486
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 353: | Line 353: | ||
| {{a|Chlorophyll}} | | {{a|Chlorophyll}} | ||
| | | | ||
|- | |||
| 045 | |||
| {{MS|045|Vileplume (Pokémon)}} | |||
| {{p|Vileplume}} | |||
| Ruffresia | |||
| {{a|Chlorophyll}} | |||
| | |||
|- | |||
| 182 | |||
| {{MS|182|Bellossom (Pokémon)}} | |||
| {{p|Bellossom}} | |||
| Kireihana | |||
| {{a|Chlorophyll}} | |||
| | |||
|- | |||
| 046 | |||
| {{MS|046|Paras (Pokémon)}} | |||
| {{p|Paras}} | |||
| Paras | |||
| {{a|Effect Spore}} | |||
| {{a|Dry Skin}}* | |||
|- | |||
| 047 | |||
| {{MS|047|Parasect (Pokémon)}} | |||
| {{p|Parasect}} | |||
| Parasect | |||
| {{a|Effect Spore}} | |||
| {{a|Dry Skin}}* | |||
|- | |||
| 048 | |||
| {{MS|048|Venonat (Pokémon)}} | |||
| {{p|Venonat}}Y | |||
| Kongpang | |||
| {{a|Compoundeyes}} | |||
| {{a|Tinted Lens}}* | |||
|- | |||
| 049 | |||
| {{MS|049|Venomoth (Pokémon)}} | |||
| {{p|Venomoth}} | |||
| Morphon | |||
| {{a|Shield Dust}} | |||
| {{a|Tinted Lens}}* | |||
|- | |||
| 050 | |||
| {{MS|050|Diglett (Pokémon)}} | |||
| {{p|Diglett}} | |||
| Digda | |||
| {{a|Sand Veil}} | |||
| {{a|Arena Trap}} | |||
|- | |||
| 051 | |||
| {{MS|051|Dugtrio (Pokémon)}} | |||
| {{p|Dugtrio}} | |||
| Dugtrio | |||
| {{a|Sand Veil}} | |||
| {{a|Arena Trap}} | |||
|- | |||
| 052 | |||
| {{MS|052|Meowth (Pokémon)}} | |||
| {{p|Meowth}} | |||
| Nyarth | |||
| {{a|Pickup}} | |||
| {{a|Technician}}* | |||
|- | |||
| 053 | |||
| {{MS|053|Persian (Pokémon)}} | |||
| {{p|Persian}} | |||
| Persian | |||
| {{a|Limber}} | |||
| {{a|Technician}}* | |||
|- | |||
| 054 | |||
| {{MS|054|Psyduck (Pokémon)}} | |||
| {{p|Psyduck}} | |||
| Koduck | |||
| {{a|Damp}} | |||
| {{a|Cloud Nine}} | |||
|- | |||
| 055 | |||
| {{MS|055|Golduck (Pokémon)}} | |||
| {{p|Golduck}} | |||
| Golduck | |||
| {{a|Damp}} | |||
| {{a|Cloud Nine}} | |||
|- | |||
| 056 | |||
| {{MS|056|Mankey (Pokémon)}} | |||
| {{p|Mankey}} | |||
| Mankey | |||
| {{a|Vital Spirit}} | |||
| {{a|Anger Point}}* | |||
|- | |||
| 057 | |||
| {{MS|057|Primeape (Pokémon)}} | |||
| {{p|Primeape}} | |||
| Okorizaru | |||
| {{a|Vital Spirit}} | |||
| {{a|Anger Point}}* | |||
|- | |||
| 058 | |||
| {{MS|058|Growlithe (Pokémon)}} | |||
| {{p|Growlithe}} | |||
| Gardie | |||
| {{a|Intimidate}} | |||
| {{a|Flash Fire}} | |||
|- | |||
| 059 | |||
| {{MS|059|Arcanine (Pokémon)}} | |||
| {{p|Arcanine}} | |||
