1,167
edits
(→Origin) |
Yuuki Asuna (talk | contribs) m (→Names) |
||
Line 87: | Line 87: | ||
| Transliteration of Japanese name | | Transliteration of Japanese name | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan}}) | | Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan and Mainland China}}) | ||
| 菲蕾 ''Fēilěi'' | | 菲蕾 ''Fēilěi'' | ||
| Transliteration of Japanese name. Means "Fragrant bud". | | Transliteration of Japanese name. Means "Fragrant bud". | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| Chinese ({{tt|Cantonese|Hong Kong}}) | |||
| 菲蕾 | |||
| Transliteration of Japanese name. Means "Fragrant bud". | |||
|}{{-}} | |}{{-}} | ||
edits