55,887
edits
mNo edit summary |
|||
Line 27: | Line 27: | ||
==Pokémon== | ==Pokémon== | ||
{| border=1 width=350px style="background: #fff; border:1px solid #999; border-collapse:collapse;" | |||
|- style="background: #{{RouteInfo/landdark}};" | |||
! width=20% | Name | |||
! width=18% colspan=2 | Games | |||
! width=25% | Location | |||
! width=27% | Levels | |||
! width=10% | Rate | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Spearow}} | |||
| align=center width=9% style="background: #fcc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|FR]] | |||
| align=center width=9% style="background: #cfc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|LG]] | |||
| align=center | Grass | |||
| align=center | | |||
| align=center | 25% | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Fearow}} | |||
| align=center width=9% style="background: #fcc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|FR]] | |||
| align=center width=9% style="background: #cfc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|LG]] | |||
| align=center | Grass | |||
| align=center | | |||
| align=center | 10% | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Meowth}} | |||
| align=center width=9% style="background: #fcc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|FR]] | |||
| align=center width=9% style="background: #cfc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|LG]] | |||
| align=center | Grass | |||
| align=center | | |||
| align=center | 10% | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Persian}} | |||
| align=center width=9% style="background: #fcc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|FR]] | |||
| align=center width=9% style="background: #cfc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|LG]] | |||
| align=center | Grass | |||
| align=center | | |||
| align=center | 5% | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Psyduck}} | |||
| align=center width=9% style="background: #fcc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|FR]] | |||
| align=center width=9% style="background: #fff;" | | |||
| align=center | Grass | |||
| align=center | | |||
| align=center | 5% | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Geodude}} | |||
| align=center width=9% style="background: #fcc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|FR]] | |||
| align=center width=9% style="background: #cfc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|LG]] | |||
| align=center | Grass | |||
| align=center | | |||
| align=center | 10% | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Ponyta}} | |||
| align=center width=9% style="background: #fcc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|FR]] | |||
| align=center width=9% style="background: #cfc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|LG]] | |||
| align=center | Grass | |||
| align=center | | |||
| align=center | 30% | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Rapidash}} | |||
| align=center width=9% style="background: #fcc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|FR]] | |||
| align=center width=9% style="background: #cfc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|LG]] | |||
| align=center | Grass | |||
| align=center | | |||
| align=center | 5% | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Slowpoke}} | |||
| align=center width=9% style="background: #fff;" | | |||
| align=center width=9% style="background: #cfc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|LG]] | |||
| align=center | Grass | |||
| align=center | | |||
| align=center | 5% | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Psyduck}} | |||
| align=center width=9% style="background: #fcc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|FR]] | |||
| align=center width=9% style="background: #fff;" | | |||
| align=center | Fishing ({{i|Super Rod}}) | |||
| align=center | | |||
| align=center | 1% | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Slowpoke}} | |||
| align=center width=9% style="background: #fff;" | | |||
| align=center width=9% style="background: #cfc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|LG]] | |||
| align=center | Fishing ({{i|Super Rod}}) | |||
| align=center | | |||
| align=center | 1% | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Krabby}} | |||
| align=center width=9% style="background: #fff;" | | |||
| align=center width=9% style="background: #cfc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|LG]] | |||
| align=center | Fishing ({{i|Super Rod}}) | |||
| align=center | | |||
| align=center | 80% | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Kingler}} | |||
| align=center width=9% style="background: #fff;" | | |||
| align=center width=9% style="background: #cfc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|LG]] | |||
| align=center | Fishing ({{i|Super Rod}}) | |||
| align=center | | |||
| align=center | 4% | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Horsea}} | |||
| align=center width=9% style="background: #fcc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|FR]] | |||
| align=center width=9% style="background: #fff;" | | |||
| align=center | Fishing ({{i|Super Rod}}) | |||
| align=center | | |||
| align=center | 80% | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Seadra}} | |||
| align=center width=9% style="background: #fcc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|FR]] | |||
| align=center width=9% style="background: #fff;" | | |||
| align=center | Fishing ({{i|Super Rod}}) | |||
| align=center | | |||
| align=center | 4% | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Gyarados}} | |||
| align=center width=9% style="background: #fcc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|FR]] | |||
| align=center width=9% style="background: #cfc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|LG]] | |||
| align=center | Fishing ({{i|Super Rod}}) | |||
| align=center | | |||
| align=center | 15% | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Tentacool}} | |||
| align=center width=9% style="background: #fcc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|FR]] | |||
| align=center width=9% style="background: #cfc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|LG]] | |||
| align=center | {{m|Surf}}ing | |||
| align=center | | |||
| align=center | 95% | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Tentacruel}} | |||
| align=center width=9% style="background: #fcc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|FR]] | |||
| align=center width=9% style="background: #cfc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|LG]] | |||
| align=center | {{m|Surf}}ing | |||
| align=center | | |||
| align=center | 5% | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Geodude}} | |||
| align=center width=9% style="background: #fcc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|FR]] | |||
| align=center width=9% style="background: #cfc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|LG]] | |||
| align=center | {{m|Rock Smash}} | |||
| align=center | | |||
| align=center | 95% | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Graveler}} | |||
| align=center width=9% style="background: #fcc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|FR]] | |||
| align=center width=9% style="background: #cfc;" | [[Pokémon FireRed and LeafGreen|LG]] | |||
| align=center | {{m|Rock Smash}} | |||
| align=center | | |||
| align=center | 5% | |||
|} | |||
==References== | |||
[[http://www.psypokes.com Pokémon distribution] | |||
{{Project Routes}} | {{Project Routes}} |
edits