| Windie | |||
| {{a|Intimidate}} | |||
| {{a|Flash Fire}} | |||
|- | |||
| 060 | |||
| {{MS|060|Poliwag (Pokémon)}} | |||
| {{p|Poliwag}} | |||
| Nyoromo | |||
| {{a|Water Absorb}} | |||
| {{a|Damp}} | |||
|- | |||
| 061 | |||
| {{MS|061|Poliwhirl (Pokémon)}} | |||
| {{p|Poliwhirl}} | |||
| Nyorozo | |||
| {{a|Water Absorb}} | |||
| {{a|Damp}} | |||
|- | |||
| 062 | |||
| {{MS|062|Poliwrath (Pokémon)}} | |||
| {{p|Poliwrath}} | |||
| Nyorobon | |||
| {{a|Water Absorb}} | |||
| {{a|Damp}} | |||
|- | |||
| 186 | |||
| {{MS|186|Politoed (Pokémon)}} | |||
| {{p|Politoed}} | |||
| Nyorotono | |||
| {{a|Water Absorb}} | |||
| {{a|Damp}} | |||
|- | |||
| 063 | |||
| {{MS|063|Abra (Pokémon)}} | |||
| {{p|Abra}} | |||
| Kasey | |||
| {{a|Synchronize}} | |||
| {{a|Inner Focus}} | |||
|- | |||
| 064 | |||
| {{MS|064|Kadabra (Pokémon)}} | |||
| {{p|Kadabra}} | |||
| Yungerer | |||
| {{a|Synchronize}} | |||
| {{a|Inner Focus}} | |||
|- | |||
| 065 | |||
| {{MS|065|Alakazam (Pokémon)}} | |||
| {{p|Alakazam}} | |||
| Foodin | |||
| {{a|Synchronize}} | |||
| {{a|Inner Focus}} | |||
|- | |||
| 066 | |||
| {{MS|066|Machop (Pokémon)}} | |||
| {{p|Machop}} | |||
| Wanriky | |||
| {{a|Guts}} | |||
| {{a|No Guard}}* | |||
|- | |||
| 067 | |||
| {{MS|067|Machoke (Pokémon)}} | |||
| {{p|Machoke}} | |||
| Goriky | |||
| {{a|Guts}} | |||
| {{a|No Guard}}* | |||
|- | |||
| 068 | |||
| {{MS|068|Machamp (Pokémon)}} | |||
| {{p|Machamp}} | |||
| Kairiky | |||
| {{a|Guts}} | |||
| {{a|No Guard}}* | |||
|- | |||
| 069 | |||
| {{MS|069|Bellsprout (Pokémon)}} | |||
| {{p|Bellsprout}} | |||
| Madatsubomi | |||
| {{a|Chlorophyll}} | |||
| | |||
|- | |||
| 070 | |||
| {{MS|070|Weepinbell (Pokémon)}} | |||
| {{p|Weepinbell}} | |||
| Utsudon | |||
| {{a|Chlorophyll}} | |||
| | |||
|- | |||
| 071 | |||
| {{MS|071|Victreebel (Pokémon)}} | |||
| {{p|Victreebel}} | |||
| Utsubot | |||
| {{a|Chlorophyll}} | |||
| | |||
|- | |||
| 072 | |||
| {{MS|072|Tentacool (Pokémon)}} | |||
| {{p|Tentacool}} | |||
| Menokurage | |||
| {{a|Clear Body}} | |||
| {{a|Liquid Ooze}} | |||
|- | |||
| 073 | |||
| {{MS|073|Tentacruel (Pokémon)}} | |||
| {{p|Tentacruel}} | |||
| Dokukurage | |||
| {{a|Clear Body}} | |||
| {{a|Liquid Ooze}} | |||
|- | |||
| 074 | |||
| {{MS|074|Geodude (Pokémon)}} | |||
| {{p|Geodude}} | |||
| Ishitsubute | |||
| {{a|Rock Head}} | |||
| {{a|Sturdy}} | |||
