42,932
edits
Nescientist (talk | contribs) No edit summary |
m (→Kalos League) |
||
Line 501: | Line 501: | ||
| style="background:#FFF; color:#{{green color dark}}" | '''Victory''' | | style="background:#FFF; color:#{{green color dark}}" | '''Victory''' | ||
|- | |- | ||
| style="background:#{{fighting color light}}" rowspan="3" | [[File:Rumble Badge.png|40px|Rumble Badge]]<br>'''{{color2|{{fighting color dark}}|Korrina}}''' | | style="background:#{{fighting color light}}" rowspan="3<!--4-->" | [[File:Rumble Badge.png|40px|Rumble Badge]]<br>'''{{color2|{{fighting color dark}}|Korrina (anime)|Korrina}}''' | ||
| style="background:#FFF" rowspan="3" | [[File:Korrina Lucario Bone Rush.png|200px|Mega Revelations!]]<br>''[[XY030|Mega Revelations!]]'' | | style="background:#FFF" rowspan="3<!--4-->" | [[File:Korrina Lucario Bone Rush.png|200px|Mega Revelations!]]<br>''[[XY030|Mega Revelations!]]'' | ||
! style="background:#FFF; color:#{{red color dark}}" rowspan="3" | First unofficial battle<br>Loss | ! style="background:#FFF; color:#{{red color dark}}" rowspan="3" | First unofficial battle<br>Loss | ||
| style="background:#FFF" | [[File:Korrina Mega Lucario berserk.png|200px|The Aura Storm!]]<br>''[[XY032|The Aura Storm!]]'' | | style="background:#FFF" | [[File:Korrina Mega Lucario berserk.png|200px|The Aura Storm!]]<br>''[[XY032|The Aura Storm!]]'' | ||
Line 511: | Line 511: | ||
|- | |- | ||
| style="background:#FFF" | [[File:XY044.png|200px|XY044]]<br>''[[XY044|Showdown at the Shalour Gym!]]'' | | style="background:#FFF" | [[File:XY044.png|200px|XY044]]<br>''[[XY044|Showdown at the Shalour Gym!]]'' | ||
| style="background:#FFF; color:#{{green color dark}}" | '''Official battle<br>Victory''' | | style="background:#FFF; color:#{{green color dark}}" | '''Official battle<br>Victory'''<!-- | ||
|- | |||
| style="background:#FFF" | [[File:SS025.png|200px|SS025]]<br>[[SS025]] | |||
| style="background:#FFF; color:#{{green/red color dark}}" | '''Fourth unoffical battle/{{color2|{{green/red color dark}}|World Championships|Pokémon World Championship}}<br>Victory/Loss'''--> | |||
|- | |- | ||
! style="background:#{{electric color light}}" | [[File:Voltage Badge.png|40px|Voltage Badge]]<br>{{color2|{{electric color dark}}|Clemont (anime)|Clemont}} | ! style="background:#{{electric color light}}" | [[File:Voltage Badge.png|40px|Voltage Badge]]<br>{{color2|{{electric color dark}}|Clemont (anime)|Clemont}} |