4,401
edits
No edit summary |
|||
Line 112: | Line 112: | ||
![[Generation IV]] | ![[Generation IV]] | ||
|- | |- | ||
| Start || {{M|Ancientpower}}<BR>{{M|Peck}}<BR> {{M|Odor Sleuth}}<BR> {{M|Powder Snow}}<BR>{{M|Mud Sport}} | | Start || {{M|Ancientpower}}<BR>{{M|Peck}}<BR> {{M|Odor Sleuth}}<BR> '''{{M|Powder Snow}}'''<BR>{{M|Mud Sport}} | ||
|- | |- | ||
| 4 || {{M|Mud Sport}} | | 4 || {{M|Mud Sport}} | ||
|- | |- | ||
| 8 || {{M|Powder Snow}} | | 8 || '''{{M|Powder Snow}}''' | ||
|- | |- | ||
| 13 || {{M|Mud-Slap}} | | 13 || '''{{M|Mud-Slap}}''' | ||
|- | |- | ||
| 16 || {{M|Endure}} | | 16 || {{M|Endure}} | ||
|- | |- | ||
| 20 || {{M|Mud Bomb}} | | 20 || '''{{M|Mud Bomb}}''' | ||
|- | |- | ||
| 25 || {{M|Hail}} | | 25 || {{M|Hail}} | ||
|- | |- | ||
| 28 || {{M|Ice Fang}} | | 28 || '''{{M|Ice Fang}}''' | ||
|- | |- | ||
| 32 || {{M|Take Down}} | | 32 || {{M|Take Down}} | ||
Line 132: | Line 132: | ||
| 33 || {{M|Double Attack}} | | 33 || {{M|Double Attack}} | ||
|- | |- | ||
| 40 || {{M|Earthquake}} | | 40 || '''{{M|Earthquake}}''' | ||
|- | |- | ||
| 48 || {{M|Mist}} | | 48 || {{M|Mist}} | ||
|- | |- | ||
| 56 || | | 56 || '''{{M|Blizzard}}''' | ||
|- | |- | ||
| 65 || {{M|Scary Face}} | | 65 || {{M|Scary Face}} | ||
|} | |||
==By TM/HM== | |||
{| border="1" style="border: 1px solid #999; border-collapse: collapse; background: white; margin: auto;" cellspacing="1" cellpadding="2" | |||
|- style="background: #{{ice color}};" | |||
! Game | |||
![[Generation IV]] | |||
|- | |||
| TM05 || {{m|Roar}} | |||
|- | |||
| TM06 || {{m|Toxic}} | |||
|- | |||
| TM07 || {{m|Hail}} | |||
|- | |||
| TM10 || {{m|Hidden Power}} | |||
|- | |||
| TM13 || '''{{m|Ice Beam}}''' | |||
|- | |||
| TM14 || '''{{m|Blizzard}}''' | |||
|- | |||
| TM15 || {{m|Hyper Beam}} | |||
|- | |||
| TM16 || {{m|Light Screen}} | |||
|- | |||
| TM17 || {{m|Protect}} | |||
|- | |||
| TM18 || {{m|Rain Dance}} | |||
|- | |||
| TM21 || {{m|Frustration}} | |||
|- | |||
| TM26 || '''{{m|Earthquake}}''' | |||
|- | |||
| TM27 || {{m|Return}} | |||
|- | |||
| TM28 || '''{{m|Dig}}''' | |||
|- | |||
| TM32 || {{m|Double Team}} | |||
|- | |||
| TM33 || {{m|Reflect}} | |||
|- | |||
| TM37 || {{m|Sandstorm}} | |||
|- | |||
| TM39 || {{m|Rock Tomb}} | |||
|- | |||
| TM42 || {{m|Facade}} | |||
|- | |||
| TM43 || {{m|Secret Power}} | |||
|- | |||
| TM44 || {{m|Rest}} | |||
|- | |||
| TM45 || {{m|Attract}} | |||
|- | |||
| TM58 || {{m|Endure}} | |||
|- | |||
| TM68 || {{m|Giga Impact}} | |||
|- | |||
| TM71 || {{m|Stone Edge}} | |||
|- | |||
| TM72 || '''{{m|Snow Slide}}''' | |||
|- | |||
| TM73 || {{m|Stealth Rock}} | |||
|- | |||
| TM78 || {{m|Entice}} | |||
|- | |||
| TM80 || {{m|Rock Slide}} | |||
|- | |||
| TM82 || {{m|Sleep Talk}} | |||
|- | |||
| TM83 || {{m|Nature Blessing}} | |||
|- | |||
| TM87 || {{m|Swagger}} | |||
|- | |||
| TM90 || {{m|Substitute}} | |||
|- | |||
| HM04 || {{m|Strength}} | |||
|- | |||
| HM06 || {{m|Rock Smash}} | |||
|- | |||
| HM08 || {{m|Rock Climb}} | |||
|} | |} | ||
edits