|- | |||
| 075 | |||
| {{MS|075|Graveler (Pokémon)}} | |||
| {{p|Graveler}} | |||
| Golone | |||
| {{a|Rock Head}} | |||
| {{a|Sturdy}} | |||
|- | |||
| 076 | |||
| {{MS|076|Golem (Pokémon)}} | |||
| {{p|Golem}} | |||
| Golonya | |||
| {{a|Rock Head}} | |||
| {{a|Sturdy}} | |||
|- | |||
| 077 | |||
| {{MS|077|Ponyta (Pokémon)}} | |||
| {{p|Ponyta}} | |||
| Ponyta | |||
| {{a|Run Away}} | |||
| {{a|Flash Fire}} | |||
|- | |||
| 078 | |||
| {{MS|078|Rapidash (Pokémon)}} | |||
| {{p|Rapidash}} | |||
| Gallop | |||
| {{a|Run Away}} | |||
| {{a|Flash Fire}} | |||
|- | |||
| 079 | |||
| {{MS|079|Slowpoke (Pokémon)}} | |||
| {{p|Slowpoke}} | |||
| Yadon | |||
| {{a|Oblivious}} | |||
| {{a|Own Tempo}} | |||
|- | |||
| 080 | |||
| {{MS|080|Slowbro (Pokémon)}} | |||
| {{p|Slowbro}} | |||
| Yadoran | |||
| {{a|Oblivious}} | |||
| {{a|Own Tempo}} | |||
|- | |||
| 199 | |||
| {{MS|199|Slowking (Pokémon)}} | |||
| {{p|Slowking}} | |||
| Yadoking | |||
| {{a|Oblivious}} | |||
| {{a|Own Tempo}} | |||
|- | |||
| 081 | |||
| {{MS|081|Magnemite (Pokémon)}} | |||
| {{p|Magnemite}} | |||
| Coil | |||
| {{a|Magnet Pull}} | |||
| {{a|Sturdy}} | |||
|- | |||
| 082 | |||
| {{MS|082|Magneton (Pokémon)}} | |||
| {{p|Magneton}} | |||
| Rarecoil | |||
| {{a|Magnet Pull}} | |||
| {{a|Sturdy}} | |||
|- | |||
| 462 | |||
| {{MS|462|Magnezone (Pokémon)}} | |||
| {{p|Magnezone}} | |||
| Jibacoil | |||
| {{a|Magnet Pull}} | |||
| {{a|Sturdy}} | |||
|- | |||
| 083 | |||
| {{MS|083|Farfetch’d (Pokémon)}} | |||
| {{p|Farfetch'd}} | |||
| Kamonegi | |||
| {{a|Keen Eye}} | |||
| {{a|Inner Focus}} | |||
|- | |||
| 084 | |||
| {{MS|084|Doduo (Pokémon)}} | |||
| {{p|Doduo}} | |||
| Dodo | |||
| {{a|Run Away}} | |||
| {{a|Early Bird}} | |||
|- | |||
| 085 | |||
| {{MS|085|Dodrio (Pokémon)}} | |||
| {{p|Dodrio}} | |||
| Dodorio | |||
| {{a|Run Away}} | |||
| {{a|Early Bird}} | |||
|- | |||
| 086 | |||
| {{MS|086|Seel (Pokémon)}} | |||
| {{p|Seel}} | |||
| Pawou | |||
| {{a|Thick Fat}} | |||
| {{a|Hydration}}* | |||
|- | |||
| 087 | |||
| {{MS|087|Dewgong (Pokémon)}} | |||
| {{p|Dewgong}} | |||
| Jugon | |||
| {{a|Thick Fat}} | |||
| {{a|Hydration}}* | |||
|- | |||
| 088 | |||
| {{MS|088|Grimer (Pokémon)}} | |||
| {{p|Grimer}} | |||
| Betbeter | |||
| {{a|Stench}} | |||
| {{a|Sticky Hold}} | |||
|- | |||
| 089 | |||
| {{MS|089|Muk (Pokémon)}} | |||
| {{p|Muk}} | |||
| Betbeton | |||
