6,586
edits
(Undo revision 789386 by HyperKunoichi (Talk) So? If they care, they can at the episode synopsis.) |
|||
Line 15: | Line 15: | ||
| 127 | | 127 | ||
| {{MS|127|Pinsir}} | | {{MS|127|Pinsir}} | ||
| [[Samurai]] | | [[Samurai|Samurai's]] {{p|Pinsir}} | ||
| {{m|Tackle}} | | {{m|Tackle}} | ||
| <span style="display:none">1004</span>[[EP004]] | | <span style="display:none">1004</span>[[EP004]] | ||
Line 81: | Line 81: | ||
| 182 | | 182 | ||
| {{MS|182|Bellossom}} | | {{MS|182|Bellossom}} | ||
| [[Bailey]] | | [[Bailey|Bailey's]] {{p|Bellossom}} | ||
| {{m|Twister}} | | {{m|Twister}} | ||
| <span style="display:none">1122</span>[[EP122]] | | <span style="display:none">1122</span>[[EP122]] | ||
Line 108: | Line 108: | ||
| {{m|Sleep Powder}} | | {{m|Sleep Powder}} | ||
| <span style="display:none">1225</span>[[EP227]] | | <span style="display:none">1225</span>[[EP227]] | ||
|- | |||
| 219 | |||
| {{MS|219|Magcargo}} | |||
| [[Egan|Egan's]] {{p|Magcargo}} | |||
| {{m|Withdraw}} | |||
| <span style="display:none">1258</span>[[EP240]] | |||
|- | |- | ||
| 246 | | 246 | ||
Line 117: | Line 123: | ||
| 208 | | 208 | ||
| {{MS|208|Steelix}} | | {{MS|208|Steelix}} | ||
| | | [[Harrison (Johto)|Harrison's]] {{p|Steelix}} | ||
| {{m|Wrap}} | | {{m|Wrap}} | ||
| <span style="display:none">1271</span>[[EP271]] | | <span style="display:none">1271</span>[[EP271]] | ||
Line 141: | Line 147: | ||
| 371 | | 371 | ||
| {{MS|371|Bagon}} | | {{MS|371|Bagon}} | ||
| [[Michelle]] | | [[Michelle|Michelle's]] {{p|Bagon}} | ||
| {{m|Skull Bash}} | | {{m|Skull Bash}} | ||
| <span style="display:none">2043</span>[[AG043]] | | <span style="display:none">2043</span>[[AG043]] | ||
|- | |- | ||
| | | 396 | ||
| {{MS| | | {{MS|396|Starly}} | ||
| [[Ash's | | [[Ash's Starly]] | ||
| {{m|Gust}} | | {{m|Gust}} | ||
| <span style="display:none">3002</span>[[DP002]] | | <span style="display:none">3002</span>[[DP002]] | ||
Line 159: | Line 165: | ||
| 414 | | 414 | ||
| {{MS|414|Mothim}} | | {{MS|414|Mothim}} | ||
| [[Cheryl | | [[Cheryl's Mothim]] | ||
| {{m|Supersonic}} | | {{m|Supersonic}} | ||
| <span style="display:none">3060</span>[[DP032]] | | <span style="display:none">3060</span>[[DP032]] | ||
Line 165: | Line 171: | ||
| 436 | | 436 | ||
| {{MS|436|Bronzor}} | | {{MS|436|Bronzor}} | ||
| [[Saturn]] | | [[Saturn|Saturn's]] {{p|Bronzor}} | ||
| {{m|Teleport}} | | {{m|Teleport}} | ||
| <span style="display:none">3060</span>[[DP060]] | | <span style="display:none">3060</span>[[DP060]] | ||
Line 171: | Line 177: | ||
| 446 | | 446 | ||
| {{MS|446|Munchlax}} | | {{MS|446|Munchlax}} | ||
| [[Kylie]] | | [[Kylie|Kylie's]] {{p|Munchlax}} | ||
| {{m|Giga Impact}} | | {{m|Giga Impact}} | ||
| <span style="display:none">3076</span>[[DP076]] | | <span style="display:none">3076</span>[[DP076]] | ||
Line 183: | Line 189: | ||
| 477 | | 477 | ||
| {{MS|477|Dusknoir}} | | {{MS|477|Dusknoir}} | ||
| | | [[Dusknoir (Mystery Dungeon 2 character)|Dusknoir]] | ||
| {{m|Rapid Spin}} | | {{m|Rapid Spin}} | ||
| {{an|Pokémon Mystery Dungeon: Explorers of the Sky|*}} | | {{an|Pokémon Mystery Dungeon: Explorers of the Sky|*}} |
edits