1,551
edits
Solar Dragon (talk | contribs) No edit summary |
Solar Dragon (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 140: | Line 140: | ||
| style="background: #{{kanto color light}}; {{roundy|10px}}" | [[Generation V|V]] | | style="background: #{{kanto color light}}; {{roundy|10px}}" | [[Generation V|V]] | ||
|- | |- | ||
| style="background: #{{bug color}}; {{roundy|10px}}" | {{ | | style="background: #{{bug color}}; {{roundy|10px}}" | {{color2|{{bug color dark}}|Bug (type)|Bug-type}} | ||
| style="background: #{{bug color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 123 m.png|link=Scyther (Pokémon)]] | | style="background: #{{bug color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 123 m.png|link=Scyther (Pokémon)]] | ||
| style="background: #{{bug color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 212 m.png|link=Scizor (Pokémon)]] | | style="background: #{{bug color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 212 m.png|link=Scizor (Pokémon)]] | ||
Line 146: | Line 146: | ||
| style="background: #{{bug color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 416.png|link=Vespiquen (Pokémon)]] | | style="background: #{{bug color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 416.png|link=Vespiquen (Pokémon)]] | ||
| style="background: #{{bug color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 545.png|link=Scolipede (Pokémon)]] | | style="background: #{{bug color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 545.png|link=Scolipede (Pokémon)]] | ||
|- | |||
| style="background: #{{dark color}}; {{roundy|10px}}" | {{color2|{{dark color dark}}|Dark (type)|Dark-type}} | |||
| style="background: #{{dark color}}; {{roundy|10px}}" | | |||
| style="background: #{{dark color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 229 m.png|link=Houndoom (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{dark color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 359.png|link=Absol (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{dark color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 430.png|link=Honchkrow (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{dark color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 571.png|link=Zoroark (Pokémon)]] | |||
|- | |||
| style="background: #{{dragon color}}; {{roundy|10px}}" | {{color2|{{dragon color dark}}|Dragon (type)|Dragon-type}} | |||
| style="background: #{{dragon color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 149.png|link=Dragonite (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{dragon color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 230.png|link=Kingdra (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{dragon color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 373.png|link=Salamence (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{dragon color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 445 m.png|link=Garchomp (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{dragon color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 635.png|link=Hydreigon (Pokémon)]] | |||
|- | |||
| style="background: #{{electric color}}; {{roundy|10px}}" | {{color2|{{electric color dark}}|Electric (type)|Electric-type}} | |||
| style="background: #{{electric color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 082.png|link=Magneton (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{electric color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 181.png|link=Ampharos (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{electric color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 310.png|link=Manectric (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{electric color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 466.png|link=Electivire (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{electric color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 604.png|link=Eelektross (Pokémon)]] | |||
|- | |||
| style="background: #{{fighting color}}; {{roundy|10px}}" | {{color2|{{fighting color dark}}|Fighting (type)|Fighting-type}} | |||
| style="background: #{{fighting color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 107.png|link=Hitmonchan (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{fighting color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 214 m.png|link=Heracross (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{fighting color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 257 m.png|link=Blaziken (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{fighting color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 448.png|link=Lucario (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{fighting color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 539.png|link=Sawk (Pokémon)]] | |||
|- | |||
| style="background: #{{fire color}}; {{roundy|10px}}" | {{color2|{{fire color dark}}|Fire (type)|Fire-type}} | |||
| style="background: #{{fire color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 006.png|link=Charizard (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{fire color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 157.png|link=Typhlosion (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{fire color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 257 m.png|link=Blaziken (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{fire color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 467.png|link=Magmortar (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{fire color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 555.png|link=Darmanitan (Pokémon)]] | |||
|- | |||
| style="background: #{{flying color}}; {{roundy|10px}}" | {{color2|{{flying color dark}}|Flying (type)|Flying-type}} | |||
| style="background: #{{flying color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 018.png|link=Pidgeot (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{flying color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 169.png|link=Crobat (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{flying color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 277.png|link=Swellow (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{flying color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 430.png|link=Honchkrow (Pokémon)]] | |||
| style="background: #{{flying color}}; {{roundy|10px}}" | [[File:Spr 5b 628.png|link=Braviary (Pokémon)]] | |||
|} | |} | ||
edits