| {{a|Stench}} | |||
| {{a|Sticky Hold}} | |||
|- | |||
| 090 | |||
| {{MS|090|Shellder (Pokémon)}} | |||
| {{p|Shellder}} | |||
| Shellder | |||
| {{a|Shell Armor}} | |||
| {{a|Skill Link}}* | |||
|- | |||
| 091 | |||
| {{MS|091|Cloyster (Pokémon)}} | |||
| {{p|Cloyster}} | |||
| Parshen | |||
| {{a|Shell Armor}} | |||
| {{a|Skill Link}}* | |||
|- | |||
| 092 | |||
| {{MS|092|Gastly (Pokémon)}} | |||
| {{p|Gastly}} | |||
| Ghos | |||
| {{a|Levitate}} | |||
| | |||
|- | |||
| 093 | |||
| {{MS|093|Haunter (Pokémon)}} | |||
| {{p|Haunter}} | |||
| Ghost | |||
| {{a|Levitate}} | |||
| | |||
|- | |||
| 094 | |||
| {{MS|094|Gengar (Pokémon)}} | |||
| {{p|Gengar}} | |||
| Gangar | |||
| {{a|Levitate}} | |||
| | |||
|- | |||
| 095 | |||
| {{MS|095|Onix (Pokémon)}} | |||
| {{p|Onix}} | |||
| Iwark | |||
| {{a|Rock Head}} | |||
| {{a|Sturdy}} | |||
|- | |||
| 208 | |||
| {{MS|208|Steelix (Pokémon)}} | |||
| {{p|Steelix}} | |||
| Haganeil | |||
| {{a|Rock Head}} | |||
| {{a|Sturdy}} | |||
|- | |||
| 096 | |||
| {{MS|096|Drowzee (Pokémon)}} | |||
| {{p|Drowzee}} | |||
| Sleep | |||
| {{a|Insomnia}} | |||
| {{a|Forewarn}}* | |||
|- | |||
| 097 | |||
| {{MS|097|Hypno (Pokémon)}} | |||
| {{p|Hypno}} | |||
| Sleeper | |||
| {{a|Insomnia}} | |||
| {{a|Forewarn}}* | |||
|- | |||
| 098 | |||
| {{MS|098|Krabby (Pokémon)}} | |||
| {{p|Krabby}} | |||
| Crab | |||
| {{a|Hyper Cutter}} | |||
| {{a|Shell Armor}} | |||
|- | |||
| 099 | |||
| {{MS|099|Kingler (Pokémon)}} | |||
| {{p|Kingler}} | |||
| Kingler | |||
| {{a|Hyper Cutter}} | |||
| {{a|Shell Armor}} | |||
|- | |||
| 100 | |||
| {{MS|100|Voltorb (Pokémon)}} | |||
| {{p|Voltorb}} | |||
| Biriridama | |||
| {{a|Soundproof}} | |||
| {{a|Static}} | |||
|- | |||
| 101 | |||
| {{MS|101|Electrode (Pokémon)}} | |||
| {{p|Electrode}} | |||
| Marumine | |||
| {{a|Soundproof}} | |||
| {{a|Static}} | |||
|- | |||
| 102 | |||
| {{MS|102|Exeggcute (Pokémon)}} | |||
| {{p|Exeggcute}} | |||
| Tamatama | |||
| {{a|Chlorophyll}} | |||
| | |||
|- | |||
| 103 | |||
| {{MS|103|Exeggutor (Pokémon)}} | |||
| {{p|Exeggutor}} | |||
| Nassy | |||
| {{a|Chlorophyll}} | |||
| | |||
|- | |||
| 104 | |||
| {{MS|104|Cubone (Pokémon)}} | |||
| {{p|Cubone}} | |||
| Karakara | |||
| {{a|Rock Head}} | |||
| {{a|Lightningrod}} | |||
|- | |||
| 105 | |||
| {{MS|105|Marowak (Pokémon)}} | |||
| {{p|Marowak}} | |||
| Garagara | |||
