6,767
edits
David aipom (talk | contribs) (Ownage) |
(→These Things Own/Pwn!: Yah) |
||
Line 75: | Line 75: | ||
== These Things Own/Pwn! == | == These Things Own/Pwn! == | ||
===<u>Pokémon Characters</u>=== | |||
{|border="1" style="border: 1px solid #000; border-collapse: collapse;" width=80px cellspacing="0" | |||
|- | |||
| align=center | [[Image:Ash_Sprite.png]]<br>[[Ash]] | |||
|} | |||
===<u>Major Pokémon</u>=== | |||
{|border="1" style="border: 1px solid #000; border-collapse: collapse;" width=125px cellspacing="0" | {|border="1" style="border: 1px solid #000; border-collapse: collapse;" width=125px cellspacing="0" | ||
|- | |- | ||
Line 82: | Line 88: | ||
| align=center | [[Image:Ash's_Grovyle.png]]<br>[[Ash's Sceptile|Grovyle]] | | align=center | [[Image:Ash's_Grovyle.png]]<br>[[Ash's Sceptile|Grovyle]] | ||
| align=center | [[Image:Ash's_Sceptile2.png]]<br>[[Ash's Sceptile|Sceptile]] | | align=center | [[Image:Ash's_Sceptile2.png]]<br>[[Ash's Sceptile|Sceptile]] | ||
| align=center | [[Image:Ash's_Primeape.png]]<br>[[Ash's Primeape|Primeape]] | |||
| align=center | [[Image:Ash's_Butterfree.png]]<br>[[Ash's Butterfree|Butterfree]] | | align=center | [[Image:Ash's_Butterfree.png]]<br>[[Ash's Butterfree|Butterfree]] | ||
|} | |} | ||
===<u>Minor Pokémon</u>=== | |||
{|border="1" style="border: 1px solid #000; border-collapse: collapse;" width=125px cellspacing="0" | {|border="1" style="border: 1px solid #000; border-collapse: collapse;" width=125px cellspacing="0" | ||
|- | |- | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Jessie's_Dustox.png]]<br>[[Jessie's Dustox|Dustox]] | ||
| align=center | [[Image:Taisei's_Piplup.png]]<br>{{p|Piplup}} | |||
| align=center | [[Image:Joy's_Chansey.png]]<br>[[Joy's Chansey|Chansey]] | | align=center | [[Image:Joy's_Chansey.png]]<br>[[Joy's Chansey|Chansey]] | ||
| align=center | [[Image:Joy's_Blissey.png]]<br>{{p|Blissey}} | | align=center | [[Image:Joy's_Blissey.png]]<br>{{p|Blissey}} | ||
| align=center | [[Image:Muchmoney's_Granbull.png]]<br>[[Madame_Muchmoney's_Granbull|Granbull]] | | align=center | [[Image:Muchmoney's_Granbull.png]]<br>[[Madame_Muchmoney's_Granbull|Granbull]] | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Madame_Muchmoney's_Snubull.png]]<br>[[Madame_Muchmoney's_Granbull|Snubull]] | ||
| align=center | [[Image:Misty's Togetic Egg.png]]<br>[[Misty's Togetic|Togepi | |} | ||
| align=center | [[Image: | {|border="1" style="border: 1px solid #000; border-collapse: collapse;" width=160px cellspacing="0" | ||
| align=center | [[Image:Ash's | |- | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Natasha's Electrode.png]]<br>[[Natasha|Electrode]] | ||
| align=center | [[Image:Luverin.png]]<br>[[Luverin]] | |||
| align=center | [[Image:Fluffy.png]]<br>[[Mary (Johto)|Fluffy]] | |||
| align=center | [[Image:Wilhemina's Marill.png]]<br>[[Wilhemina|Marill]] | |||
| align=center | [[Image:Malachi's Pidgey.png]]<br>[[Malachi|Pidgey]] | |||
|} | |||
