15,816
edits
Line 158: | Line 158: | ||
| {{m|Safeguard}} | | {{m|Safeguard}} | ||
| {{ic|Normal}} | | {{ic|Normal}} | ||
|} | |||
<br clear="all"> | |||
===Tanabata Jirachi, Japan, June 30-July 10, 2006=== | |||
{| border=1 align="left" style="background: #fff; border:1px solid #000; border-collapse:collapse;" | |||
|- style="background: #C0C0FF;" | |||
! Pokémon !! [[Original Trainer|OT]] data !!Level !! Area met!! [[Ability]]<br><small>[[Held item]]</small> !! colspan="2" | [[Move]]s | |||
|-align="center" | |||
| rowspan="4" valign="bottom" | [[Image:385.png]]<br>[[Image:PokéballRSE.PNG|20px]] {{p2|Jirachi|ジラ-チ}} | |||
| rowspan="4" | [[Original Trainer|OT]]: <span style="color:#FF0000">タナバタ</span><br>[[Trainer ID number|ID]]: 60707 | |||
| rowspan="4" | 5 | |||
| rowspan="4" | {{tt|Jun. 30, 2006|Date on Pokémon is the date that the DS Clock is set to when Pal Parked.}}<br><span style="color:#FF0000;">Pal Park | |||
| rowspan="4" | {{a|Serene Grace}}<br><small>[[Ganlon Berry]]</small><br>or<br><small>[[Salac Berry]]</small> | |||
| {{m|Wish}} | |||
| {{ic|Normal}} | |||
|-align="center" | |||
| {{m|Confusion}} | |||
| {{ic|Psychic}} | |||
|-align="center" | |||
| {{m|Rest}} | |||
| {{ic|Psychic}} | |||
|-align="center" | |||
| -- | |||
| | |||
|} | |} | ||
<br clear="all"> | <br clear="all"> |
edits