13,925
edits
m (→History) |
m (→Names) |
||
Line 276: | Line 276: | ||
| 小望 ''Xiǎo Wàng'' | | 小望 ''Xiǎo Wàng'' | ||
| 望 is from Japanese 望み ''nozomi'', hope. | | 望 is from Japanese 望み ''nozomi'', hope. | ||
|- style="background:#FFF;" | |||
|Russian | |||
|Зои ''Zoi'' | |||
|Transcription of English name | |||
|}{{-}} | |}{{-}} | ||
edits