4,254
edits
m ((Automated edit) {{chap}} → {{MangaArc}}) |
m (→Artwork) |
||
Line 89: | Line 89: | ||
{| style="margin:auto; text-align:center; {{roundy|20px}} border:2px solid #{{hoenn color dark}}; background:#{{hoenn color}}; font-size:80%" | {| style="margin:auto; text-align:center; {{roundy|20px}} border:2px solid #{{hoenn color dark}}; background:#{{hoenn color}}; font-size:80%" | ||
|- | |- | ||
| style="{{roundy|20px}} border: 2px solid #{{hoenn color dark}}; background:#{{hoenn color light}}; width:96px; height:96px"| [[File:Brigette.png| | | style="{{roundy|20px}} border: 2px solid #{{hoenn color dark}}; background:#{{hoenn color light}}; width:96px; height:96px"| [[File:Brigette.png|x250px]] | ||
|- style="" | | style="{{roundy|20px}} border: 2px solid #{{hoenn color dark}}; background:#{{hoenn color light}}; width:96px; height:96px"| [[File:Brigette Bank.png|x250px]] | ||
| | |- | ||
| From {{color2|000|Pokémon Box Ruby & Sapphire|Box Ruby & Sapphire}} by {{color2|000|Ken Sugimori}} | |||
| From {{color2|000|Pokémon Bank|Bank}} by {{color2|000|Megumi Mizutani}}<ref>[[a:File:BrigetteBREAKthrough134.jpg|Brigette (BREAKthrough 134)]]</ref> | |||
|} | |||
===Sprites and models=== | |||
{| style="margin:auto; text-align:center; {{roundy|20px}} border:2px solid #{{hoenn color dark}}; background:#{{hoenn color}}; font-size:80%" | |||
|- | |||
| style="{{roundy|20px}} border: 2px solid #{{hoenn color dark}}; background:#{{hoenn color light}}"| [[File:Brigette Box RS Expression-1.png|x200px]] | |||
| style="{{roundy|20px}} border: 2px solid #{{hoenn color dark}}; background:#{{hoenn color light}}"| [[File:Brigette Box RS Expression-2.png|x200px]] | |||
| style="{{roundy|20px}} border: 2px solid #{{hoenn color dark}}; background:#{{hoenn color light}}"| [[File:Brigette Box RS Expression-3.png|x200px]] | |||
| style="{{roundy|20px}} border: 2px solid #{{hoenn color dark}}; background:#{{hoenn color light}}"| [[File:Brigette Box RS Expression-4.png|x200px]] | |||
|- | |||
| colspan=4 | Expressions from {{color2|000|Pokémon Box Ruby & Sapphire|Box Ruby & Sapphire}} by {{color2|000|Ken Sugimori}} | |||
|- | |||
| colspan=4 style="{{roundy|2px}} border: 2px solid #{{hoenn color dark}}; background:#{{hoenn color light}}; width:96px; height:96px"| [[File:Box RS Brigette's Room.png|x400px]] | |||
|- | |||
| colspan=4 | Brigette's room from {{color2|000|Pokémon Box Ruby & Sapphire|Box Ruby & Sapphire}} | |||
|} | |} | ||
edits