| {{a|Rock Head}} | |||
| {{a|Lightningrod}} | |||
|- | |||
| 236 | |||
| {{MS|236|Tyrogue (Pokémon)}} | |||
| {{p|Tyrogue}} | |||
| Baruki | |||
| {{a|Guts}} | |||
| {{a|Steadfast}}* | |||
|- | |||
| 106 | |||
| {{MS|106|Hitmonlee (Pokémon)}} | |||
| {{p|Hitmonlee}} | |||
| Sawamular | |||
| {{a|Limber}} | |||
| {{a|Reckless}}* | |||
|- | |||
| 107 | |||
| {{MS|107|Hitmonchan (Pokémon)}} | |||
| {{p|Hitmonchan}} | |||
| Ebiwalar | |||
| {{a|Keen Eye}} | |||
| {{a|Iron Fist}}* | |||
|- | |||
| 237 | |||
| {{MS|237|Hitmontop (Pokémon)}} | |||
| {{p|Hitmontop}} | |||
| Kaporea | |||
| {{a|Intimidate}} | |||
| {{a|Technician}}* | |||
|- | |||
| 108 | |||
| {{MS|108|Lickitung (Pokémon)}} | |||
| {{p|Lickitung}} | |||
| Beroringa | |||
| {{a|Own Tempo}} | |||
| {{a|Oblivious}} | |||
|- | |||
| 463 | |||
| {{MS|463|Lickilicky (Pokémon)}} | |||
| {{p|Lickilicky}} | |||
| Berobelt | |||
| {{a|Own Tempo}} | |||
| {{a|Oblivious}} | |||
|- | |||
| 109 | |||
| {{MS|109|Koffing (Pokémon)}} | |||
| {{p|Koffing}} | |||
| Dogars | |||
| {{a|Levitate}} | |||
| | |||
|- | |||
| 110 | |||
| {{MS|110|Weezing (Pokémon)}} | |||
| {{p|Weezing}} | |||
| Matadogas | |||
| {{a|Levitate}} | |||
| | |||
|- | |||
| 111 | |||
| {{MS|111|Rhyhorn (Pokémon)}} | |||
| {{p|Rhyhorn}} | |||
| Sihorn | |||
| {{a|Lightningrod}} | |||
| {{a|Rock Head}} | |||
|- | |||
| 112 | |||
| {{MS|112|Rhydon (Pokémon)}} | |||
| {{p|Rhydon}} | |||
| Sidon | |||
| {{a|Lightningrod}} | |||
| {{a|Rock Head}} | |||
|- | |||
| 464 | |||
| {{MS|464|Rhyperior (Pokémon)}} | |||
| {{p|Rhyperior}} | |||
| Dosidon | |||
| {{a|Lightningrod}} | |||
| {{a|Solid Rock}} | |||
|- | |||
| 440 | |||
| {{MS|440|Happiny (Pokémon)}} | |||
| {{p|Happiny}} | |||
| Pinpuku | |||
| {{a|Natural Cure}} | |||
| {{a|Serene Grace}} | |||
|- | |||
| 113 | |||
| {{MS|113|Chansey (Pokémon)}} | |||
| {{p|Chansey}} | |||
| Lucky | |||
| {{a|Natural Cure}} | |||
| {{a|Serene Grace}} | |||
|- | |||
| 242 | |||
| {{MS|242|Blissey (Pokémon)}} | |||
| {{p|Blissey}} | |||
| Happinas | |||
| {{a|Natural Cure}} | |||
| {{a|Serene Grace}} | |||
|- | |||
| 114 | |||
| {{MS|114|Tangela (Pokémon)}} | |||
| {{p|Tangela}} | |||
| Monjara | |||
| {{a|Chlorophyll}} | |||
| {{a|Leaf Guard}}* | |||
|- | |||
| 465 | |||
| {{MS|465|Tangrowth (Pokémon)}} | |||
| {{p|Tangrowth}} | |||
| Mojanbo | |||
| {{a|Chlorophyll}} | |||
| {{a|Leaf Guard}} | |||
|- | |||
