53,617
edits
m (→Names) |
m (→Names) |
||
Line 48: | Line 48: | ||
| From ''{{wp|skull}}'' | | From ''{{wp|skull}}'' | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| English, French, German,<br>Italian, Spanish, Dutch | | English, French, German,<br>Italian, Spanish, Dutch | ||
| Team Skull | | Team Skull | ||
| Same as Japanese name | | Same as Japanese name | ||
Line 63: | Line 63: | ||
| 骷髏隊 ''Fūlòuh Déui'' | | 骷髏隊 ''Fūlòuh Déui'' | ||
| From 骷髏 ''fūlòuh'', skull | | From 骷髏 ''fūlòuh'', skull | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| Czech | |||
| Tým Skull | |||
| Same as Japanese name | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| Hungarian | |||
| Koponya Csapat | |||
| From ''koponya'' (skull) | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| Polish | |||
| Zespół Skull | |||
| Same as Japanese name | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| Portugeuse | |||
| Equipa Skull<br>Team Skull | |||
| Same as Japanese name | |||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Russian | | Russian |