editlock-exempt
32,896
edits
(→Trivia) |
Lady Ariel (talk | contribs) |
||
Line 64: | Line 64: | ||
===[[Trade]]d to the player=== | ===[[Trade]]d to the player=== | ||
{| style="background: #{{black 2 color light}}; {{roundy|10px}}; border: 3px solid #{{black 2 color}}; margin:auto; width:auto" | {| style="background: #{{black 2 color light}}; {{roundy|10px}}; border: 3px solid #{{black 2 color}}; margin:auto; width:auto" | ||
|- | |- | ||
Line 133: | Line 132: | ||
| [[RageCandyBar]] | | [[RageCandyBar]] | ||
| {{a|Telepathy}} | | {{a|Telepathy}} | ||
| テツ | |||
| 54118 | |||
|- style="text-align:center" | |||
| [[Nimbasa City]] | |||
| {{MSP|000}} | |||
| Any Pokémon | |||
| {{MSP|231|Phanpy}} | |||
| {{p|Phanpy}} {{male}}/{{female}} | |||
| ??? | |||
| [[RageCandyBar]] | |||
| {{a|Sand Veil}} | |||
| テツ | |||
| 54118 | |||
|- style="text-align:center" | |||
| [[Nimbasa City]] | |||
| {{MSP|000}} | |||
| Any Pokémon | |||
| {{MSP|280|Ralts}} | |||
| {{p|Ralts}} {{male}}/{{female}} | |||
| ??? | |||
| {{DL|Status ailment healing item|Lava Cookie}} | |||
| {{a|Telepathy}} | |||
| テツ | |||
| 54118 | |||
|- style="text-align:center" | |||
| [[Nimbasa City]] | |||
| {{MSP|000}} | |||
| Any Pokémon | |||
| {{MSP|302|Sableye}} | |||
| {{p|Sableye}} {{male}}/{{female}} | |||
| ??? | |||
| {{DL|Status ailment healing item|Lava Cookie}} | |||
| {{a|Prankster}} | |||
| テツ | |||
| 54118 | |||
|- style="text-align:center" | |||
| [[Nimbasa City]] | |||
| {{MSP|000}} | |||
| Any Pokémon | |||
| {{MSP|327|Spinda}} | |||
| {{p|Spinda}} {{male}}/{{female}} | |||
| ??? | |||
| {{DL|Status ailment healing item|Lava Cookie}} | |||
| {{a|Contrary}} | |||
| テツ | |||
| 54118 | |||
|- style="text-align:center" | |||
| [[Nimbasa City]] | |||
| {{MSP|000}} | |||
| Any Pokémon | |||
| {{MSP|408|Cranidos}} | |||
| {{p|Cranidos}} {{male}}/{{female}} | |||
| ??? | |||
| {{DL|Status ailment healing item|Old Gateau}} | |||
| {{a|Sheer Force}} | |||
| テツ | |||
| 54118 | |||
|- style="text-align:center" | |||
| [[Nimbasa City]] | |||
| {{MSP|000}} | |||
| Any Pokémon | |||
| {{MSP|422E|Shellos}} | |||
| {{p|Shellos}} {{male}}/{{female}} | |||
| ??? | |||
| {{DL|Status ailment healing item|Old Gateau}} | |||
| {{a|Sand Force}} | |||
| テツ | |||
| 54118 | |||
|- style="text-align:center" | |||
| [[Nimbasa City]] | |||
| {{MSP|000}} | |||
| Any Pokémon | |||
| {{MSP|442|Spiritomb}} | |||
| {{p|Spiritomb}} {{male}}/{{female}} | |||
| ??? | |||
| {{DL|Status ailment healing item|Old Gateau}} | |||
| {{a|Infiltrator}} | |||
| テツ | | テツ | ||
| 54118 | | 54118 |