8,498
edits
(→In other languages: add Hindi spelling) |
|||
Line 455: | Line 455: | ||
|de=Scarlet Lubowski<br>Nicola Grupe (child)<br>Claudia Lössl ([[M04]]-[[M07]], [[M10]]) | |de=Scarlet Lubowski<br>Nicola Grupe (child)<br>Claudia Lössl ([[M04]]-[[M07]], [[M10]]) | ||
|el=Μιχαέλα Αντωνίου ''Michaéla Antoníou'' | |el=Μιχαέλα Αντωνίου ''Michaéla Antoníou'' | ||
|hi=शगुफ्ता बेग ''{{wp|Shagufta Baig}}'' (Hungama dub) | |hi=नंदिनी शर्मा ''Nandini Sharma'' (CN dub)<hr>शगुफ्ता बेग ''{{wp|Shagufta Baig}}'' (Hungama dub, S01 - S09, S17)<br>नताशा जॉन Natasha John (Hungama dub, S11 - S25) | ||
|he=מאיה בר שלום Maya Bar Shalom<br>ענת ניב ''Anat Niv'' ([[EP240]]-[[EP262]]) | |he=מאיה בר שלום Maya Bar Shalom<br>ענת ניב ''Anat Niv'' ([[EP240]]-[[EP262]]) | ||
|hu=Erika Kiss | |hu=Erika Kiss | ||
Line 516: | Line 516: | ||
|fr_eu=Catherine Conet | |fr_eu=Catherine Conet | ||
|he=מאיה בר שלום ''Maya Bar Shalom'' | |he=מאיה בר שלום ''Maya Bar Shalom'' | ||
|hi=नताशा जॉन ''Natasha John'' (M23) | |||
|it=Emanuela Pacotto | |it=Emanuela Pacotto | ||
|nl=Hilde de Mildt | |nl=Hilde de Mildt | ||
Line 1,193: | Line 1,194: | ||
| 武藏 ''Wǔzàng'' | | 武藏 ''Wǔzàng'' | ||
| From 宮本武蔵 ''Miyamoto Musashi'' | | From 宮本武蔵 ''Miyamoto Musashi'' | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| Hindi | |||
| जेसी | |||
| Transcription of Hindi name | |||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Indonesian | | Indonesian |