2,362
edits
m (fiore num) |
|||
Line 114: | Line 114: | ||
! [[Generation II]] | ! [[Generation II]] | ||
! [[Generation III]] | ! [[Generation III]] | ||
! [[Generation IV]] | |||
|- | |- | ||
| | | 18 || || || {{M|Reflect}} | ||
|- | |- | ||
| | | 22 || || || '''{{M|Magical Leaf}}''' | ||
|- | |- | ||
| | | 23 || {{M|Synthesis}} || {{M|Synthesis}} || | ||
|- | |- | ||
| | | 26 || || || {{M|Nature Blessing}} | ||
|- | |- | ||
| 55 || '''{{M|Solarbeam}}''' || '''{{M|Solarbeam}}''' | | 31 || {{M|Body Slam}} || {{M|Body Slam}} || | ||
|- | |||
| 32 || || || {{M|Sweet Scent}} | |||
|- | |||
| 36 || || || {{M|Light Screen}} | |||
|- | |||
| 39 || {{M|Light Screen}} || {{M|Light Screen}} || | |||
|- | |||
| 40 || || || {{M|Body Slam}} | |||
|- | |||
| 46 || || || {{M|Safeguard}} | |||
|- | |||
| 47 || {{M|Safeguard}} || {{M|Safeguard}} || | |||
|- | |||
| 50 || || || {{M|Aromatherapy}} | |||
|- | |||
| 40 || || || '''{{M|Solarbeam}}''' | |||
|- | |||
| 55 || '''{{M|Solarbeam}}''' || '''{{M|Solarbeam}}''' || | |||
|} | |} | ||
Line 133: | Line 152: | ||
! [[Generation II]] | ! [[Generation II]] | ||
! [[Generation III]] | ! [[Generation III]] | ||
! [[Generation IV]] | |||
|- | |||
| TM02 || {{M|Headbutt}} || || | |||
|- | |||
| TM03 || {{m|Curse}} || || | |||
|- | |||
| TM06 || {{m|Toxic}} || {{m|Toxic}} || {{m|Toxic}} | |||
|- | |||
| TM08 || {{M|Rock Smash}} || || | |||
|- | |||
| TM09 || || '''{{M|Bullet Seed}}''' || '''{{M|Bullet Seed}}''' | |||
|- | |||
| TM10 || {{m|Hidden Power}} || {{m|Hidden Power}} || {{m|Hidden Power}} | |||
|- | |||
| TM11 || {{M|Sunny Day}} || {{M|Sunny Day}} || {{M|Sunny Day}} | |||
|- | |||
| TM12 || {{M|Sweet Scent}} || || | |||
|- | |||
| TM13 || {{M|Snore}} || || | |||
|- | |||
| TM16 || || {{M|Light Screen}} || {{M|Light Screen}} | |||
|- | |- | ||
| | | TM17 || {{m|Protect}} || {{m|Protect}} || {{m|Protect}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM19 || '''{{M|Giga Drain}}''' || '''{{M|Giga Drain}}''' || '''{{M|Giga Drain}}''' | ||
|- | |- | ||
| | | TM20 || {{m|Endure}} || {{M|Safeguard}} || {{M|Safeguard}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM21 || {{m|Frustration}} || {{m|Frustration}} || {{m|Frustration}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM22 || '''{{M|Solarbeam}}''' || '''{{M|Solarbeam}}''' || '''{{M|Solarbeam}}''' | ||
|- | |- | ||
| | | TM23 || {{M|Iron Tail}} || {{M|Iron Tail}} || {{M|Iron Tail}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM27 || {{m|Return}} || {{m|Return}} || {{m|Return}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM31 || {{M|Mud Slap}} || || | ||
|- | |- | ||
| | | TM32 || {{m|Double Team}} || {{M|Double Team}} || {{M|Double Team}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM33 || || {{M|Reflect}} || {{M|Reflect}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM34 || {{M|Swagger}} || || | ||
|- | |- | ||
| | | TM35 || {{M|Sleep Talk}} || || | ||
|- | |- | ||
| | | TM42 || || {{m|Facade}} || {{m|Facade}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM43 || {{M|Detect}} || {{M|Secret Power}} || {{M|Secret Power}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM44 || {{M|Rest}} || {{M|Rest}} || {{M|Rest}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM45 || {{M|Attract}} || {{M|Attract}} || {{M|Attract}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM49 || {{M|Fury Cutter}} || || | ||
|- | |- | ||
| | | TM53 || || || '''{{M|Energy Ball}}''' | ||
|- | |- | ||
| | | TM58 || || || {{M|Endure}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM70 || || || {{M|Flash}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM75 || || || {{M|Swords Dance}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM78 || || || {{M|Entice}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM82 || || || {{M|Sleep Talk}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM83 || || || {{M|Nature Blessing}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM86 || || || '''{{M|Grass Rope}}''' | ||
|- | |- | ||
| | | TM87 || || || {{M|Swagger}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM90 || || || {{M|Substitute}} | ||
|- | |- | ||
| HM01 || {{M|Cut}} || {{M|Cut}} | | HM01 || {{M|Cut}} || {{M|Cut}} || {{M|Cut}} | ||
|- | |- | ||
| HM04 || {{M|Strength}} || {{M|Strength}} | | HM04 || {{M|Strength}} || {{M|Strength}} || {{M|Strength}} | ||
|- | |- | ||
| HM05 || {{M|Flash}} || {{M|Flash}} | | HM05 || {{M|Flash}} || {{M|Flash}} || | ||
|- | |- | ||
| HM06 || || {{M|Rock Smash}} | | HM06 || || {{M|Rock Smash}} || {{M|Rock Smash}} | ||
|} | |} | ||
edits