1,167
edits
Yuuki Asuna (talk | contribs) m (→Names) |
Yuuki Asuna (talk | contribs) m (→Names) |
||
Line 639: | Line 639: | ||
| 蘆薈 / 芦荟 ''Lúhuì''{{tt|*|BW015, BW016, MOD website and Manga}}<br>蘆蕙 ''Lúhuì''{{tt|*|BW014, BW036, CoroCoro}} | | 蘆薈 / 芦荟 ''Lúhuì''{{tt|*|BW015, BW016, MOD website and Manga}}<br>蘆蕙 ''Lúhuì''{{tt|*|BW014, BW036, CoroCoro}} | ||
| Direct translation of ''Aloe''.<br>Homophone to 蘆薈 (''Aloe''). | | Direct translation of ''Aloe''.<br>Homophone to 蘆薈 (''Aloe''). | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| Chinese (Cantonese) | |||
| 蘆薈 | |||
| Same as Mandarin name. | |||
|- style="background:#FFF;" | |- style="background:#FFF;" | ||
| Vietnamese | | Vietnamese |
edits