400
edits
(→Intro) |
(→Intro) |
||
Line 85: | Line 85: | ||
| [[Pokémon Red and Blue]] | | [[Pokémon Red and Blue]] | ||
| A man in [[Viridian City]] | | A man in [[Viridian City]] | ||
| align="right" | English | |||
|- | |||
| Spearow | |||
| Kenya | |||
| | |||
| [[Webster (Johto)| Randy/Webster]] | |||
| align="right" | English | | align="right" | English | ||
|- | |- | ||
Line 135: | Line 141: | ||
| align="right" | Chuang Yi | | align="right" | Chuang Yi | ||
|- | |- | ||
| {{p| | | {{p|Clefable}} | ||
| Clefy | | Clefy | ||
| Pokémon Aventures | | Pokémon Aventures | ||
Line 141: | Line 147: | ||
| align="right" | English | | align="right" | English | ||
|- | |- | ||
| Wigglytuff | | {{p|Wigglytuff}} | ||
| [[Jiggly]] | | [[Jiggly]] | ||
| Pokémon Adventures | | Pokémon Adventures |
edits