2,209
edits
m (new nav) |
No edit summary |
||
Line 76: | Line 76: | ||
|align="right" style="background:#{{blue color}}; color:#{{green color}} |Revolving Globe | |align="right" style="background:#{{blue color}}; color:#{{green color}} |Revolving Globe | ||
|} | |} | ||
==Trivia== | |||
===Names=== | |||
{| border="1" style="border: 1px solid #88a; border-collapse: collapse;" cellspacing="1" cellpadding="2" | |||
|- style="background: #{{normal color}};" | |||
! Language | |||
! Name | |||
! Origin | |||
|- | |||
| Japanese | |||
| ミスター・グッズ '' Mister Goods'' | |||
| From ''goods''. | |||
|- | |||
| English | |||
| Mr. Goods | |||
| From ''goods''. | |||
|- | |||
| French | |||
| Rico Lexion | |||
| From ''collection''. | |||
|- | |||
| German | |||
| Herr Deko | |||
| From ''Dekoration'', decoration. | |||
|- | |||
| Italian | |||
| Sig. Omaggi | |||
| From ''omaggi'', homages, presents. | |||
|- | |||
| Spanish | |||
| Sr. Curiosidades | |||
| From ''curiosidades'', curiosities. | |||
|- | |||
| Korean | |||
| 미스터 굿즈 ''Mister Goods'' | |||
| From ''goods''. | |||
|} | |||
{{NPC|platinum|sinnoh=yes}} | {{NPC|platinum|sinnoh=yes}} |
edits