| 115 | |||
| {{MS|115|Kangaskhan (Pokémon)}} | |||
| {{p|Kangaskhan}} | |||
| Garura | |||
| {{a|Early Bird}} | |||
| {{a|Scrappy}}* | |||
|- | |||
| 116 | |||
| {{MS|116|Horsea (Pokémon)}} | |||
| {{p|Horsea}} | |||
| Tattu | |||
| {{a|Swift Swim}} | |||
| {{a|Sniper}}* | |||
|- | |||
| 117 | |||
| {{MS|117|Seadra (Pokémon)}} | |||
| {{p|Seadra}} | |||
| Seadra | |||
| {{a|Poison Point}} | |||
| {{a|Sniper}}* | |||
|- | |||
| 230 | |||
| {{MS|230|Kingdra (Pokémon)}} | |||
| {{p|Kingdra}} | |||
| Kingdra | |||
| {{a|Swift Swim}} | |||
| {{a|Sniper}}* | |||
|- | |||
| 118 | |||
| {{MS|118|Goldeen (Pokémon)}} | |||
| {{p|Goldeen}} | |||
| Tosakinto | |||
| {{a|Swift Swim}} | |||
| {{a|Water Veil}} | |||
|- | |||
| 119 | |||
| {{MS|119|Seaking (Pokémon)}} | |||
| {{p|Seaking}} | |||
| Azumao | |||
| {{a|Swift Swim}} | |||
| {{a|Water Veil}} | |||
|- | |||
| 120 | |||
| {{MS|120|Staryu (Pokémon)}} | |||
| {{p|Staryu}} | |||
| Hitodeman | |||
| {{a|Illuminate}} | |||
| {{a|Natural Cure}} | |||
|- | |||
| 121 | |||
| {{MS|121|Starmie (Pokémon)}} | |||
| {{p|Starmie}} | |||
| Starmie | |||
| {{a|Illuminate}} | |||
| {{a|Natural Cure}} | |||
|- | |||
| 439 | |||
| {{MS|439|Mime Jr. (Pokémon)}} | |||
| {{p|Mime Jr.}} | |||
| Manene | |||
| {{a|Soundproof}} | |||
| {{a|Filter}}* | |||
|- | |||
| 122 | |||
| {{MS|122|Mr. Mime (Pokémon)}} | |||
| {{p|Mr. Mime}} | |||
| Barrierd | |||
| {{a|Soundproof}} | |||
| {{a|Filter}}* | |||
|- | |||
| 123 | |||
| {{MS|123|Scyther (Pokémon)}} | |||
| {{p|Scyther}} | |||
| Strike | |||
| {{a|Swarm}} | |||
| {{a|Technician}}* | |||
|- | |||
| 212 | |||
| {{MS|212|Scizor (Pokémon)}} | |||
| {{p|Scizor}} | |||
| Hassamu | |||
| {{a|Swarm}} | |||
| {{a|Technician}}* | |||
|- | |||
| 238 | |||
| {{MS|238|Smoochum (Pokémon)}} | |||
| {{p|Smoochum}} | |||
| Muchuru | |||
| {{a|Oblivious}} | |||
| {{a|Forewarn}}* | |||
|- | |||
| 124 | |||
| {{MS|124|Jynx (Pokémon)}} | |||
| {{p|Jynx}} | |||
| Rougela | |||
| {{a|Oblivious}} | |||
| {{a|Forewarn}}* | |||
|- | |||
| 239 | |||
| {{MS|239|Elekid (Pokémon)}} | |||
| {{p|Elekid}} | |||
| Elekid | |||
| {{a|Static}} | |||
| | |||
|- | |||
| 125 | |||
| {{MS|125|Electabuzz (Pokémon)}} | |||
| {{p|Electabuzz}} | |||
| Eleboo | |||
| {{a|Static}} | |||
| | |||
|- | |||
| 466 | |||
| {{MS|466|Electivire (Pokémon)}} | |||
| {{p|Electivire}} | |||
| Elekible | |||
