moltres.png|96px]]<br>{{pcolor|Moltres| | | style="background:#{{fire color light}}" |[[File:146Moltres.png|96px]]<br>{{pcolor|Moltres|{{fire color dark}}}} | ||
|- | |- | ||
| colspan="3" style="background:#{{cynthia color light}}" |{{color2|{{cynthia color dark}}|Legendary birds}} | | colspan="3" style="background:#{{cynthia color light}}" |{{color2|{{cynthia color dark}}|Legendary birds}} | ||
|- | |- | ||
| style="background:#{{electric color light}}" |[[File:243Raikou.png|96px]]<br>{{pcolor|Raikou| | | style="background:#{{electric color light}}" |[[File:243Raikou.png|96px]]<br>{{pcolor|Raikou|{{electric color dark}}}} | ||
| style="background:#{{fire color light}}" |[[File:244Entei.png|96px]]<br>{{pcolor|Entei| | | style="background:#{{fire color light}}" |[[File:244Entei.png|96px]]<br>{{pcolor|Entei|{{fire color dark}}}} | ||
| style="background:#{{water color light}}" |[[File:245Suicune.png|96px]]<br>{{pcolor|Suicune| | | style="background:#{{water color light}}" |[[File:245Suicune.png|96px]]<br>{{pcolor|Suicune|{{water color dark}}}} | ||
|- | |- | ||
| colspan="3" style="background:#{{cynthia color light}}" |{{color2|{{cynthia color dark}}|Legendary beasts}} | | colspan="3" style="background:#{{cynthia color light}}" |{{color2|{{cynthia color dark}}|Legendary beasts}} | ||
|- | |- | ||
| style="background:#{{rock color light}}" |[[File:377Regirock.png|96px]]<br>{{pcolor|Regirock| | | style="background:#{{rock color light}}" |[[File:377Regirock.png|96px]]<br>{{pcolor|Regirock|{{rock color dark}}}} | ||
| style="background:#{{ice color light}}"|[[File:378Regice.png|96px]]<br>{{pcolor|Regice| | | style="background:#{{ice color light}}"|[[File:378Regice.png|96px]]<br>{{pcolor|Regice|{{ice color dark}}}} | ||
| style="background:#{{steel color light}}" |[[File:379Registeel.png|96px]]<br>{{pcolor|Registeel| | | style="background:#{{steel color light}}" |[[File:379Registeel.png|96px]]<br>{{pcolor|Registeel|{{steel color dark}}}} | ||
|- | |- | ||
| colspan="3" style="background:#{{cynthia color light}}" |{{color2|{{cynthia color dark}}|Legendary golems}} | | colspan="3" style="background:#{{cynthia color light}}" |{{color2|{{cynthia color dark}}|Legendary golems}} | ||
|- | |- | ||
| style="background:#{{psychic color light}}" |[[File:480Uxie.png|96px]]<br>{{pcolor|Uxie| | | style="background:#{{psychic color light}}" |[[File:480Uxie.png|96px]]<br>{{pcolor|Uxie|{{psychic color dark}}}} | ||
| style="background:#{{psychic color light}}" |[[File:481Mesprit.png|96px]]<br>{{pcolor|Mesprit| | | style="background:#{{psychic color light}}" |[[File:481Mesprit.png|96px]]<br>{{pcolor|Mesprit|{{psychic color dark}}}} | ||
| style="background:#{{psychic color light}}" |[[File:482Azelf.png|96px]]<br>{{pcolor|Azelf| | | style="background:#{{psychic color light}}" |[[File:482Azelf.png|96px]]<br>{{pcolor|Azelf|{{psychic color dark}}}} | ||
|- | |- | ||
| colspan="3" style="background:#{{cynthia color light}}" |{{color2|{{cynthia color dark}}|Lake guardians}} | | colspan="3" style="background:#{{cynthia color light}}" |{{color2|{{cynthia color dark}}|Lake guardians}} | ||
|- | |- | ||
| style="background:#{{flying color light}}" |[[File:641Tornadus.png|96px]]<br>{{pcolor|Tornadus| | | style="background:#{{flying color light}}" |[[File:641Tornadus.png|96px]]<br>{{pcolor|Tornadus|{{flying color dark}}}} | ||
| style="background:#{{electric color light}}" |[[File:642Thundurus.png|96px]]<br>{{pcolor|Thundurus| | | style="background:#{{electric color light}}" |[[File:642Thundurus.png|96px]]<br>{{pcolor|Thundurus|{{electric color dark}}}} | ||
| style="background:#{{ground color light}}" |[[File:645Landorus.png|96px]]<br>{{pcolor|Landorus| | | style="background:#{{ground color light}}" |[[File:645Landorus.png|96px]]<br>{{pcolor|Landorus|{{ground color dark}}}} | ||
|- | |- | ||
| colspan="3" style="background:#{{cynthia color light}};" |{{color2|{{cynthia color dark}}|Forces of Nature}} | | colspan="3" style="background:#{{cynthia color light}};" |{{color2|{{cynthia color dark}}|Forces of Nature}} |
edits