Pokelova
Joined 15 June 2008
(→Gen 1) |
(→Gen 6) |
||
(4 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
Line 25: | Line 25: | ||
| align=center | [[Image:033MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | | align=center | [[Image:033MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | ||
| align=center | [[Image:035MS6.png]]<br>{{sup/8|Sw}} | | align=center | [[Image:035MS6.png]]<br>{{sup/8|Sw}} | ||
| align=center | [[Image:038MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon Sleep|<span style="color:#{{night color}}">SLEEP</span>]]</sup></b> | |||
|- | |||
| align=center | [[Image:039MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon Sleep|<span style="color:#{{night color}}">SLEEP</span>]]</sup></b> | | align=center | [[Image:039MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon Sleep|<span style="color:#{{night color}}">SLEEP</span>]]</sup></b> | ||
| align=center | [[Image:040MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon Sleep|<span style="color:#{{night color}}">SLEEP</span>]]</sup></b> | | align=center | [[Image:040MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon Sleep|<span style="color:#{{night color}}">SLEEP</span>]]</sup></b> | ||
| align=center | [[Image:041MS6.png]]<br>{{sup/4|Pt}} | | align=center | [[Image:041MS6.png]]<br>{{sup/4|Pt}} | ||
Line 54: | Line 55: | ||
| align=center | [[Image:093MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | | align=center | [[Image:093MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | ||
| align=center | [[Image:094MS6.png]]<br>{{sup/6|XY}}<b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | | align=center | [[Image:094MS6.png]]<br>{{sup/6|XY}}<b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | ||
| align=center | [[Image:105MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon Sleep|<span style="color:#{{night color}}">SLEEP</span>]]</sup></b> | |||
| align=center | [[Image:108MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | | align=center | [[Image:108MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | ||
| align=center | [[Image:111MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | | align=center | [[Image:111MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | ||
Line 64: | Line 66: | ||
| align=center | [[Image:130MS6.png]]<br>{{sup/2|S}}{{sup/4|HGSS}}<b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | | align=center | [[Image:130MS6.png]]<br>{{sup/2|S}}{{sup/4|HGSS}}<b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | ||
| align=center | [[Image:132MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | | align=center | [[Image:132MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | ||
| align=center | [[Image:133MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | | align=center | [[Image:133MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b><b><sup>[[Pokémon Sleep|<span style="color:#{{night color}}">SLEEP</span>]]</sup></b> | ||
| align=center | [[Image:134MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | | align=center | [[Image:134MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | ||
| align=center | [[Image:135MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | | align=center | [[Image:135MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | ||
Line 259: | Line 261: | ||
| align=center | [[Image:691MS6.png]]<br>{{sup/6|Y}} | | align=center | [[Image:691MS6.png]]<br>{{sup/6|Y}} | ||
| align=center | [[Image:700MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | | align=center | [[Image:700MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | ||
| align=center | [[Image:704MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | |||
| align=center | [[Image:705MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | |||
| align=center | [[Image:Menu SV 0705-Hisui.png|50px]]<br><b><sup>[[Pokémon Legends: Arceus|<span style="color:#{{legends arceus color}}">LA</span>]]</sup></b> | | align=center | [[Image:Menu SV 0705-Hisui.png|50px]]<br><b><sup>[[Pokémon Legends: Arceus|<span style="color:#{{legends arceus color}}">LA</span>]]</sup></b> | ||
| align=center | [[Image:706MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | |||
| align=center | [[Image:714MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | | align=center | [[Image:714MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | ||
| align=center | [[Image:715MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | | align=center | [[Image:715MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | ||
Line 279: | Line 284: | ||
| align=center | [[Image:759MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | | align=center | [[Image:759MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | ||
| align=center | [[Image:760MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | | align=center | [[Image:760MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | ||
| align=center | [[Image:761MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | |||
| align=center | [[Image:762MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | |||
| align=center | [[Image:763MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon GO|<span style="color:#003366">GO</span>]]</sup></b> | |||
| align=center | [[Image:764MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon Sleep|<span style="color:#{{night color}}">SLEEP</span>]]</sup></b> | | align=center | [[Image:764MS6.png]]<br><b><sup>[[Pokémon Sleep|<span style="color:#{{night color}}">SLEEP</span>]]</sup></b> | ||
| align=center | [[Image:771MS6.png]]<br>{{sup/8|Sw}} | | align=center | [[Image:771MS6.png]]<br>{{sup/8|Sw}} |
Latest revision as of 09:32, 9 June 2024
My Shiny Dex
Gen 1
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
SLEEP |
SLEEP |
GO |
SLEEP |
SLEEP |
DPtGOSLEEP |
Pt |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
Sw |
SLEEP |
SLEEP |
SLEEP |
Pt |
Pt |
SLEEP |
GO |
GO |
GO |
SSGO |
SSGO |
SSGO |
GOSLEEP |
GOSLEEP |
GO |
HGGOSLEEP |
HG |
HG |
DLA |
DLA |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
XYGO |
SLEEP |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
SGO |
SHGSSGO |
GO |
GOSLEEP |
GO |
GO |
GO |
GO |
W2GO |
GO |
GO |
Gen 2
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
Pt |
D |
SLEEP |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
OR |
GO |
GO |
GO |
GO |
Gen 3
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
DGO |
GO |
GO |
B |
YOR |
OR |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
YGO |
GO |
GO |
GO |
ORASGO |
ORGO |
ORGO |
Gen 4
GO |
GO |
GO |
LAGO |
GO |
GO |
D |
D |
SGO |
GO |
GO |
DGO |
GO |
DUM |
Sw |
LA |
S |
B2GO |
YGO |
GO |
LA |
S |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
W2 |
GO |
Gen 5
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
W |
GO |
GO |
GO |
B |
B |
B |
GO |
GO |
Sw |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
B2W2GO |
Y |
GO |
GO |
GO |
Gen 6
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
Y |
GO |
GO |
GO |
LA |
GO |
GO |
GO |
SMUSUM |
Gen 7
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
GO |
SLEEP |
Sw |
SM |
HOME |
GO |
GO |
Gen 8
Sw |
Sw |
Sw |
Sw |
GO |
Sw |
Sw |
GO |
Gen 9
GO |
S |