| {{a|Motor Drive}} | |||
| | |||
|- | |||
| 240 | |||
| {{MS|240|Magby (Pokémon)}} | |||
| {{p|Magby}} | |||
| Bubii | |||
| {{a|Flame Body}} | |||
| | |||
|- | |||
| 126 | |||
| {{MS|126|Magmar (Pokémon)}} | |||
| {{p|Magmar}} | |||
| Boober | |||
| {{a|Flame Body}} | |||
| | |||
|- | |||
| 467 | |||
| {{MS|467|Magmortar (Pokémon)}} | |||
| {{p|Magmortar}} | |||
| Booburn | |||
| {{a|Flame Body}} | |||
| | |||
|- | |||
| 127 | |||
| {{MS|127|Pinsir (Pokémon)}} | |||
| {{p|Pinsir}} | |||
| Kailios | |||
| {{a|Hyper Cutter}} | |||
| {{a|Mold Breaker}}* | |||
|- | |||
| 128 | |||
| {{MS|128|Tauros (Pokémon)}} | |||
| {{p|Tauros}} | |||
| Kentauros | |||
| {{a|Intimidate}} | |||
| {{a|Anger Point}}* | |||
|- | |||
| 129 | |||
| {{MS|129|Magikarp (Pokémon)}} | |||
| {{p|Magikarp}} | |||
| Koiking | |||
| {{a|Swift Swim}} | |||
| | |||
|- | |||
| 130 | |||
| {{MS|130|Gyarados (Pokémon)}} | |||
| {{p|Gyarados}} | |||
| Gyarados | |||
| {{a|Intimidate}} | |||
| | |||
|- | |||
| 131 | |||
| {{MS|131|Lapras (Pokémon)}} | |||
| {{p|Lapras}} | |||
| Laplace | |||
| {{a|Water Absorb}} | |||
| {{a|Shell Armor}} | |||
|- | |||
| 132 | |||
| {{MS|132|Ditto (Pokémon)}} | |||
| {{p|Ditto}} | |||
| Metamon | |||
| {{a|Limber}} | |||
| | |||
|- | |||
| 133 | |||
| {{MS|133|Eevee (Pokémon)}} | |||
| {{p|Eevee}} | |||
| Eievui | |||
| {{a|Run Away}} | |||
| {{a|Adaptability}}* | |||
|- | |||
| 134 | |||
| {{MS|134|Vaporeon (Pokémon)}} | |||
| {{p|Vaporeon}} | |||
| Showers | |||
| {{a|Water Absorb}} | |||
| | |||
|- | |||
| 135 | |||
| {{MS|135|Jolteon (Pokémon)}} | |||
| {{p|Jolteon}} | |||
| Thunders | |||
| {{a|Volt Absorb}} | |||
| | |||
|- | |||
| 136 | |||
| {{MS|136|Flareon (Pokémon)}} | |||
| {{p|Flareon}} | |||
| Booster | |||
| {{a|Flash Fire}} | |||
| | |||
|- | |||
| 196 | |||
| {{MS|196|Espeon (Pokémon)}} | |||
| {{p|Espeon}} | |||
| Eifie | |||
| {{a|Synchronize}} | |||
| | |||
|- | |||
| 197 | |||
| {{MS|197|Umbreon (Pokémon)}} | |||
| {{p|Umbreon}} | |||
| Blacky | |||
| {{a|Synchronize}} | |||
| | |||
|- | |||
| 470 | |||
| {{MS|470|Leafeon (Pokémon)}} | |||
| {{p|Leafeon}} | |||
| Leafia | |||
| {{a|Leaf Guard}} | |||
| | |||
|- | |||
| 471 | |||
| {{MS|471|Glaceon (Pokémon)}} | |||
| {{p|Glaceon}} | |||
| Glacia | |||
| {{a|Snow Cloak}} | |||
| | |||
|- | |||
| 137 | |||
| {{MS|137|Porygon (Pokémon)}} | |||
| {{p|Porygon}} | |||
| Porygon | |||
