43,655
edits
Line 550: | Line 550: | ||
|- style="text-align:center; background:#fff" | |- style="text-align:center; background:#fff" | ||
! rowspan= | ! rowspan=8 style="background:#{{alola color dark}}" | {{color2|{{alola color light}}|Generation VII|VII}} | ||
| rowspan="2" | [[File:Pokémon_Magikarp_Jump_logo.png|200px]]<br>{{color2|000|Pokémon: Magikarp Jump}} | | rowspan="2" | [[File:Pokémon_Magikarp_Jump_logo.png|200px]]<br>{{color2|000|Pokémon: Magikarp Jump}} | ||
| [[File:iOS Logo.png|100px|iOS|link=wp:iOS]] | | [[File:iOS Logo.png|100px|iOS|link=wp:iOS]] | ||
Line 574: | Line 574: | ||
| [[File:Nintendo 3DS Logo.png|200px|Nintendo 3DS|link=Nintendo 3DS]] | | [[File:Nintendo 3DS Logo.png|200px|Nintendo 3DS|link=Nintendo 3DS]] | ||
| March 23, 2018<br><small>Japan</small> | | March 23, 2018<br><small>Japan</small> | ||
|- style="text-align:center; background:#fff" | |||
| rowspan="2" | [[File:Pokémon Quest logo.png|200px]]<br>{{color2|000|Pokémon Quest}} | |||
| style="text-align:center; background:#e70012" | [[File:Nintendo Switch Logo.png|200px|Nintendo Switch|link=Nintendo Switch]] | |||
| May 30, 2018{{tt|*|May 29 in North America due to time zone difference}}<br><small>Worldwide</small> | |||
|- style="text-align:center; background:#fff" | |||
| [[File:iOS Logo.png|100px|iOS|link=wp:iOS]]<br>[[File:Android logo.png|200px|Android|link=wp:Android (operating system)]] | |||
| June 27, 2018<br><small>Worldwide</small> | |||
|}{{-}} | |}{{-}} |