14,225
edits
mNo edit summary |
|||
Line 265: | Line 265: | ||
| [[Ability]] | | [[Ability]] | ||
|- | |- | ||
| [[Image: | | [[Image:006.png|Charizard]]<br>{{P|Charizard}} | ||
| | | Liz | ||
| ♂ | |||
| Docile | |||
| {{A|Blaze}} | |||
|- | |||
| [[Image:130.png|Gyarados]]<br>{{P|Gyarados}} | |||
| Draco | |||
| ♂ | | ♂ | ||
| | | Mild | ||
| {{A| | | {{A|Intimidate}} | ||
|- | |- | ||
| [[Image: | | [[Image:076.png|Golem]]<br>{{P|Golem}} | ||
| | | Stoner | ||
| ♂ | | ♂ | ||
| | | Brave | ||
| {{A| | | {{A|Rock Head}} | ||
|- | |- | ||
| [[Image: | | [[Image:135.png|Jolteon]]<br>{{P|Jolteon}} | ||
| | | Yel | ||
| ♀ | | ♀ | ||
| | | Jolly | ||
| {{A| | | {{A|Volt Absorb}} | ||
|- | |- | ||
| [[Image: | | [[Image:045.png|Vileplume]]<br>{{P|Vileplume}} | ||
| | | Zgloom | ||
| | | ♀ | ||
| | | Careful | ||
| {{A| | | {{A|Chlorophyll}} | ||
|- | |- | ||
| [[Image: | | [[Image:015.png|Beedrill]]<br>{{P|Beedrill}} | ||
| | | Buzz | ||
| ♀ | | ♀ | ||
| | | Sassy | ||
| {{A| | | {{A|Swarm}} | ||
|} | |} | ||
Line 317: | Line 317: | ||
| Hasty | | Hasty | ||
| {{A|Levitate}} | | {{A|Levitate}} | ||
|- | |- | ||
| [[Image:065.png|Alakazam]]<br>{{P|Alakazam}} | | [[Image:065.png|Alakazam]]<br>{{P|Alakazam}} | ||
Line 336: | Line 330: | ||
| {{A|Water Absorb}} | | {{A|Water Absorb}} | ||
|- | |- | ||
| [[Image: | | [[Image:145.png|Zapdos]]<br>{{P|Zapdos}} | ||
| | | Stormy | ||
| N/A | |||
| Sassy | |||
| {{A|Pressure}} | |||
|- | |||
| [[Image:143.png|Snorlax]]<br>{{P|Snorlax}} | |||
| Fatass | |||
| ♂ | | ♂ | ||
| | | Relaxed | ||
| {{A| | | {{A|Thick Fat}} | ||
|- | |- | ||
| [[Image: | | [[Image:227.png|Skarmory]]<br>{{P|Skarmory}} | ||
| | | Cal | ||
| | | ♂ | ||
| | | Naughty | ||
| {{A| | | {{A|Sturdy}} | ||
|- | |- | ||
| [[Image: | | [[Image:Spr_4d_105_s.png|Marowak]]<br>{{P|Marowak}} ([[Shiny]]) | ||
| | | Bonehead | ||
| ♀ | | ♀ | ||
| | | Adamant | ||
| {{A| | | {{A|Lightningrod}} | ||
|- | |- | ||
| [[Image: | | [[Image:150.png|Mewtwo]]<br>{{P|Mewtwo}} | ||
| | | EuGene | ||
| N/A | | N/A | ||
| | | Impish | ||
| {{A|Pressure}} | | {{A|Pressure}} | ||
|- | |- | ||
| [[Image: | | [[Image:144.png|Articuno]]<br>{{P|Articuno}} | ||
| | | FreezeRay | ||
| | | N/A | ||
| | | Quiet | ||
| {{A| | | {{A|Pressure}} | ||
|- | |- | ||
| [[Image: | | [[Image:022.png|Fearow]]<br>{{P|Fearow}} | ||
| | | Kenya | ||
| | | ♀ | ||
| | | Lax | ||
| {{A| | | {{A|Keen Eye}} | ||
|} | |} | ||
... and many others | ... and many others |
edits