| {{a|Trace}} | |||
| {{a|Download}}* | |||
|- | |||
| 233 | |||
| {{MS|233|Porygon2 (Pokémon)}} | |||
| {{p|Porygon2}} | |||
| Porygon2 | |||
| {{a|Trace}} | |||
| {{a|Download}}* | |||
|- | |||
| 474 | |||
| {{MS|474|Porygon-Z (Pokémon)}} | |||
| {{p|Porygon-Z}} | |||
| PorygonZ | |||
| {{a|Adaptability}} | |||
| {{a|Download}} | |||
|- | |||
| 138 | |||
| {{MS|138|Omanyte (Pokémon)}} | |||
| {{p|Omanyte}} | |||
| Omnite | |||
| {{a|Swift Swim}} | |||
| {{a|Shell Armor}} | |||
|- | |||
| 139 | |||
| {{MS|139|Omastar (Pokémon)}} | |||
| {{p|Omastar}} | |||
| Omstar | |||
| {{a|Swift Swim}} | |||
| {{a|Shell Armor}} | |||
|- | |||
| 140 | |||
| {{MS|140|Kabuto (Pokémon)}} | |||
| {{p|Kabuto}} | |||
| Kabuto | |||
| {{a|Swift Swim}} | |||
| {{a|Battle Armor}} | |||
|- | |||
| 141 | |||
| {{MS|141|Kabutops (Pokémon)}} | |||
| {{p|Kabutops}} | |||
| Kabutops | |||
| {{a|Swift Swim}} | |||
| {{a|Battle Armor}} | |||
|- | |||
| 142 | |||
| {{MS|142|Aerodactyl (Pokémon)}} | |||
| {{p|Aerodactyl}} | |||
| Ptera | |||
| {{a|Rock Head}} | |||
| {{a|Pressure}} | |||
|- | |||
| 446 | |||
| {{MS|446|Munchlax (Pokémon)}} | |||
| {{p|Munchlax}} | |||
| Gonbe | |||
| {{a|Pickup}} | |||
| {{a|Thick Fat}} | |||
|- | |||
| 143 | |||
| {{MS|143|Snorlax (Pokémon)}} | |||
| {{p|Snorlax}} | |||
| Kabigon | |||
| {{a|Immunity}} | |||
| {{a|Thick Fat}} | |||
|- | |||
| 144 | |||
| {{MS|144|Articuno (Pokémon)}} | |||
| {{p|Articuno}} | |||
| Freezer | |||
| {{a|Pressure}} | |||
| | |||
|- | |||
| 145 | |||
| {{MS|145|Zapdos (Pokémon)}} | |||
| {{p|Zapdos}} | |||
| Thunder | |||
| {{a|Pressure}} | |||
| | |||
|- | |||
| 146 | |||
| {{MS|146|Moltres (Pokémon)}} | |||
| {{p|Moltres}} | |||
| Fire | |||
| {{a|Pressure}} | |||
| | |||
|- | |||
| 147 | |||
| {{MS|147|Dratini (Pokémon)}} | |||
| {{p|Dratini}} | |||
| Miniryu | |||
| {{a|Shed Skin}} | |||
| | |||
|- | |||
| 148 | |||
| {{MS|148|Dragonair (Pokémon)}} | |||
| {{p|Dragonair}} | |||
| Hakuryu | |||
| {{a|Shed Skin}} | |||
| | |||
|- | |||
| 149 | |||
| {{MS|149|Dragonite (Pokémon)}} | |||
| {{p|Dragonite}} | |||
| Kairyu | |||
| {{a|Inner Focus}} | |||
| | |||
|- | |||
| 150 | |||
| {{MS|150|Mewtwo (Pokémon)}} | |||
| {{p|Mewtwo}} | |||
| Mewtwo | |||
| {{a|Pressure}} | |||
| | |||
|- | |||
| 151 | |||
| {{MS|151|Mew (Pokémon)}} | |||
| {{p|Mew}} | |||
| Mew | |||
| {{a|Synchronize}} | |||
| | |||
|- |
edits