===<u>Pokémon Eggs</u>=== | |||
{|border="1" style="border: 1px solid #000; border-collapse: collapse;" width=125px cellspacing="0" | |||
|- | |||
| align=center | http://i512.photobucket.com/albums/t329/Tavisource/SandshrewEgg.png<br>{{p|Sandshrew}} | |||
| align=center | http://i512.photobucket.com/albums/t329/Tavisource/VulpixEgg.png<br>{{p|Vulpix}} | |||
| align=center | http://i512.photobucket.com/albums/t329/Tavisource/PsyduckEgg.png<br>{{p|Psyduck}} | |||
| align=center | [[Image:May's Eevee Egg.png]]<br>[[May's Glaceon|Eevee]] | |||
| align=center | http://i512.photobucket.com/albums/t329/Tavisource/SentretEgg.png<br>{{p|Sentret}} | |||
| align=center | http://i512.photobucket.com/albums/t329/Tavisource/LedybaEgg.png<br>{{p|Ledyba}} | |||
|} | |||
{|border="1" style="border: 1px solid #000; border-collapse: collapse;" width=125px cellspacing="0" | |||
|- | |||
| align=center | http://i512.photobucket.com/albums/t329/Tavisource/SpinarakEgg.png<br>{{p|Spinarak}} | |||
| align=center | http://i512.photobucket.com/albums/t329/Tavisource/ChinchouEgg.png<br>{{p|Chinchou}} | |||
| align=center | http://i512.photobucket.com/albums/t329/Tavisource/PichuEgg.png<br>{{p|Pichu}} | |||
| align=center | http://i512.photobucket.com/albums/t329/Tavisource/IgglybuffEgg.png<br>{{p|Igglybuff}} | |||
| align=center | http://i512.photobucket.com/albums/t329/Tavisource/CleffaEgg.png<br>{{p|Cleffa}} | |||
| align=center | [[Image:Misty's Togetic Egg.png]]<br>[[Misty's Togetic|Togepi]] | |||
|} | |||
{|border="1" style="border: 1px solid #000; border-collapse: collapse;" width=125px cellspacing="0" | |||
|- | |||
| align=center | http://i512.photobucket.com/albums/t329/Tavisource/AipomEgg.png<br>{{p|Aipom}} | |||
| align=center | http://i512.photobucket.com/albums/t329/Tavisource/WooperEgg.png<br>{{p|Wooper}} | |||
| align=center | http://i512.photobucket.com/albums/t329/Tavisource/TeddiursaEgg.png<br>{{p|Teddiursa}} | |||
| align=center | [[Image:Ash's Phanpy Egg.png]]<br>[[Ash's Phanpy|Phanpy]] | |||
| align=center | http://i512.photobucket.com/albums/t329/Tavisource/SmoochumEgg.png<br>{{p|Smoochum}} | |||
| align=center | http://i512.photobucket.com/albums/t329/Tavisource/ElekidEgg.png<br>{{p|Elekid}} | |||
|} | |||
{|border="1" style="border: 1px solid #000; border-collapse: collapse;" width=125px cellspacing="0" | |||
|- | |||
| align=center | http://i512.photobucket.com/albums/t329/Tavisource/MagbyEgg.png<br>{{p|Magby}} | |||
| align=center | [[Image:Ash's Larvitar Egg.png]]<br>[[Ash's Larvitar|Larvitar]] | |||
| align=center | http://i512.photobucket.com/albums/t329/Tavisource/MudkipEgg.png<br>{{p|Mudkip}} | |||
| align=center | http://i512.photobucket.com/albums/t329/Tavisource/MakuhitaEgg.png<br>{{p|Makuhita}} | |||
| align=center | http://i512.photobucket.com/albums/t329/Tavisource/SkittyEgg.png<br>{{p|Skitty}} | |||
| align=center | [[Image:Brock's Happiny Egg.png]]<br>[[Brock's Happiny|Happiny]] | |||
|} | |} | ||
edits