2,362
edits
m (Classified as a Generation I Pokemon) |
|||
Line 122: | Line 122: | ||
! [[Generation II]] | ! [[Generation II]] | ||
! [[Generation III]] | ! [[Generation III]] | ||
! [[Generation IV]] | |||
|- | |- | ||
| Start || {{m|Horn Attack}} || {{M|Horn Attack}} <br> {{M|Tail Whip}} || {{M|Horn Attack}} <br> {{M|Tail Whip}} | | Start || {{m|Horn Attack}} || {{M|Horn Attack}} <br> {{M|Tail Whip}} || {{M|Horn Attack}} <br> {{M|Tail Whip}} || {{M|Horn Attack}}<BR>{{M|Tail Whip}} | ||
|- | |- | ||
| | | 9 || || || || {{M|Stomp}} | ||
|- | |- | ||
| | | 10 || || ||{{M|Stomp}} || | ||
|- | |- | ||
| | | 13 || || {{M|Stomp}} || || {{M|Fury Attack}} | ||
|- | |- | ||
| | | 15 || || || {{M|Fury Attack}} || | ||
|- | |- | ||
| | | 19 || || {{M|Fury Attack}} || || | ||
|- | |- | ||
| | | 21 || || || || {{M|Scary Face}} | ||
|- | |- | ||
| | | 24 || || || {{M|Scary Face}} || | ||
|- | |- | ||
| | | 25 || || || || '''{{M|Rock Blast}}''' | ||
|- | |- | ||
| | | 29 || || || '''{{M|Rock Blast}}''' || | ||
|- | |- | ||
| | | 30 || {{M|Stomp}} || || || | ||
|- | |- | ||
| | | 31 || || {{M|Scary Face}} || || | ||
|- | |- | ||
| | | 33 || || || || {{M|Take Down}} | ||
|- | |- | ||
| | | 35 ||{{M|Tail Whip}}|| || || | ||
|- | |- | ||
| | | 37 || || {{M|Horn Drill}} || || {{M|Horn Drill}} | ||
|- | |- | ||
| | | 38 || || || {{M|Horn Drill}} || | ||
|- | |- | ||
| | | 40 || {{M|Fury Attack}} || || || | ||
|- | |- | ||
| | | 43 || || || {{M|Take Down}} || | ||
|- | |- | ||
| 57 || || || {{M|Megahorn}} | | 45 || || || || '''{{M|Stone Edge}}''' | ||
|- | |||
| 49 || || {{M|Take Down}} || || '''{{M|Earthquake}}''' | |||
|- | |||
| 50 || {{M|Leer}} || || || | |||
|- | |||
| 52 || || || '''{{M|Earthquake}}''' || | |||
|- | |||
| 55 || || '''{{M|Earthquake}}''' || || | |||
|- | |||
| 57 || || || {{M|Megahorn}} || {{M|Megahorn}} | |||
|} | |} | ||
edits