19,484
edits
(→Trivia) |
m (→Name origin) |
||
Line 155: | Line 155: | ||
| 기하시티 ''Giha City'' | | 기하시티 ''Giha City'' | ||
| From 기하 (幾何) ''giha'', geometry. | | From 기하 (幾何) ''giha'', geometry. | ||
|- style="background:#FFF;" | |||
| Chinese | | Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan}}) | ||
| | | 青海波市 ''Qīnghǎibō Shì'' | ||
| | | From 青海波 ''seigaiha''. Also means "blue ocean waves". | ||
|} | |} | ||
{{-}} | {{-}} |